Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

ahoj z vlastni zkušenosti ti mužu řict že Stringo ma pravdu ohledně pojišteni mam spoluučast 10% platim 17000 a ňaky drobny za 2005 a ted mi pojistné udalosti kdy sem prišel o columbuse dal sem to do autorizovaneho servisu rozpočet na 100000 kč kde sem šel do kolen ale pojištovna v pohodě v servisu sem to mněl opraveny za tři dny novy columbus a přední boční okno uklid auta a drobny material konečna častka byla 85 000 ze sveho sem zaplatil spoluučast 10 000 kč zbytek zaplatila pojištovna naštěsti se mi nezvedla pojistka je teda fakt že tři roky sem nemněnil pojistku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám r.v. 2007 a původně z výroby tam je navigace Cruise, kterou sem vyměnil za Columbus (který mi teď kradli), otázka je, že kdybych si zase koupil columbus za 15tis. (ne přímo od škoda-auto) zda by mi pojišťovna taky zaplatila cenu navigace. Mám strach z další krádeže a nechce se mi každou chvíli řešit rozbité auto a ukradenou navi. Slyšel sem že např. Česká pojištovna má dobré podmínky na na havarijní pojištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám pojištěné u České pojišťovny, spoluúčast 1% nebo tisíc korun, mám Superb 2010, platba All risk s povinným ručením cca 21000 za rok (musíte na ně tlačit, dají slevu). Oprava po vykradení stála 75000, spoluúčast vyjde na 1000 Kč. Je potřeba mít Columbus ve smlouvě. Platbu pojišťovna provedla do druhého dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám pojištěné u České pojišťovny, spoluúčast 1% nebo tisíc korun, mám Superb 2010, platba All risk s povinným ručením cca 21000 za rok (musíte na ně tlačit, dají slevu). Oprava po vykradení stála 75000, spoluúčast vyjde na 1000 Kč. Je potřeba mít Columbus ve smlouvě. Platbu pojišťovna provedla do druhého dne.

přesně tak nebo si jen připojistit columbuse a mit fakturu o nakupu columbuse a dodatečne montaži do auta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno co tu je řečeno je pravda, ale nemění to nic na tom, že pokud je auto starší 4-5 let, nevyplatí se havarijko platit. Protože za ty 3 roky, co se nic nestane je to cca 65000 kč a to si těch Columbusů za 15000 můžete koupit 4 a zbyde i na opravy dveří... Záleží na tom, jestli se to stalo náhodou, nebo jestli je to v lokalitě známé, že se krade. Pokud se tam takhle ukradně něco jednou nebo dvakrát do roka, tak bych zainvestoval 1500kč do schovaného GPS modulu, protože jdou hlavně podle GPS modulů na střeše. Columbus se plete s Bolerem a oni to vidí jenom podle toho jestli je modul GPS na střeše u antény... shovat modul pod palubovku, vyměnit antenu za obyč a sehnat Columbus za 9000kč na aukru, nebo někde po Bazaru, nic lepšího se podle mě udělat nedá...

Ale je fakt, že jestli je to vytipovaná oblast, kde se krade běžně, asi bych to řešil tim havarijkem... Já osobně jsem od toho odešel. Byl jsem u Český a nejen, že mi škodu uhradili až po 3 měsících, ale ještě mi to osolili tak, že jsem musel doplatit za předchozí období protože jsem nesplnil podmínku, že během prvních 3 let nebudu mít žádnou škodnou událost, takže mě oprava vyšla dráž, než kdybych havarijko neměl...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U starsiho auta je to otazka, kazdopadne to chce nechat si kazde dva roky prepocitat pojistku na aktualni cenu auta. Ja mam s rychlosti platby u Ceske dobrou zkusenost, resil jsem to pres smluvni servis a jak rikam, bylo to zaplacene do druheho dne primo na ucet servisu. Je pravda, ze pokud clovek nema jeste zadny bonus a zada plneni, je tam pak velka prirazka za platbu pojistneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jak doložím pojišťovně fakturu na Columbuse, kterého koupím za 15tis. abych případně dostal plnou cenu ? ...Rád bych si tu pojistku udělal, ať to stojí co to stojí, paruku často v Praze, kde nejsou kamery a dost se tam krade, takže bych mohl aspoň v klidu spát, že kdyby náhodou zase do mého auta někdo neoprávěně zavítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sponty - jenže už nedostane peníze za ukradeného Columbuse. Pojišťovna fotí aktuální stav vozu při sjednávání pojistky a bohužel nejde aby ti vyplatili peníze za něco, co tam vlastně budeš mít při sjednávání pojistky. Tady už jsi prostě víš kde... Zaplatí ti až případnou krádež dalšího Columbuse, nebo něčeho jiného.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já takový blbosti nedělám . FI jsem měl radio elta 9 let a furt je tam :kol-47: v OII mám Blues ( to může šlohnout jen magor ) a navigaci v mobilu . Nevím proč kupujete takový krámy . U FI i O II kupované ve značkový prodejnách mi řekli origo škoda auto nebrat za ty prachy krám . Kdyby tam to blues nebylo tak ho neberu , 8700 Kč je zlodějina za takovej krám . Hold už tam bylo tak to neřeším .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne krám nesnáším , ale v dnešní době :kol-32: . Jaká je podle tebe odborná rada na to , že si někdo v ČESKU koupí Columbuse a pak brečí , že mu ho ukradli ?

Proti nikomu nic nemám ani jsem nechtěl nikoho urazit , ale prostě mi to nejde na rozum . V tomhle státě se divit , že mi něco ukradli .

Editováno: , autor: hanesek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau lidi, možná to tu je ale --- nevím jak zjistit verzi map a firmware v Columbusu-držet setup nefunguje, naskočí jen nastavení rádia

pak taky nechce se mi spojit s telefonem HTC Wildfire- může to být starším firmwarem?

mám Columbuse z r. 2010 v Supu II co jsem koupil

dík za odpověď nebo za nasměrování na stránku kde se tohle řešilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jim asi bude jedno, podle mě mají tabulku za navi a tím to pro ně asi tak nějak končí. Důležité bude podle mě co řekne potom autorizovaný servis, protože tam to asi budeš nechat dělat. Pokud si to budeš dělat svépomocí, čekej nějakou tabulkovou cenu.

přesně tak jinak to není
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem si zjistil, že při pojištění auta se opravdu pouze zaškrtne kolonka Navigace, nic se nefotí atd... ale až v případě krádeže, chce pojišťovna doklad o koupi navigace.

hele rači se preptej jeste na jiny pobočce tve pojištovny fotky a potvrzeni o montaži po mně chtěli jinak pri by mi zaplatily jen radio ktere tam puvodně bylo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...