Přejít na obsah

Jak rozleštit přední světla


Majký

Doporučené příspěvky

Světlo z výroby, ale něčím nalakované je, ne? Otázkou je, co na to použít - světlomet zažívá dost velké teplotní šoky.

 

Bacha taky na to Tempo - je to hlavně leštěnka - nerovná tedy povrch, pouze ho zaplněním drobných rýh sjednocuje. Jinými slovy na tom světle zůstává tenoučká vrstvička vosku, kterou jsi přelakoval.

 

Svá světla jsem po leštění nechal být je tak. I po třech letech vypadala velmi dobře.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem leštil sadou od Turtle Waxu, zlepšení tam bylo, ale musel jsem to pravidelně opakovat. Na jaře jsem byl nucen světlomety vyměnit (rozpadly se stavěcí šroubky světlometu = neprošlo přes STK) a je to nebe a dudy. Jedna věc je zvenčí vyleštit ten mléčný povrch plastu, ale druhá věc je, že světlomět bývá celkově zažloutlý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

„…lak se začíná pomalu šupinkovitě odlupovat…… Koketuji s myšlenkou světlo přelepit UV odolnou folií….“
Těch návodů na leštění je tu 11 stránek a neustále přibývají – vraťme se ale k tomuto zajímavému diskusnímu tématu: „světlo následně přelepit UV odolnou folií“.
Přelepují se tím třeba informační tabule na cyklostezkách a pod.. Rád bych si přečetl názor na tento nápad třeba „ostříleného“ Ekkara_z_Bastlírny

http://www.fototapety.cz/2988-transparentni-d-c-fix/13310-leskla-zcela-pruhledna-samolepici-folie-d-c-fix-sire-45-67-5-a-90cm/
 

 

Editováno: , autor: Turista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Teď jsem si vzpoměl!

 

V létě jsem dělal svoje světla na Fobču - předchozí stav viz. fotky... 

Příčilo se mi na to nanášet jen vosk, protože jsem se o světla bál, a tak jsem zkusil opravnou sadu Color Matic - stálo to asi 7 stovek a je v tom čistič plastů, základ na plasty, vrchní lak (2 složka). + si k tomu musí člověk dokoupit brusný kotoučky myslím do zrnitosti P 2000, ale je k tomu návod a tam je to napsané. 

1. Umýt světlo

2. Zbrousit  POD VODOU až na plast, světlo bude matné a mělo by vypadat jednolitě. Po té P2000, když jsem na to nastříkal pak čistič, tak bylo krásně čirý (pak je vidět, jestli to někde chce ještě vzít.

3. Očistit tím čističem na plasty a nechat uschnout.

4. Stříknout základem

5 Stříknout 2 vrstvy lakem

 

Nikdy jsem nic kloudně nestříkal, a podle toho to taky vypadalo, po nastříkání jsem se rozhodl, že jedno světlo umeju a nastříkám znovu, pak už to bylo lepší, akorát mi málem nestačil ten lak. Výsledky jsou docela fajn, je na tom trochu pomeranč, ale né moc. Jsou tam nějaký vady ( prostě v garáži na stole ručním sprejem ) Mám to tak cca půl roku a světla jsou pěkný a líp to svítí, na první dobrou to vypadá jak nový světla...

Nahrál jsem sem všechny fotky co jsem fotil, tak kdyžtak sorry, že jsou podobný...

foto_detail_main_zoom_77458_1.jpg

P70628-105448.jpg

P70628-105453.jpg

P70628-105502.jpg

P70628-105506.jpg

P70628-120537.jpg

P70628-120542.jpg

P70628-121625.jpg

P70628-121638.jpg

P70628-125340.jpg

P70628-125348.jpg

P70628-130711.jpg

P70628-130717.jpg

P70628-150146.jpg

P70628-150150.jpg

P70628-150157.jpg

P70628-150203.jpg

P70628-150208.jpg

P70628-150211.jpg

P70628-150217.jpg

P70628-150308(1).jpg

P70628-150308.jpg

P70628-173430.jpg

P70628-173442(1).jpg

P70628-173442.jpg

P70628-173524.jpg

P70628-173541.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 8. 2017 na 13:14, Radomír napsal:

Přátelé okřídleného šípu,

já se jal rozleštit levý světlomet. Brusné papíry a na konec tempo a leštička. Hodně mne inspiroval kolega Ekkar_z_Bastlírny, dodela dost ví a má zkušenosti. Když jsem měl vyleštěno, bál jsem se na ten plast použít jakýkoliv čistič na bázi lihu. I na plexisklo se nesmí žádné lihové čističe používat. Proto jsem to očistil Jarem. Následovalo stříkání UV odolným lakem. Výsledek byl kouzelný. Jenže v současné době se lak začíná pomalu šupinkovitě odlupovat. Vím, co není dokonale odmaštěno, to je problém. Koketuji s myšlenkou světlo přelepit UV odolnou folií, aby nedocházelo k stárnutí plastu. Ano, vím, že folie by neměla být na světle, ale dodatečný lak, také ne. Pokud dojde k poškrábání laku, je to problém, pokud dojde k poškození fólie, sloupne se a nahradí se novou. Pojďme o tom podiskutovat. Radek.

 

Bojim se, že lepidlo nebude schopné tu folii udržet, až začneš pálit dálkama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...

čo robím zle? svetlomety 2x lestené, 2x je výsledok zlý, pred rokom leštené prvý krát, brúsené vodným šmirglom, následne preleštené pastou do číra, odmastené a nalakované, do roka svetlomety hnusné, tohto roku brúsené vodným šmiglom, už som ich neleštil ani neodmasťoval, len nalakoval a boli po lakovaní pekné číre. výsledok rovnaký ako pred rokom, len práca znehodnotená ešte skôr ako pred rokom. myslel som, že leštenie pastou alebo odmasťovanie im nerobilo dobre tak som to vynechal. čo robím zle?

body_lens_clear-600x600.jpg

IMG_20200828_145339_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na svetla se pouziva ciry zaklad na plasty a potom dvouslozkovy tvrdy lak, odolny vuci UV zareni. Vypada to tak, ze tvuj lak velmi rychle degraduje jak teplem ze svetel tak UV zarenim. Doporucuju prebrousit na plast. vybrousit to aspon p2000 pod vodou. Pak zaklad a dvouslozka. Viz muj prispevek vyse. Cela sada vyjde do litru a ja mam svetla porad perfektni, zadne znamky degradace a jsou to tri roky.

 

Nebo to vem low cost metodou. Prebrousit pod vodou a nanest vosk a rozlestit. Pak opakovat cca co pul az jeden rok znovu

 

Dej  vedet, jak jsi dopadl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...