Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Dotaz k hlasové navigaci : hlasovka v navi modulu OK, zapnu Tlacitkem I (vpravo nahoře), řeknu babě co chci, ona pochopí, nastavíme parametry trasy a tradá jedem. Potud OK, ale nevím zda je to vlastnost nebo chyba, ale když jsem třeba v médiích, přehrávám MP3, stisknu tlačítko I a můžu třeba opakovat song, nebo další skladba hlasem, třeba řeknu další skladba, ženská porozumí, zařadí další skladbu ale pak se odmotá, na další příkazy už nereaguje, musím zase pro další hlasový příkaz zmáčknout tlačítko I vpravo nahoře.

JE to takto normální ? Předpokládal bych, že hlasovka bude aktivní pořád, řeknu další skladba, nebo opakovat, za chvíli řeknu zas další skladba atd bez toho aniž bych před každým povelem mačkal tlačítko na kryštofovi.....

Díky za vysvětlení.

Editováno: , autor: mirgr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, hlasové ovládanie je potrebné vždy aktivovať. Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby to bolo stále aktívne. To rádio by nehralo ani 30 sekund bez prerušenia. Kedže sa dá ovládať Radio, CD, Video, Telefon, SD karta, MDI, Navi, tak to by pri bežnom rozhovore v aute stále niečo prepínalo. Zatiaľ nič lepšie nevymysleli v žiadnej automobilke. V Škode to aspoň komunikuje v češtine, ale v AUDI, BMW, Ford to má všetk len v angličtine. Myslím, že to v Škode funguje veľmi slušne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě se to tu už několikrát řešilo, ale už je to téma trochu nepřehledné. Takže:

Mám O2 r.v. 2007. Nechal jsem v orig. servisu namontovat "bazarovou" navi Columbus. Vše podstané funguje bez problémů, dokonce i sound system zprovoznili, až na dvě věci.

1. Bluetooth funguje , ale nejde ovládat pře dotakový display. (jen hlasitost funguje, logicky) Sehnal jsem celé nové HF z faceliftu, stačí to?

2. Nezobrazují se na display parkovací senzory. Akustický signál funguje, ale rádio se neztlumí a autíčko na obrazovce není. :-) Mechanik ze servisu poradil koupit novou ŘJ parkovacích čidel a ještě jakousi datovou sběrnici. Pak prý to funguje, ale asi jen z poloviny aktivování. Prý je k tomu ještě potřeba nahrát nějaký SW. (podle něho ještě není k sehnání) Jsem laik, jsem z Brna. Je někdo v okolí do 150km komu to mohu svěřit k montáži, upgrade SW a pod, aby to kompletně fungovalo?

Děkuji za odpověď

koubek.o@gmail.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradí mi někdo, jak zjistím na RNS 510 verzi Firmware???? Mám nové auto 4 týdny a zatím jsem na to nepřišel.....Také bych potřeboval vědět, zda do UHV premium dostanu nějakým způsobem do seznamu více jak 999 kontaktů... V telefonu mám 1652 čísel ale HF umí načíst jen 999 těch nejstarších kontaktů....Help, please!!! :help::help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám dotaz. Já osobně vlastním FII ale kolega má problém a požádal mne jestli mu neporadím a já sám nevím.

Popíši problém:

Vlastní OII Combi má navigaci Columbus (verzi nebo FW vůbec nevím) dosud mněl mobil Nokia E71 kde měl načtené kontakty přes bluetooth a vše fungovalo OK (jako handsfree). Nyní si pořídil Nokii N97 a již mu nejdou načíst kontakty, sice prvotní spárování se provede ale po čase (cca 15-20 sec.) mu to výpíše že "Žádný uživatel není připojen" nebo takovou podobnou hlášku. A handsfree nefunguje, a ani se nic nenačte. Nevíte co s tím kde je chyba?

Díky za každou dobrou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám dotaz. Já osobně vlastním FII ale kolega má problém a požádal mne jestli mu neporadím a já sám nevím.

Popíši problém:

Vlastní OII Combi má navigaci Columbus (verzi nebo FW vůbec nevím) dosud mněl mobil Nokia E71 kde měl načtené kontakty přes bluetooth a vše fungovalo OK (jako handsfree). Nyní si pořídil Nokii N97 a již mu nejdou načíst kontakty, sice prvotní spárování se provede ale po čase (cca 15-20 sec.) mu to výpíše že "Žádný uživatel není připojen" nebo takovou podobnou hlášku. A handsfree nefunguje, a ani se nic nenačte. Nevíte co s tím kde je chyba?

Díky za každou dobrou radu.

zkus mu poradit toto http://www.skoda-auto.cz/cze/model/octavia...sbluetooth.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám dotaz. Já osobně vlastním FII ale kolega má problém a požádal mne jestli mu neporadím a já sám nevím.

Popíši problém:

Vlastní OII Combi má navigaci Columbus (verzi nebo FW vůbec nevím) dosud mněl mobil Nokia E71 kde měl načtené kontakty přes bluetooth a vše fungovalo OK (jako handsfree). Nyní si pořídil Nokii N97 a již mu nejdou načíst kontakty, sice prvotní spárování se provede ale po čase (cca 15-20 sec.) mu to výpíše že "Žádný uživatel není připojen" nebo takovou podobnou hlášku. A handsfree nefunguje, a ani se nic nenačte. Nevíte co s tím kde je chyba?

Díky za každou dobrou radu.

musí si stáhnout a nainstalovat podporu http://www.skoda-auto.cz/cze/model/octavia...sbluetooth.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám dotaz. Já osobně vlastním FII ale kolega má problém a požádal mne jestli mu neporadím a já sám nevím.

Popíši problém:

Vlastní OII Combi má navigaci Columbus (verzi nebo FW vůbec nevím) dosud mněl mobil Nokia E71 kde měl načtené kontakty přes bluetooth a vše fungovalo OK (jako handsfree). Nyní si pořídil Nokii N97 a již mu nejdou načíst kontakty, sice prvotní spárování se provede ale po čase (cca 15-20 sec.) mu to výpíše že "Žádný uživatel není připojen" nebo takovou podobnou hlášku. A handsfree nefunguje, a ani se nic nenačte. Nevíte co s tím kde je chyba?

Díky za každou dobrou radu.

podle mě n97 funguje pouze s GSM III

mam jí taky a měnil jsem z GSM II na GSM III

Editováno: , autor: kvaki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

mam otazku. Chcem nainstalovat Columbus verziu 1Zxxxxxx do Octavie II 1Z pred Faceliftom. Momentalne mi s radiom Stream funguje bluetooth a aj informacie na maxidot. Parkovacie senzory nemam, takze ten problem neriesim. Co sa stane po instalacii Columbusu, resp. co bude treba vymenit/doinstalovat, aby mi UHF sada fungovala dalej?

Dakujem za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky problem mam sice roomstra ale toto je o Columbuse. Isiel som do Zlina kupit Columbus a ked som ho zapojil do roomstra bez prevodniku tak radio sa chovalo velmi cudne nesiel prehrat dvd a ani cd nacitalo to pesnicky aj vsetko ale neslo to pustit. Tak som teda nekupil. Isiel som do prahy a columbus robi to iste aj ked ho zapojim len doma na stole +12 a - a columbus sa chova uplne stejne ale sem ho koupil s nadeji ze to je kvoli tomu prevodniku. Tak bud sem mnej 2x smulu a kooupil pokazeneho Columbusa, alebo fakt potrebuji ten prevodnik (CAN 1,6 na can 2.0). Co vy na To? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den, pocas hlasenia dopravnych informacii sa na displayi zobrazi dost velka hlaska na to, aby som nevidel mapu. Volby umoznuju bud hlasenie zrusit (prepne sa naspat na predchadzajuci zdroj zvuku alebo sa aspon radio stisi na povodnu hlasitost) alebo mozem TP trvalo deaktivovat. Ked sa krutim v meste s jednosmerkami, rad by som si cele TP vypocul, ale zaroven chcem vidiet mapu alebo navigaciu normalne. To, ze mi radio zacne hlasnejsie hrat alebo sa prepne z karty na radio, je pre mna dostatocnou info, ze teraz idu TP, hlasku nepotrebujem aj vidiet. Chcem vela? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky problem mam sice roomstra ale toto je o Columbuse. Isiel som do Zlina kupit Columbus a ked som ho zapojil do roomstra bez prevodniku tak radio sa chovalo velmi cudne nesiel prehrat dvd a ani cd nacitalo to pesnicky aj vsetko ale neslo to pustit. Tak som teda nekupil. Isiel som do prahy a columbus robi to iste aj ked ho zapojim len doma na stole +12 a - a columbus sa chova uplne stejne ale sem ho koupil s nadeji ze to je kvoli tomu prevodniku. Tak bud sem mnej 2x smulu a kooupil pokazeneho Columbusa, alebo fakt potrebuji ten prevodnik (CAN 1,6 na can 2.0). Co vy na To? Dekuji

Tak to mas spatneho columbuse jinak funguje normalne bez prevodniku , jen nevypana s klickem a nema podsviceni,a neukazuje maxidot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlas pro IGO by určitě použít nešel.

Zatím jiný hlas není a skoro bych řekl, že to nějak podomácku upravit ani nepůjde.

IMHO je ten hlas pořád lepší než ten v jednotce GSMIII lol

Viem ze ten z igo by nesiel ale myslel som ci by sa nenasiel nejaky sikovny co by prisiel ako na to :palec2: . Samo ze to nepojde do ofiko map. No a o tom hlase GMSIII mas absolutnu pravdu lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...