Přejít na obsah

Klidový odběr proudu


Okoun

Doporučené příspěvky

Ahoj, prosím o radu. Mám juniora (od listopadu, najeto cca 1500 km). Žádná další výbava (rádio ani zapalovač) a přesto něco neustále vybíjí baterii. Do dvou dnů. Už dvakrát to bylo v servisu, posledně vyměnili řídící jednotku, dva dny jsem jezdila, pak auto tři dny stálo a opět ani ťuk. Nemá někdo nápad co to může být?

Dík.

icon12.gificon12.gificon12.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

me to taky pozira proud, nevim co s tim.

Pres pojistku c. 43 mam kolem 80-90 mA (oznaceno jako BSG - TO BY MELA BYT RIDICI JEDNOTKA)

pres pojistku c. 49 mam kolem 20-30 mA (piktogram Klice pokud jsem dobre hledal tak je to central)

Psall jsem to i jinde, bohuzel zadna odpoved, dela mi to problemy, jenom kdyz je teplo, central si cvaka sam, po odemceni se stahnou okynka,.......... docela me to se.e, ma nekdo tuseni co tomu je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď vytiahneš poistku 10 skús odmerať celkový odber. samo klúčik vypnutý.

Cez tú 10nu vedie vedenie so signálom 86S čo sa odpojí po úplnom vytiahnutí klúčiku a BSG o tomto posiela signál po CANe aj do komfortu.

ak nič skús vytiahnuť konektor XS4 - doňho vedú spínače z dverí aj iné dôležité vedenia - prípadne skús povyťahovať konkrétne káble z dverí a to:

XS4/6 čierny - predné dvere vodičove

XS4/4 fialovo/biely - predné dvere spolujazdec

XS4/3 čierno/zelený - zadné pravé dvere

XS4/13 čierno/šedý - zadné lavé dvere

ak sa nič nezmení, vylúčiš tým vedenia do BSG a môžeš sa povenovať komfortu.

každopádne po odomknutí keď ti zlezú okná, videl by som to na motor centrálu dverí vodiča alebo spolujazdca že nefachá nejaký mikrospínač ako má a zopne sa keď nemá.

Na komfortke nájdi na 23 pinovom konektore pin 5 a premeraj proti zemi po odmknutí a tak isto pin 6 - tieto môžu spôsobiť to že ti okienka zlezú

me to taky pozira proud, nevim co s tim.

Pres pojistku c. 43 mam kolem 80-90 mA (oznaceno jako BSG - TO BY MELA BYT RIDICI JEDNOTKA)

pres pojistku c. 49 mam kolem 20-30 mA (piktogram Klice pokud jsem dobre hledal tak je to central)

Psall jsem to i jinde, bohuzel zadna odpoved, dela mi to problemy, jenom kdyz je teplo, central si cvaka sam, po odemceni se stahnou okynka,.......... docela me to se.e, ma nekdo tuseni co tomu je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, rad bych dnes zmneril klidovej odber auta. Nenapise prosim nekdo jak na to?

Alarm mi porad pri otevreni hlasi pokles napeti.

Predstavuju si to tak, ze odstavim auto a odpojim minusovej kabel, merak prepnu na mA a zapojim ho mezi baterku a cernej kabel minusovej.

Stlacim vypinac kapoty, zamknem auto a spustim stopky pricom budem odcitavat a zapisovat hodnoty.

Ak bude po cca pol hodine odber vacsi ako 20mA mam zacat hladat chybu.

Ale kde a ako? A je moj postup merania kludoveho odberu spravny?

Mam pri pripadnom probleme skusit najskor rozmotat zvazok a skontrolovat ci nemam zhnite kable, premerat baterku a ocistit, namazat a dotiahnut kontakty na baterke?

Dakujem za pomoc.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu som to myslím zrozumiteľne popísal

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=346512

Ahojte, rad bych dnes zmneril klidovej odber auta. Nenapise prosim nekdo jak na to?

Alarm mi porad pri otevreni hlasi pokles napeti.

Predstavuju si to tak, ze odstavim auto a odpojim minusovej kabel, merak prepnu na mA a zapojim ho mezi baterku a cernej kabel minusovej.

Stlacim vypinac kapoty, zamknem auto a spustim stopky pricom budem odcitavat a zapisovat hodnoty.

Ak bude po cca pol hodine odber vacsi ako 20mA mam zacat hladat chybu.

Ale kde a ako? A je moj postup merania kludoveho odberu spravny?

Mam pri pripadnom probleme skusit najskor rozmotat zvazok a skontrolovat ci nemam zhnite kable, premerat baterku a ocistit, namazat a dotiahnut kontakty na baterke?

Dakujem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto som meral ja. Pociatocny odber cca 120mA. Kludovy odber mam cca 24mA. Kludovy odber nastel presne po 30min.

V alarme mam, ze s vnutornymi cidlami mam odber 10mA a v obidvoch dverach mam blikajucu ledku pri "cudliku" a k tomu pristrojovka. Zda sa mi to ok.

Dakujem Ivanovi. :palec2:

post-280-1187805377_thumb.jpg

post-280-1187805475_thumb.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

to bylo tak ,když jsem vypnul rádio kolečkem,tak to spadlo na 0.125A a za deset sekund to padlo na 0.054A.Když jsem autorádio vypnul klíčkem tak tam po pár minutách bylo furt pul ampery.Kámoš co má AGILU tak měl to samý ,vymlacovalo mu to po 3 týdnech naježdění baterku.Asi změnim rádio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

zdravim, prolezl jsem tu uz skoro vsechno, provedl jsem hodne mereni a zjistil jsem toto:

1) po zamknuti auta je klidovy odber cca 120 mA a nezmeni se ani po dvou hodinach (s autem se 2 hodiny nic nedelo, ani jsem neodemykal...)

2) vytahnul jsem asi 4 rele (18, 447, 429 a naky mensi uzky) a klidovy odber stale 110 - 120 mA (auto bylo pres pul hodiny bez jakehokoli zasahu)

3) vytahnul jsem pojistku centralni ridici jednotky (tusim ze c. 43) a odber hned klesnul na nakych 10 mA ...

Takze jestli uvazuju spravne, tak je problem v te jednotce? (btw jestli to dobre chapu tak centralni ridici jednotka je to same co komfortka nebo BSG?)

Nebo muze byt problem jeste nekde jinde?

Kdybych koupil novou (nebo nakou starsi) jednotku, co je treba v ni naprogramovat? (immobilizer, ...)

A kolik tak stoji nova/starsi pouzita?

Diky moc za info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale kdyz zamknu, tak vnitrni osvetleni normalne zhasne a blika kontrola vedle kolicku zamku u ridice, takze spinace dveri by mely byt ok, ne?

Centrálne jednotka je BSG a kôli niečomu (nejakému snímaču alebo informácii) sa neuspí. Napr do nej vedú spínače z dverí tak skontroluj tie
Editováno: , autor: jirkaaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj Jirkaa,

Tak naco si prisiel? Mam ten isty problem a strasne sa mi nexce vrtat v aute.. Poradil ti niekto?

Ja ale viem ze mam vadny snimac na prednych dverach u vodica. Odber pri zapojeni baterky cez merak je 60-70mA. Ale ked otvorim predne dvere u spolujazdca na ktorych je snimac v poriadku (viem to podla alarmu v aute) odber vzrastie zo 60-70mA na 150mA. Mozem zamykat odomykat centralom a stale to iste, pomaha uz len znova odpojit baterku alebo vybrat poistku c.43 BSG.  Babo raď

Editováno: , autor: Standis
Pravidla fóta bod č.4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jirkaa, Tak naco si prisiel? Mam ten isty problem a strasne sa mi nexce vrtat v aute.. Poradil ti niekto? Ja ale viem ze mam vadny snimac na prednych dverach u vodica. Odber pri zapojeni baterky cez merak je 60-70mA. Ale ked otvorim predne dvere u spolujazdca na ktorych je snimac v poriadku (viem to podla alarmu v aute) odber vzrastie zo 60-70mA na 150mA. Mozem zamykat odomykat centralom a stale to iste, pomaha uz len znova odpojit baterku alebo vybrat poistku c.43 BSG.  Babo raď
AhojTak mě napadlo co dat manualní vypínač mezi tu pojistku a vývod ? Mohl by potom sloužit i jako tajný vypínač

pokud jej umístíš někde mimo zorné pole.Ale nevím jestli je to možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarek, no zatim jsem na nic neprisel... a taky se mi nechce vrtat v aute ...

jak si prisel na to, ze mas vadnej spinac ve dverich ridice?

 Ja som to zistil vtedy ked som daval do auta central a alarm...Zatvoris dvere a svetielko v kokpite by ti malo automaticky zhasnut ak mas prepinac v polohe " otvorenie dveri " zhruba po 20 sec. Ak pouzijes central, svetielko v kokpite by malo zhasnut hned spolu so zamknutim auta. Mne to zacalo hukat lebo alarm detekoval otvorenie dveri, svetielko mi nezhaslo spolu so zamknutim auta. Takto som prisiel na to ze su to dvere vodica. Vybral som si moznost jednoducho to odpojit od alarmu. Fungovalo to, dokym som auto neodstavil na 2tyzdne... a uz som nenastartoval. Takze som osral sam seba :) A tak dufam ze nebude vadna cela jednotka.... Ak sa do toho pustim dam vediet vysledok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ludia jednoznačne treba opraviť ten mikrospínač pretože riešenie ako bolo spomenuté ála tajný vypínač odpojujúci BSG....to čo vás napadá? BSG v tom prípade ked je otvorené nezaspí a taktiež nevyšle signál na uspatie ostatných RJ ak tento signál potrebujú takže tak.

Jirkaaa: keď zamkneš zhasne ti svetlo hneď?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...