Přejít na obsah

Ztrácí se chladící kapalina


Vita TDI-PD,Decin

Doporučené příspěvky

Ahoj, vcera se pritelce ve fabce rozsvitila kontrolka chladici kapaliny, po doliti bylo vse ok, ale hned po prijezdu domu cca 20km se rozsvitila znova, opet se kapalina dolila a dneska rano opet skoro prazdna nadrzka na kapalinu...muzete mi nekdo prosim poradit, kde by mohl byt problem? diky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je celkem normalni, to bys tam musel mit nekde diru jak blazen, aby to vyteklo "pres noc".

Natoc to, projed, zahrej na provozni teplotu a pak to nech bezet na miste, pripadne zvysuj otacky.

Pak jdi po chladicim okruhu (hadice, chladic atd.) a hledej. Pokud nic nenajdes, servisu se asi nevyhnes.

Taky to muze jit do motoru... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes som sa pustil do výmeny tesnenia pod vodným čerpadlom.Tomas cz asi to boloiba tesnenie lebo okolo hriadelky to netieklo a tesnenie bolo dole namoknuté. je stým celkom práca musí sa rozobrať prakticky cela lava strana. ale dá sa to zvladnuť za 3 hod.TU sú fotky ako to vyzerá keď je odmontované čerpadlo:

post-1954-1184857123_thumb.jpg

post-1954-1184857277_thumb.jpg

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo ma však prekvapilo bolo pod podbehom to ,že bude kopa blata za podbehom v mieste zásterky som predpokladal ale kolko je bordelu v štrbine ktorou vyteká voda z prepážky pod predným sklom pod stieračmi to ma dostalo je tam kopa lístia a iného bordelu.Neviem kadial sa to tam dostáva veď tie štrbiny sú celkom malé .Asi sa to prepasíruje okolo tesniacej gumy kapoty.

Tu sú fotky:

post-1954-1184857814_thumb.jpg

post-1954-1184857829_thumb.jpg

post-1954-1184857842_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Prosim o radu k chladicimu systemu. Precetl jsem dost prispevku, jenz se tykaji uniku chladici kapaliny. Presto to muj problem neresi. Po doliti kapaliny a ujeti par desitek kilometru dojde k uniku v hadicovem spoji. Tento spoj jsem jiz utesnil, jak to slo, ale tlakovani od motoru je natolik velke, ze si to najde misto k uniku vzdy nekde jinde. Proto si myslim, ze pricina neni v netesnosti hadic, ale v motoru. Kdyz oddelam vicko, jde slyses, jak je bana natlakovana. Pri rychlem otevreni to jde dokonce i s vodou. Ted v zime se mi tvori slehacka u olejove napustky, ale bila duha v oleji neni patrna. Taktez oleje nepribyva, spise nadmerne ubyva. Asi 1l na 3000km. Tesneni kolem hlavy trochu slinta oleje. Tesneni pod hlavou jeste nebylo meneno. Prosim o radu a logickeho vysvetleni techto zavad. Dikes ;)

1.4 MPi 50kW 150 000km LPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co nádobka na vodu má kolem do kola bílošedý až šedo černý povlak? Je chladící kapalina čirá a nebo zakalená do hnědo červena? Jestli je na nádobce povlak a je voda zakalená, asi by se slušelo vyměnit těsnění pod hlavou. U těchto motorů 1,4 MPi byly pkřivé hlavy válců a dost brzo odcházelo těsnění pod hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konstrukce motoru s vložkami válců je vždycky trochu náchylnější k závadě těsnění pod hlavou. I tak je 150kkm docela slušný výkon.

Jeden z válců Ti pumpuje plyn do chladící soustavy.

Vyměň si těsnění pod hlavou. Hlavu si nechej srovnat, stejně bude trošku prožraná od fridexu a rovnou vyměň gufera na ventilech, vyřeší to spotřebu oleje. Je to motor Favorit, tak stačí oslovit i spolehlivého garážistu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc dekuji, sverim to znamemu mechanikovi. Holt jak rikas 150tkm uz neni novy motor.

Počkej . Nespěchej. Chladicí systém je třeba natlakovat a čekat jestli dojde k poklesu a potom teprve měnit těsnění. Ve škodovce je na to spešl přípravek , který se nasadí místo zátky a pozoruje se pokles tlaku na manometru. Něco podbného se dá snadno vyrobit. Zkoušet na zhřátém motoru. Jinak pokud povoluješ vyrovnávací nádržku na zahřátém motoru tak musí být natlakovaná. Vlivem zahřátí motoru chladicí směs značně zvětší svůj objem. 150 000 km neznamená, že musí být těsnění kaput. I když připouštím, že podle tebou popisovaných příznakůje je to možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej . Nespěchej. Chladicí systém je třeba natlakovat a čekat jestli dojde k poklesu a potom teprve měnit těsnění. Ve škodovce je na to spešl přípravek , který se nasadí místo zátky a pozoruje se pokles tlaku na manometru. Něco podbného se dá snadno vyrobit. Zkoušet na zhřátém motoru. Jinak pokud povoluješ vyrovnávací nádržku na zahřátém motoru tak musí být natlakovaná. Vlivem zahřátí motoru chladicí směs značně zvětší svůj objem. 150 000 km neznamená, že musí být těsnění kaput. I když připouštím, že podle tebou popisovaných příznakůje je to možné.

ked uz sa bavite o kvapaline, moze to rozpinanie kvapaliny sposobovat jej nepravidelne miznutie? Mam tam neriedenu G12 a stava sa mi ze niekedy 4 mes nedolejem nic a niekedy /hlavne v zime/ dolejem 1l za 3 dni :angry: . Nadrzka je cista a nikde som nezaznamenal netesnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked uz sa bavite o kvapaline, moze to rozpinanie kvapaliny sposobovat jej nepravidelne miznutie? Mam tam neriedenu G12 a stava sa mi ze niekedy 4 mes nedolejem nic a niekedy /hlavne v zime/ dolejem 1l za 3 dni :angry: . Nadrzka je cista a nikde som nezaznamenal netesnosti.

Mas pravdu, tohoto jevu jsem ti taky vsiml. Obzvaste kdyz jsou teploty pod bodem mrazu, tak se vzdy ztrati vice kapaliny. Jak rikas, nekdy az 1l za 3 dny. Dokonce jsem vedel, kde to utika, ale zastavit ten unik proste neslo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem s unikom chladiacej kvapaliny.Niekedy je pod autom mala skvrna ale nezda sa mi ze to je chladiaca kvapalina .Kvapalinu dolivam kazde dva tyzdne po 3 dcl.To nie je normalne.Mal som menene tesnenie pod hlavou..Chcel by som este ovzdusnit hadicky od chladica.Nevjete ako sa to robi a kde by som to nasiel.Mam knihu oprav ale tam vobec nic nie je.Mam Fabiu 1.4 50KW 2002 s klimatizaciou.Hladal som vsade ale ten motor je malo rozpisany. dik :feve::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...