Přejít na obsah

Jak rozleštit přední světla


Majký

Doporučené příspěvky

Tak pre všetkých čo zháňajú xerapol v bratislave a okolí dostať ho na Trenčianskej ulici 53 (areál bývalých mraziarní). Keď vojdete do tohto areálu tak zabočíte naľavo a tam je vidieť tabuľu s nápisom Topspol, čo je vlastne distribútor. Stojí presne 7,08€. Tak dúfam, že som pomohol :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem se o víkendu vrhnul na světla, která byla už dost zašlá tj. zoxidovaná vrstva na plastu a byly i dost nažloutlé. použil jsem TEMPO a výsledek byl znát hned po druhém přeleštění, takže po cca půl hodince byly světla jako nový. Leštil jsem to růčo a použil hadr ze starého povlečení. Fakt doporučuju a není se čeho bát, určitě to nebude horší!

Editováno: , autor: milosv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim,

tiez mam problem zo zajdenym svetlom na octavii 1 facelift. Je to vo vnutri svetla a preto som rozmyslal ze by som ich vymenil za nove. Pri hladani som nasiel toto:

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-skoda/octavia/dily-karoserie-octavia/svetlomety-blikace/5098-sklo-svetlometu-octavia-2001-2010-tour.html

Nevie niekto poradit ako by som mohol vymenit na svetlach to cire sklo samostatne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

U A.T.U. (Autotechnik Unger) prodávají gel v tubě, přímo na plastová světla, není drahý a funguje hezky, jen to chce mít dost čistých hadrů. Měl jsem je už mléčná, byl jsem rozhodnut koupit nová skla někde u Benešova, ale po přeleštění gelem slouží dál. Měl jsem tam ale pouze zvětralou mléčnou vrstvu, žádné škrábance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to zkoušel rozleštit, ale pokud už máš ty skla i zažloutlí tak s tim stejně nic neuděláš, nakonec jsem sehnal světla z bouračky na vrakáči s ulámanejma držákama za 150kč vyndal z nich jenom skla nandal do mejch a světla jsou jako nový. Takže jak tady někdo psal že skla nejdou přendat, tak jdou úplně v pohodě jen s pomocí šroubováku,žádné pistole, jsou tam jen nacvakané kovové sponky a je přilepený na těsnící hmotě :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím vespolek.

Tak jsem dnes zkoušel očistu zašlých světel pastou zn TEMPO a výsledek zaručen !!!!!!!!! Během 5 minut světla jako nová a to vše za pár kaček .Padla na to polovina pasty .

Zlaté české hlavičky našly zase fintu jak si pomoci ,velký dík těm co tu píší !!!!!!!! Samotnému Fóru taky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Predné svetlá po 230 tis.km som mal v úbohom stave, tak som ich preleštil "strojovo" TEMPO pastou. Výsledok ma prekvapil, oči ako nové. Trvá to dosť dlho, kým to človek spraví cca 30 až 50 minút jedno svetlo, ale výsledok je výborný. Ručne by to trvalo neskutočne dlho a nedokážem si to ani predstaviť. Prípájam pár fotiek aj kompletný, detailný prezent AKO NA TO...

post-16622-0-85166700-1309941088_thumb.j

post-16622-0-39317700-1309941112_thumb.j

Leštenie svetlometov Fabia.ppt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš v tom celém postupu 2 velmi hrubé chyby - za prvé krycí "sklo" není akrylát ani polymethylmethakrylát (vulgo "plexisklo") - ten by byl za 2 roky tak zlikvidovaný UV zářením, že by se rozsypal na kousky už při přejezdu tramvajového pásu. Kryt je z polykarbonátu (PC), který je jednak mnohem tvrdší než PMMA a druhak je i odolnější proti UV záření.

A za druhé - pokud sbrousíš původní vrstvu ochranného krycího laku s poškozeným povrchem (škrábance a rýhy), je více než žádoucí neponechávat jeho povrch nechráněný, ale je potřeba na vyleštěný plast nanést novou vrstvu obdobného ochranného laku - autolakýrníci poradí druh, je to obdoba vrstvy, která se kvůli ochraně před poškozením drobnými předměty a UV zářením nanáší na všecky dnes běžné barevné laky jako finální průhledná vrstva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čelní sklo nemá cenu se snažit rozleštit - jediný způsob, jak odstranit škrábance je přetavení povrchové vrstvy, což v případě lepeného (čelního) nebo kaleného (boční & zadní) skla nepadá do úvahy. Jedině vyměnit za nové, které je právě při výrobě tepelně leštěné (je lisované za tepla na leštěné kovové formě). Ty chyby v popisu leštění jsem směřoval k reflektorům, kde je kryt z plastu a rozleštit jde - akorát je potřeba po odbroušení poškrábané původní vrstvy ochranného tvrdého laku nanést lak nový, aby se vyleštěné "sklo" znovu nepoškrábalo ještě rychleji - bez té ochranné lakové vrstvičky, která zároveň odfiltrovává UV záření, se plast krytu poškrábe mnohem rychleji než s lakem, dá se říct že po roce bys rozlešťování mohl zopakovat - zatímco s lakem to trvá klidně dalších 3-5 let, než je světlo znovu poškrábané a zažloutlé... Jestli světla leštit ručo-fučo nebo "strojově" (nějakou vrtačkou nebo leštičkou) je na volbě každého, kdo se do toho pustí - jen je potřeba pamatovat, že se nesmí tlačit a když už se použije nějaký rotační stroj, neměla by obvodová rychlost lešticího kotouče překročit rychlost pohybu holé ruky - tedy max cca 1m/s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Na rozleštění světel není žádná věda.Jak se tu,už psalo,tak postačí světla polívat jarovou vodou a brousit tuším 1000 do hruba a pak 2000 najemno.Pořád musí být mokrá....pořád polévat a polévat

Kup si kotouč na vrtačku se suchým zipem a ty brusné papíry,. nejlépe od 3M.

Pak po rozleštění je umyj jarovkou a dej pastu Tempo + lešti leštickou na auto nebo leštícím kotoučem......nic to není a výsledek se dostaví :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...