Přejít na obsah

Přerušovač směrovek


Kryšot

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím všechny.

Začal se mi objevovat problém s tikajícím přerušovačem směrovek po použití blinkru.

Typicky: Použil jsem směrovky, vypnul do středové polohy a ihned jakoby začaly blinkry rychle blikat, chvíli pauza a pak zase sem tam blik. Ale jen zvuky. Ani kontrolka ani blinkry nesvítily. Funkčnost blinkrů, rychlost přerušování i výstražné naprosto v pořádku a funkční. Pouze po použití blinkrů se často ozývalo tikání jakoby blikaly blinkry.

 

/Přestože jsem měl ihned podezření na páčku, protože ten samý problém jsem řešil před léty u Xantie, tak jsem nejprve vyzkoušel zkontrolovat přerušovač pod výstražným spínačem uprostřed palubovky. Po rozebrání jsem zjistil, že místo klasického relé přerušovače s velkou cívkou je uvnitř jen malá krabička s nápisem JAPAN. Mám přerušovač pro tažné s koncovkou "E".

 

Tak jsem dnes vymontoval z vozu páčku a rozebral ji. Pro ty, kteří se toho bojí mám dobrou zprávu - žádné pružinky na vás nevyskočí ani se nic nevysype.
Pouze mi daly zabrat plastové zámky krytu u kraje páčky. Ze zadní strany se musí strčit nadoraz tenký plochý šroubovák a pak s ním trochu otočit, aby se odchlípl plastový háček (západka) zámku.

 

A vlastní problém? Vydřená drážka v plíšku na páčce. Zabrousil jsem vystouplé okraje (hrany) kolem vydřeného místa a vlastní plíšky jsem navíc prohodil. S vydřenou dráhou se toho moc udělat nedá, ale chvíli to ještě bude fungovat. Vše jsem vyčistil - hlavně prostor mezi dráhami, tam kde jsou přerušené. Je tam vždy dírka (celkem 4) a ty jsou ucpané vazelínkou s pilinami a prachem. Ty musí být volné. Pak jsem dráhy a plíšky namazal (jen s WD-40 - nic lepšího jsem doma nenašel), složil dohromady, namontil do auta a jel vyzkoušet.

Funguje to perfektně a už to neblbne.

 

EDIT 20.11.2019: Jsou to necelé 2 roky po opravě a najeto dalších 35 tkm v příměstském a městském provozu (časté používání blinkrů) a páčka funguje bez ztráty kytičky jako nová.

 

 

páčka dráhy.jpg

páčka kryt.jpg

páčka plíšek.jpg

páčka.jpg

Editováno: , autor: alex.333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte,

Chcel by som sa opýtať, či máte niekto podobnú skúsenosť a ako ste ju riešili: občas sa z ničoho nič rozcvaká prerušovač smeroviek. Niekedy ťukne len pár krát, niekedy cvaká aj pár minút vkuse, no niekedy je aj pár týždňov pokoj. Môžu to byť zlé kontakty v páčke smeroviek alebo niečo iné? Alebo jediným riešením je výmena celého relátka?.

Zároveň moja druhá otázka - mám v pláne postupne podosasdzovať všade LED žiarovky namiesto klasických vláknových a s nimi aj tie smerovkové. Bude to mať nejaký vplyv na prerušovač?

Na záver, ide o Octaviu I Tour.

Vopred vďaka za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravim pani, prosim o radu.

 

Octavia I, 1,6 / 74kW.

Z nicoho nic prestali fungovat smerovky. Teda z packy. Vystrazne idu. Skusal som vymenit aj spinac vystraznych aj packy a nepomohlo. Pri vytiahnutom kluci reaguju parkovacie svetla podla smeru zvoleneho packou. Vie niekto poradit co by to mohlo byt? niekde som sa docital ze moze byt prerusene napajnie svorky 15(nejake rele X) spinaca smerovych svetiel . vie niekto nieco blizsie k tomuto???

 

 

S pozdravom Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2020 na 0:17, dado1812_1 napsal:

Ahojte,

Chcel by som sa opýtať, či máte niekto podobnú skúsenosť a ako ste ju riešili: občas sa z ničoho nič rozcvaká prerušovač smeroviek. Niekedy ťukne len pár krát, niekedy cvaká aj pár minút vkuse, no niekedy je aj pár týždňov pokoj. Môžu to byť zlé kontakty v páčke smeroviek alebo niečo iné? Alebo jediným riešením je výmena celého relátka?.

 

Tak já nevím - četl jsi můj příspěvek, který je hned nad tím tvým?

Co na tom nechápeš?

Když se ti rozcvaká přerušovač - blikají fyzicky i blinkry nebo to jen cvaká? Pokud to jen cvaká, tak máš vychozené kontakty v páčce. Máš to tam napsané i s návodem, jak to opravit zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...