Přejít na obsah

Propadá brzdový pedál - poraďte!?


kantorm

Doporučené příspěvky

Zitra s tím jedu do servisu. Mam už novej valec, tak pokud to bude tím, tak mi ho rovnou vymění. Auto jsem koupil ojety, takže je kliďo možny, že je tam 7 let origo kapalina. To fakt nevím. Ale jak říkate, brzdy nejsou stahovačka...ty musí být v pořádku.

7 let kapalina? Ty bláho to už musí být už voda a pěkně kalná. Takhle dojel tchán kdysi, že mu to hov... brzdí. 2 a další zabrždění to jelo dál.

Hned jsme vyměnily kapalinu a rázem to bylo bez vadnutí. Se divím, že si nenabil hubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau kazde auto s ABS se propada pokud nejedes a stojis na brzde s nastartovanym motorem. Za jizdy je vse urcite v poradku. Nedavno jsem se s tym trapil u Galaxy(to je to samy) myslel jsem ze jeto zavada ale neni . taky jsem to nevedel protoze za normalnich jizdnich podminek si toho nevsimnes. :D

No praveze to tak nieje v kazdom aute... U niektorych octavkach to robi u niektorych nie... ine znacky aut maju pedal tvrdy ako beton ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak přesně z toho mám teďka taky velkou hlavu. Byl jsem v Rakousku lyžovat a když jsem se rozjel zpátky z kopce dolů, tak jsem nabyl hoodně silnej dojem, že ten pedál jde až nějak moc k podlaze a mám za to, že to dřív tak nedělalo. Nechal jsem vyměnit brzdový válec, protože to prý ničím jiným být nemůže. Jenže efekt skoro žádnej. Známej mi to vzal do škodovky za jeho známým technikem co tam vyřizuje reklamace a ten to projížděl a říkal, že to brzdí dobře a že je to normální. Prý se tím nemá trápit. Takže si na to teďka postupně zvykám. Jako při dupnutí to brzdí v poho, ale něco se tam někde posralo a nikdo neví co to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak válec vyměněný a efekt skoro žádnej, takže si zvykám na nový chování pedálu :(

ja už stejnej problem tady řešil.mam 2003 a pedal mi taky jde dolu. 10 krat odvzdušněno i počitačem ta nejdražši brzdovka a pořad stejny. ted už to neřešim.na testech brzd to brzdilo na 100 procent

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postupne klesanie pedalu alebo makky padal maju vacsinou na svedomi opotrebovane tesnenia v hlavnom brzdovom valci, pripadne zavzdusnenie systemu. Teda v pripade ze nikde nic netecie. Svedci o tom to ze po naslapani je pedal tvrdsi, co je vsade, ale nemal by padnut. Ak to robi aj po vymene brzdoveho valca, reklamoval by som opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejnej problem. Tdi 2003. Prej se to u nich nekdy stava :) Pokud jedu treba rychlejc, tak to brzdi super, ale nejhorsi je treba popojizdeni v kolone, kdyz clovek stoji na brzde a pak popojede deset metru a brzdi. Ono to nakonec zabrzdi vzdycky, ale pokazdy se to chova trosku jinak, takze si nekdy pripadam jak v autoskole. Jinak odvzdusneny to prej mam taky v pohode, tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to uplně normálni že se pedál propadá když na něm dlouho stojíš jak u VW Škoda.Horší by bylo kdby se propadal když není motor natočen :palec2:

Můžeš nějak rozvést, proč je to normální? Jak mi říkáme je to vlastnost systému lol

Kolega to samé pozoroval u Forda, tak jsem to taky zkusil a taky se mi propadá. Ale auto brzdí normálně, tak to neřeším, nicméně by mě zajímalo, jestli je to náběh na závadu, či to propadání je normální jev daný konstrukcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude asi tím, zatím se to asi propadá jen lidem s ABS, já to taky pozoruji, ale brzdí to dobře. Takže to bude mít na starosti asi jednotka ABS. :)

Hmmm nevim ja ABS mam a zadne citelne propadani nepozoruji. Kdyz poradne seslapnu pedal, tak snad lehce a pomale jde dolu ale nevim to jiste (noha mi odumira jak tlacim :-)) kazdopadne jak tady nekdo psal ze je to normalni tak by to opravdu chtelo vysvetlit "vedecky" proc, jinak nema smysl rikat ze je to normalni.

btw jak tady nekdo psal s tim popojizdenim v kolone, pokud ti to brzdy spatne pri malych otackach zkontroluj vsechny hadicky podtlakoveho systemu, jsou to i ty male u ventilu N18 a N75 nahore u okna, ja mel jednu uvolnenou a spatne mi to brzdilo pri malych otackach a opakovanem pouzivani brzdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešíme tady žádné rychlé propadání pedálu, ale fakt pomalé. Sešlápnu pedál a začne pomalinku klesat, jestli se propadne odhadem za 1-2 minutky. Neumím si představit takovou dobu natvrdo brzdit, to ani nejde. Za tu dobu vždycky už 10x stojíš. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ono je to opravdu u systémů vybavených ABS normální. Pokud tedy řešíme velmi jemné a pomalé propadání pedálu při konstantním tlaku a stojícím vozidle. Má to na svědomí jednotka ABS, která zjistí, že tlačíte na pedál brzdy, ale auto stojí (žádná kola nemají rozdílné otáčky ani se netočí), tudíž situace, kdy není potřeba tak vysoký brzdný tlak v soustavě a snaží se ho postupně snižovat - odbrzdit. ... aspoň co vím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, dneska jsem dojel do krizovatky a auto zastavil, motor bezel na volnobeh a ja sem zkousel malym ale stalym tlakem na pedal tlacit a ten postupne propadaval pod nohou? Mam 1.9 TDI s ABS. Chtel bych vedet zda je to nejaka zavada ci je to normal? Diky, jinak pri provozu brzdi normalne.

Diky moc za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Může mi někdo poradit? Mám OI r.v.01 1.9TDI 81kW. Mám na můj vkus dlouhý chod brzd.pedálu. Když začnu brzdit tak cítím hned lehký tlak a auto lehce začne brzdit, potom ale ještě dlouho nic, pedál jde sešlápnout s mírným tlakem a až nad podlahou začne opravdu sïlně brzdit. V práci jezdím s několika škodovkama Oc., Fab.,Fel. a nikde to tak nechodí. Nechal jsem vyměnit přední kotouče a destičky, na zadku byly nedávno měněný původ. majitelem, ale žádný pokrok. Mechanik mi tvrdí, že je takový chod pedálu normální. Já si nemůžu zvyknout, hlavně když přesednu ze služebního do svého, tak mi přijde, že auto nebrzdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...