Přejít na obsah

Přerušovač směrovek


Kryšot

Doporučené příspěvky

Tak vdaka. Idem do toho.

M.

Na 99% je to packa. Riesilo sa to tu uz velakrat. Bud si vymen packu za novu, alebo, co je jednoduchsie a lacnejsie, prestriekaj packu WDckom a ono to zrazu bude fungovat. ;)

Prerusovac to byva, ked nespina, alebo nerozpina, co je mozno pirpad carmainovho svagra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to delal prerusovac, stacilo lehce bouchnout do pristrojvky blizko prerusovace a byl klid, pak ivestice cca 250Kc vymena a je klidek.

A pokud bys nevedel tak prerusovac je uprostred palubky pod varningama (cerveny trojuhelnik) je to jeden kus stim trojuhelnikem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám stejný problém, přerušovač za výstražným trojúhelníkem se mi z ničeho nic rozcvaká. Nevím proč. Chvilku je klid a pak zase začne cvakat.

Skusil si prestriekat packu, alebo ju vymenit ako sa tu uz veeeeeeeeeelakrat preberalo? Ak nie, tak skus a potom napis skusenost.

Inak sa Ti moze stat, ze budes mat problem s moderatormi, lebo si nehladal a tato tema je tu uz preberana a nasiel by si v nej odpoved... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páčku jsem postříkal kontaktem a pořád cvaká. Zkusím vyměnit páčku,ale mám tam tempomat. Bude drahá oprava? Co je to problem s moderatormi?? Vysvětlíš mi to?

No problem moze byt ten, ze rady ako prestriekaj packu, vymen packu a pomeraj to tu uz boli napisane viackrat a modi nemaju radi, ked sa najprv pyta a az potom hlada... ;)

Packu samotnu zozenies tu v bazare za par korun, pripadne sa skus dohodnut s niekym, ze by si skusil ju len nahodit, ci to bude robit stale a ak ano, vratis mu ju. Vtedy sa bude treba zamerat na prerusovac (pod cervenym trojuholnikom) a na kabelaz.

Editováno: , autor: olisoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

To prostrikani pomuze i nepomuze - jedna se o vydreny spinac - je to medena ploska ktera je propruzena.

Vedle ni je jeste jedna takova, ale prehodit to za ni nedoporucuji, spina se tim zase jiny okruh a problem by se nevyresil. Ja jsem mel doma 2 vadne packy a udelal jsem jednu dobrou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdarvím,mám problém směrovkama.je to octávka 1999,1.9TDi.Jedu a chtěl jsem odbočovat,najednou přestali blikat blikače,když dám vystražní tak to funguje (4 blíkají) a na dálku taky.Myslel jsem že to bude páčkou,objednal jsem jinou novou a je to samy .Nevíte čím to může bejt?Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim chlapy. Potřeboval bych taky poradit. Přepínání blinkrů mi funguje bez problému, ale mám problém se světly. Několikrát se mi stalo při přepínání světel z dálkových na tlumené, že se tlumené vůbec nerozsvítí. V noci je to celkem super, když na pár sekund nic nevidíte. Opačně z tlumených na dálkové OK. Všiml jsem si, že mi světla někdy "probliknou" i u blinkrů. Když přepnu znovu dálkové a tlumené, tak vše funguje. Chtěl bych se zeptat, kde by mohl být problém. Páčka přepínání světel nabo relátko? Popřípadě jak to bezpečně zjistit. Děkuji za opovědi. :help:

Editováno: , autor: Píst
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
Takze vyreseno a zkontrolovano. Zadna soucastka na mensi napajeni odporu( co nahradit jinou kapacitou? ) k svabu neni. Tudis neni zadna regulace. Jen me udiv. 2 kontr. diod. Jedna na osvetleni znaku a druha na vystrahu.

A co se tyce ,,dale by me zajimalo proc mas v avataru ikonku forum moderator ''

tak ji klidne muzu zrusit pokud se nebude pacit.

No problemo lol

Ja mam taky dotaz.... Když si to rozebral, co je teda vevnitř?? Ja zase potřebuju vyřešit, aby ten přerušovač nehlídal odběr žárovek (aby nezrychlil když nějaká praskne atd). Jestli mužeš,, poslat mi detailní fotky?? Díkys.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

to 'jiroch':

Stále Tě nechápu.

Někam lemtáš diody nebo co?

Je to právě výhoda, když Ti prdne žárovka a víš o tom, ne?

Jinak podle mě to je odporově svázáno a pokud dáš někam žárovku (diodu)

s jiným příkonem-watáží tak se změní i frekvence bliku ;)

Nevím jak je to uděláno teď-asi tranzistorově (tedy PO), ale u starších přerušovačů byl natažený tenký odporový drátek,

který se při průchodem proudu zahřál a natáhnul (dal impuls ke kontaktu) a pak schladnul a smrsknul se- (dal impuls k rozepnutí).

Dalo se to krásně štelovat natažením-předepnutím toho drátku. Ale bylo to dost poruchové.

Obr. 56 přerušovač s drátem:

post-33603-1266484077_thumb.jpg

Obr. 58 přerušovač řešen čistě elektronicky:

post-33603-1266484084_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...