Přejít na obsah

Osvětlení SPZ


Jirkasss V//RS

Doporučené příspěvky

Já mám tyhle zdá se mě http://www.obautodily.cz/eshop/ledky-zarovky-xen-prestavby/zarovky_ledkove/led-zarovka-12v-5w-sv-10x36mm-sufitka-bila-sada-id:1710.eshop ale na STK ti řeknu za chvíli jak to bude co na to říkají .. maximálně si myslím malá závada a to projde. Musí být bílé žádné barvičky. A svítí suprově, auto vypadá mnohem líp ..

Pokud máš novější auto tak musíš asi mít jiné něco takového http://www.obautodily.cz/eshop/ledky-zarovky-xen-prestavby/zarovky_ledkove/led-zarovka-can-bus-do-spz-sufitka-42-mm-bila-id:3291.eshop ale to má 4 SMD ledky to musí být šílené světlo už .. já mám 2 a osvítí to až okolo nárazníku ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem dneska měnil osvětlení v SPZ a v parkovačkách za diody..... byl to docela porod, ale povedlo se aniž bych musel demontovat světla. Sice ruce doškrábaný a slovník sprostých slov vyčerpaný...ale je to tam!!!! :-)

post-31591-0-98027000-1362252088_thumb.j

post-31591-0-31453100-1362252274_thumb.j

post-31591-0-95433500-1362252379_thumb.j

post-31591-0-92185800-1362252470_thumb.j

Editováno: , autor: majkl.vrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak v pátek mi poštou přišly LED, i nové koncovky osvětlení (http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fabia-facelift/svetla-blikace-tuning/zadni-svetla/skoda-fabia-osvetleni-spz-zadni-original-id:1564.eshop), do kterých se sufitky umistují. Po namontování mi však jedno světlo nefunguje. Nepomohlo ani otočení LED. Potom jsem si všiml, že konektor (co jde ze dveří a nacvakává se na něj koncovka) je nějaký divný (ve vnitř nemá piny, asi uhnilé).

 

Jde vyměnit jen ten konektor nebo se musí vyměnit celý kabel ve dveřích, máte někdo zkušenosti??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 8 let později...

Uvažuji na Fabii 1 MR 2001 vyměnit původní sulfitkové osvětlení SPZ za LED-kové. Vůbec mi nejde o vzhled, ale o vyřešení příčiny koroze karoserie okolo osvětlení, která se mi začíná objevovat. Ano, teprve teď na tak starém autě, protože jezdí velmi málo a je doplněno o denní svícení, takže sulfitky SPZ svítí jen opravdu občas. Auto je ve velmi pěkném stavu a nechci si nechat shnít kufr. Vím, že na Fabiích 3 to lze měnit za originál LED osvětlení z pozdějších MR téhož modelu. Prosím o radu, existuje i pro Fabii 1 nějaká legální LED náhrada, s níž nebude problém na STK? Klidně vyměním obě celé svítilny, ale za nějaké kvalitní LED svítilny se schválením pro daný model a pro silniční provoz. Existuje vůbec něco takového? Brouzdal jsem po webu i zde po fóru a nedaří se mi najít, co potřebuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ukostření svazku víka zavazadlového prostoru je na sloupku C vlevo vzadu za sedačkou.Kostra osvětlení spz je společná s kostrou třetího brzdového světla a motoru stěračů zadního skla.Pokud stěrač funguje a brzdové světlo svítí bude problém pouze v kabeláži uvnitř víka zavazadlového prostoru.Jinak zkontrolovat vedení v průchodce mezi víkem a karoserií a uvnitř vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...