Přejít na obsah

Jak rozleštit přední světla


Majký

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Tak přemýšlím, že koupím taky ten Xerapol, sice nejlevnější na netu asi 160Kč a k tomu poštovné, ale snad to bude stát za to, světla to už potřebujou. jen to ruční leštění, to bude :prc: Nezkoušel to někdo i na boční okýnka u auta? Mám jak u řidiče, tak u spolujezdce poškrábané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové, měl jsem světlomety dost zašlé zažloutlé a poškrábané. Celé toto fórum jsem přečetl a zkusil světla zrenovovat. Jelikož jsem student tak to muselo být co nejlevnější s nejlepším efektem. Koupil jsem tedy brusné papíry 800 na hrubé rýhy, 1200 na rýhy jemnější a 2000 na dobroušení. Všechny jsem namočil do mýdlové vody a postupně celé světlo přebrousil. Nakonec jsem nanesl vrstvu pasty tempo a pomocí leštícího nástavce na vrtačku světlo doleštil. Efekt byl úžasné a to vše za pár šupů!!! Brusné papíry celkem 27,-kč pasta tempo 84,-kč a leštící nástavec na vrtačku 62,-kč. Takže investice necelé dvě stovky a světlo je jako nové!!!

přikládám obrázky před

post-35310-1273074529,5324_thumb.jpg

a po

post-35310-1273074560,3304_thumb.jpg

Editováno: , autor: Patrik Rychta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No holt, a mne sa moje zazltnute svetlo rozlestit nepodarilo. Skrabance zmizli, ale svetlo je zlte - dokonca su na nom (asi z vnutra) dokonca nieco ako otlacky - proste take male kruhy ako keby mastnoty alebo coho... Mam pocit ze povodny majitel sa netrapil s kupovanim kvalitnych ziaroviek a teda plast zozltol zvnutra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No holt, a mne sa moje zazltnute svetlo rozlestit nepodarilo. Skrabance zmizli, ale svetlo je zlte - dokonca su na nom (asi z vnutra) dokonca nieco ako otlacky - proste take male kruhy ako keby mastnoty alebo coho... Mam pocit ze povodny majitel sa netrapil s kupovanim kvalitnych ziaroviek a teda plast zozltol zvnutra

Skus to najprv tym šmirglom 2000-kou a mydlovou vodou. Tiež som mal zažlknuté, ja som najprv lestil tempom, vylestilo ale tiez tam boli nejake mapy, tu som vycital ako ku dokonalosti :palec2: a prebrusil som smirglom a nakoniec tempom. Svetla su cire, sice maju nejake skrabance ale to asi tym ze som lestil tempom rucne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiež so leštil svetlá, lavé je ako nové, ale pravé pôvodný majitel menil kôli havárii a podla všetkého tam dal originál, ale to po niekolkých týždňoch vždy po leštení zmatnie a je videť rozdiel oproti tomu druhému. Takže predsa to nebude origo., aj keď sú na ňom logá škody. Lešenie má asi efekt iba u origo svetiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je na světle krycí lak, mělo by to jít Tempem, pokud to je holý plast, je nutné leštit pastou na tvrzené plasty.

Tady je video z renovace:

http://www.stream.cz/video/484094-lesteni-a-renovace-svetlometu

http://www.stream.cz/video/483967-lesteni-a-renovace-svetlometu-plexi-a-tvrzenych-plastu

Editováno: , autor: Olin
Porušení pravidel-kopírování předchozího příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám popraskané jedno světlo asi od zimní směsi v ostřikovačích. Myslíte, že by to šlo alespoň částečně rozleštit? Nechce se mi s tím lopotit s nejistým výsledkem, máte tip (a ještě lépe i zkušenosti) na někoho, kdo se tím zabývá?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...