Přejít na obsah

Sportovní podvozek - jaký vybrat?


keny

Doporučené příspěvky

Připojím se k doporučení HP. Měl jsem je na už Feldě a udělali z těch přesýpaček skoro motokáru :D Teď mám HPčka i na Oktě, kam šly hned po mém prvním zkušebním losím testu, a proti sérii jde o velmi výrazné zlepšení stability v zatáčkách. A když jsem se ptal několika spolujezdců, zda nějak pociťují tvrdší podvozek, tak nikdo nic nepoznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Takže kdybych koupil tento typ podvozku (snížení 35mm) a nasadil disky 8x17 ET 35 s pneu 225x45x17 myslíte, že by to bylo v pohodě i kdybych byl lehce naložený. Dík za každou radu a odpověď -_-

Kup si HP a budes maximalne spokojenej, ja je mam na Combi Tdi, kola 225/45 R 17 a neskrtam. To mam predek sesroubovanej skoro az na doraz. A cenu mi udelali taky super. Ten Supersport vypada bez urazky jak na anglicaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže kdybych koupil tento typ podvozku (snížení 35mm) a nasadil disky 8x17 ET 35 s pneu 225x45x17 myslíte, že by to bylo v pohodě i kdybych byl lehce naložený. Dík za každou radu a odpověď -_-

Kup si HP a budes maximalne spokojenej, ja je mam na Combi Tdi, kola 225/45 R 17 a neskrtam. To mam predek sesroubovanej skoro az na doraz. A cenu mi udelali taky super. Ten Supersport vypada bez urazky jak na anglicaka.

Kolik je super cena, dival jsem se na ten za 22tis bez dph, ten by se mi libil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tenhle podvozek neznám.Ale kdybych chtěl celej šel bych do něj k vůli ceně a hlavně se dá štelovat .Aco je důležité tak vzadu co čtu od 30 a ne od 35 kdy už to při naložení kufru a čtyřech lidech zavání dorazama.Jinak podvozek HP sem měl na Feldě a to zbytečně šlo mi jen ovzhled,takže na Octě už jdu cestou,pouze pružiny.Ovšem problem je sehnat tu spávnou sadu velikosti.Třeba Eibach má 30 zadek i předek což mi připadá že auto bude v předu zasejc vejš než zadek.

Editováno: , autor: Kadloss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Cau mam dotaz nemate nekdo na aute pevnej sportovni podvozek od cartechgroup ted tam maj sadu za 8000kc coz neni moc si myslim a je snizenej o 35 nevim ceho to tam nepisou tak kdyby ste meli skusenosti tak dejte vedet uz mi moje esmeralda nedrzi v zatackach je to jak favorit

:p

jasan ze 35mm, a je to humus podvozek, nejlepsi je HP Sporting

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO je hezky ale nemam na podvozek za 30000 jensem se ptal na nazor a zkusenosti kazdymu se liby neco a rozhodne uz tam mam nejakej snizenej o kousek po prvnim majitely a nechci tam davat ze skodovky ten humus podvozek kde zatacku se bojim projet v 90 to sem si mohl nechat uzovku ta aspon jezdila zatacky driftem a slikala kola :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

mam dotaz, chci si koupit sportovni podvozek na octavii, mam vyhlidly tento

http://tuning.autodoplnky.cz/nastavitelne-...-kit/?smid=3905

ale muj dotaz zni, ted mam na aute kratsi pruziny, predek o -30mm a zadek taky o -30mm snizeny, predek je super, od pneu k blatniku neni moc mista, akorad na prst, a to se mi moc libi, kdezto v zadu je porad mista od pneu k lemu dost, chci i zadek polozit aby misto od pneu k lemu bylo jako ve predu, podvozek co je vyse uveden jde v zadu snizit o -40mm, myslite ze to bude stacit?bojim se aby to nebylo malo, chci aby mi auto jak v predu tak i v zadu lezelo, muzete poradit jestli o 40mm to v zadu bude stacit?kdyz tak foto sem jak to mate vy a o kolik, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych též raději volil HP, když jsem měl peníze tak jsem s nimi 2x koketoval a jejich přístup byl naprosto v pohodě. Peníze padly na něco jiného, ale až půjdu do podvozku tak HP je na prvním místě. Třeba už jen kvůli té repasi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
  • o 2 týdny později...

To Kuči: No Et mám 35 tak by to mohlo být ok, ale nevím jestli to mám snížít o 2cm nebo 4cm. Klidně bych snížil o 4cm, ale mám strach ,aby to pravě s 225x45x17 neškrtalo. O kolik je snížené RS o proti normální Octávii?

Já jsem nedávno zkoušel kam můžu zajít když jsem zam dával jen zadek a na 15tkach 195/65 jsem to dal dolu zhruba o 5-6cm a kola neskrtaly... jen dno rezervy bylo asi 3cm na zemí :D a když jsem to projel s 2ma lidma v zadu a 2ma ve předu tak to bylo v poradku....a predek asi nandam dneska kdyz je tak hezky :) :)e40b36712d41f85d2599e48015e13d04.jpg Editováno: , autor: Dro-Back
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 roky později...

Obecně jsem to tady pročetl a je jasný, že dost lidí plave v naprostym základu. Nejprve je nutný vyjasnit si co vlastně chcete a to zda 

sportovní pevný podvozek a nebo stavík popřípadě pružiny.

Nejprve si musíte určit z jakého důvodu podvozek kupujete:
1) Sportovní pevný podvozek
- ideální na jízdu a jízdní vlastnosti
- je fixní bez možnosti nastavení
- je pohodlný a decentně snižuje auto
- jízdní vlastnosti jsou velmi dobré od levných podvozků

2) Stavitelný podvozek
- ideální na vzhled a maximální vyladění podvozku
- dovoluje variabilní nastavení
- vzhledem ke konstrukci je tuhý a to i za vyšší peníze

 

3) Pružiny

 - jízdní vlastnosti nepřináší

 - auto snižuje a tím i těžiště

 - limit pro sériové tlumiče je 40mm

 - poměrně komfortní varianta

Jak to správně vybrat na eshopu..

i) Vyklikejte si a eshopu vaše auto a rozbalí se kupa podvozků

ii) Vezměte si do ruky velký TP a na druhé straně najděte váhové limity. To je naprostý základ.
iii) Podvozek musí mít stejné nebo vyšší hodnoty a to né nijak daleko.
2) V této chvíli máte vhodný podvozek a stačí již jen profesionální montáž..

 

Osobně na Octavii I hodně fungují AP Sportfahrwerke a nebo pokud nejsou prachy tak sportovní podvozek TATechnix.

JOM je taková neplecha viz JOM recenze

KW to je pecka, ale taky to koštuje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...