Přejít na obsah

Neorigo radio


Doporučené příspěvky

lama1 - este je tu jedna moznost, ktoru som nespomenul. Drzi ti radio nastavenie? Ak nie, tak len prehodis ACC a Battery. Ak ano, tak mas ACC aj Batery prepojene len na battery.

Paměť to drží. Do konektoru jde jen stálé napětí, spínané sem tam žádné nanašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem ako to je ponapajane, ale ja to mam tiez ze mi radio vypne az po vytiahnuti klucika...teda nie v polohe 0 ale az ked mi cvakne pri vytahovani. Potom ho samozrejme aj bez klucika mozem zapnut...ale to ja hovorim o originalnom radii Dance. Takze si myslim ze aj s neorigo to tak musi ist ako to ma Vladinek a Jered.

To je prave rozdiel, lebo Orig radio je napojene na CANBus (ci ako sa tomu hovori) a napaja sa cele z Battery. Aj preto je nutne pre neorigo natahovat jeden kablik pre ACC do poistkovej skrinky. A ak je to u Rooma a FII rovnako ako u OII, tak v poistkaj je bud napatie stale, alebo len pri zopnutom kluci. (Premeral som si to vsetko ale nic nenasiel, kde by bola stava po vrateni klucika do 0 a aby tam nebola po vytiahnuti kluca)

Prave preto ma to zaujalo, lebo to musia mat zapojene dako inak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lama1 - este je tu jedna moznost, ktoru som nespomenul. Drzi ti radio nastavenie? Ak nie, tak len prehodis ACC a Battery. Ak ano, tak mas ACC aj Batery prepojene len na battery.

Paměť to drží. Do konektoru jde jen stálé napětí, spínané sem tam žádné nanašel.

Takze si si odpovedal. V orig sade sa ACC bere z poistkovej skrinky (teda predpokladam, ze je to rovnake ako u OII), avsak to ma pre mna poriadne velku nevyhodu, ze po prepnuti klucika do 0 sa vypne radio, lebo na ACC nie je potom ziadne napatie.

Keby ten bluetooth v pioniery nezral aj pri vypnutom radii, zapojim to tak, ako mas Ty, cize obe na Battery, zial u mna to nie je mozne.

Preto hladam inu rozumnu moznost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
No neviem ako to je ponapajane, ale ja to mam tiez ze mi radio vypne az po vytiahnuti klucika...teda nie v polohe 0 ale az ked mi cvakne pri vytahovani. Potom ho samozrejme aj bez klucika mozem zapnut...ale to ja hovorim o originalnom radii Dance. Takze si myslim ze aj s neorigo to tak musi ist ako to ma Vladinek a Jered.

To je prave rozdiel, lebo Orig radio je napojene na CANBus (ci ako sa tomu hovori) a napaja sa cele z Battery. Aj preto je nutne pre neorigo natahovat jeden kablik pre ACC do poistkovej skrinky. A ak je to u Rooma a FII rovnako ako u OII, tak v poistkaj je bud napatie stale, alebo len pri zopnutom kluci. (Premeral som si to vsetko ale nic nenasiel, kde by bola stava po vrateni klucika do 0 a aby tam nebola po vytiahnuti kluca)

Prave preto ma to zaujalo, lebo to musia mat zapojene dako inak.

Me to zapojovali ve skodovce a vse funguje tak jak ma. Nevim odkud to brali. Ale radio hraje az do doby nez vytahnu klicek. Po opetovnem zasunuti se ale zapina az po otoceni klickem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak tady jsem Vám připravil pár foteček mého výtvoru.

Rádio drží na zadním středovém kolíku a v rámečku, který je přichycen do plechové vložky (tím jsem docílil toho že rádio tolik nevykukuje - čož ukazuje i jedna fotka), která je vpasována a přišroubována do té díry, ze které se vyndá záslepka. Ze záslepky jsem udělal přední krytí. Ty zobáčky jsem seříznul podél té obvodové hrany tím jsem docílil toho že to rádio tolik nevykukuje, nebo naopak zase nezapadá za tu záslepku a je to tak akorát :-) Chvíli jsem nevěděl jak tam tu krytku přichytit na ten plech.. a nakonec jsem doma našel suchý zip s oboustranou lepenkou a problém byl vyřešen :-)

Taky jsem resil jak dostat do 1DIN neorigo radio, nebot pod 2DIN se mi nevejdou nohy. Napad vyriznout soucasnou zaslepku pro radio (mam sedivou palubku) mi pripada dobre reseni, nebot nevim jak by s cernym rameckem vse vypadalo. Nu, radio dorazi zitra, tak budu montovat a uvidi se. Hlavne vysmoulit tu elektriku.

Musim priznat, ze stimhle mne skodovaci nastvali, nebot delat kaslik jenom pro jejich radio mi prijde nehezke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem resil jak dostat do 1DIN neorigo radio, nebot pod 2DIN se mi nevejdou nohy. Napad vyriznout soucasnou zaslepku pro radio (mam sedivou palubku) mi pripada dobre reseni, nebot nevim jak by s cernym rameckem vse vypadalo. Nu, radio dorazi zitra, tak budu montovat a uvidi se. Hlavne vysmoulit tu elektriku.

Musim priznat, ze stimhle mne skodovaci nastvali, nebot delat kaslik jenom pro jejich radio mi prijde nehezke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádio drží na zadním středovém kolíku a v rámečku, který je přichycen do plechové vložky (tím jsem docílil toho že rádio tolik nevykukuje - čož ukazuje i jedna fotka), která je vpasována a přišroubována do té díry, ze které se vyndá záslepka. Ze záslepky jsem udělal přední krytí. Ty zobáčky jsem seříznul podél té obvodové hrany tím jsem docílil toho že to rádio tolik nevykukuje, nebo naopak zase nezapadá za tu záslepku a je to tak akorát :-) Chvíli jsem nevěděl jak tam tu krytku přichytit na ten plech.. a nakonec jsem doma našel suchý zip s oboustranou lepenkou a problém byl vyřešen :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady jsem Vám připravil pár foteček mého výtvoru.

Rádio drží na zadním středovém kolíku a v rámečku, který je přichycen do plechové vložky (tím jsem docílil toho že rádio tolik nevykukuje - čož ukazuje i jedna fotka), která je vpasována a přišroubována do té díry, ze které se vyndá záslepka. Ze záslepky jsem udělal přední krytí. Ty zobáčky jsem seříznul podél té obvodové hrany tím jsem docílil toho že to rádio tolik nevykukuje, nebo naopak zase nezapadá za tu záslepku a je to tak akorát :-) Chvíli jsem nevěděl jak tam tu krytku přichytit na ten plech.. a nakonec jsem doma našel suchý zip s oboustranou lepenkou a problém byl vyřešen :-)

Tak jsem narazil na stejny problem. Kazdy prodejce tvrdi, ze neorig. radio jde pouze do 2DIN sloupku, do ktereho maji ramecek. Na webu jiz je k dostani ramecek pro 1DIN diru (cca 260kc), ale pouze v cernem. Dosel jsem k zaveru, ze se pokusim do krytky vyriznout sikovne diru a radio zasadim do ni.

Radio dorazi zitra, tak budu montovat. Jen jak radio usadit vevnitr, nechci mit takto propadle, rad bych aby vrsek krytky licoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
chalani vy co mate neorigo radio,mam otazocku.zapajali ste si radio aj s tou redukciou sami,alebo ste si to nechali spravit v servise? Ide o to,ze mam v rumikovi pioneera a je to zapojene tak,ze ked mam zapnute zapalovanie tak funguje,ale akonahle dam kluc do polohy 0,tak sa vypne uz tak ako keby som aj vybral kluc.mate to aj ostatny tak isto?(na fabci aj na okte sa mi radio vypina az po vytiahnuti kluca) tak teraz babo rad :huh:

Ja mam taky Pioneer zapojeny v servise a radio vypne az kdyz vytahnu klicek. Na 0 normalne hraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Kluci jak moc je slozite vyjmout tu zaslepku radia? Kde to spravne podebrat? Budeme davat 1DIN radio BEAT...

Diky -_-

No stačí na to trochu hrubé síly :) jen zapáčit nahoře, dole a ono se to vytahne.. drží to myslim nahoře a dole, nebo vlevo a vpravo.. ty jo už je to nějaký ten pátek co jsem to předělával, ale když za to zatahneš tak to jde.. a hned vidíš kde to drží ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

krom toho, ze jsi v sekci FII a R (vazne jukni do sekce OI dozvis se tma i jine veci), tak tu redukci na antenu co myslis, sezenes ve vetsine kramu s autodoplnkama. bud mas v radiu jen diru a na kabelu od anteny fajku, takze potrebujes prechod samec samice.(http://www.auto77.cz/user_images/products/ra0295702.jpg A nebo ti z radia kouka asi 1,5 cm kolik a na antenim kabelu mas klasickyho samce no a to pak potrebujes tu fajfku http://www.auto77.cz/user_images/products/ra0295605.jpg. Podle toho jak to mas se normalka zeptej v krame oni ti poradej.

tady jsou vsechny moznosti http://www.auto77.cz/view_product_detail.p...mp;id=RA0295605 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak i ja mam neorigo Pioneer P700BT koupil to za cca 3900Kc v prepoctu

instaloval to sam - objednal ramecek a kabely v prepoctu kolem 600Kc s dovozem

ted' to hraje CD, MP3 z CD a z USB

ma to i Bluetooth tak ze telefonuji z autoradia a mobil zustava v kapse

mikrofon je soucasti vybavy

a hraje to i hudbu pres bluetooth z mobilu a podporuje ovladani playerem na mobilu pres autoradio

jedina rozcilujici vec ze to ne podporuje azbuku u telefonniho seznamu :-(

i kdyz u jmen soubouru a MP3 tagu azbuka je v pohode

takze z pohledu funkcnosti a ceny origo radio je na hovno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktéž sem se rozhod pro neorigo rádio.Plastová redukce mě stála 300,.kabely/ISO+anténa/ přišly na 600,-.Radio mám obyčejný/BOSTON/ na CD+MP3 a hraje to supr.Při instalaci sem proklemoval kabel pro pamět radia a funguje to tak,že rádio pouštím manuálně tlačítkem POWER na panelu radia i bez klíčku v zapalování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Ahoj kolegové od Roomstrů...mám dotazak ohledně zapojení neorigo radia do Fabie II model 2008.

Bohužel mi při vytažení klíčku radio nevypíná a hraje pořád dál. Musím ho vypínat a zapínat tlačítkem přímo na radiu. Paměť rádia je v pořádku pamatuje si stanice.

Ve Fabii mám origo přípravu na radio , ke které je Blaupunkt propojeno propojovacími kabely (obrázek).

Má někdo nějakej poznatek k zapojení., aby se mi radio vypínalo svytažením klíčku a opšt zaplo při zapnutí zapalování?

Díky odpověďi

Takto zapojene ti to hra???? Ja som pripojil JVC KD-G342 a nic, musel som pripojit este cerveny do prvej dierky z lava od spodu ale mam problem. Display ma podvietenie na zeleno a mal v Cliu cierne ako vsade na obrazkoch, skusil som aj dalsie radio JVC KD-G351 a to iste... Uz som s toho zufaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj zapojoval

nejni to nic složitýho jen potřebuješ tu redukci z té škodovácké koncovky na ISO..(já jsem vzal i s napájením anténího zesilovače, tím se nic nezkazí) je tam i jinčí konektor na antenu než má SONY a jakékoliv jiné rádio.... mi to přišlo jak konektůrek od antény k GPS, ale to vše vyřeší ta redukce.

No jen nic nezapojuj na ty dva škodováské kablíky, které jsou napojené do počítače a když máš jejich rádio tak se ti přes ně redukuje podsvit, a ukazuje to na palubce.

Pak jen třeba žárovičkou ozkusíš co je stálý proud a co provozní a podle toho přestrčíš ten konektor co dělá SONY mezi ISO konektorem a SONY zásuvkou a pak už jen hraješ :rock:

a jak píšeš o tom že odpojit minus na baterii tak to je asi aby sis náhodou nešlusnul tim stálým proudem a něco nevyhodil.

Já jsem si tam udělal ještě jeden vylepšovák, aby mi to hrálo i po vyndání klíčku. Jde to tak, že by jsi to napojil napřímo, ale to se mi nelíbilo, protože by jsi to pořád musel vypínat na rádiu, tak jsem si tam natahnul ještě jeden plusovej kabel od pojistek přes vypínač. Tím pádem hraju jen přes klíček a když si chceš zahrát i bez klíče tam přepneš a hraješ i tak dál :)

Ja som pripojil JVC KD-G342 cez tu redukciu skodovackej koncovky na ISO a nic, musel som pripojit este cerveny do prvej dierky z lava od spodu ked mas repro konektor vpravo a napajaci vlavo, ale mam problem. Display ma skarede zelene podvietenie a mal v Cliu predtym cierne, skusil som aj dalsie radio JVC KD-G351 a to iste... Uz som s toho zufaly... Nemas popis toho konektora co je z aute? Inak hra stale nezavisle od klucika...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...