Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

čau lidi, možná to tu je ale --- nevím jak zjistit verzi map a firmware v Columbusu-držet setup nefunguje, naskočí jen nastavení rádia

pak taky nechce se mi spojit s telefonem HTC Wildfire- může to být starším firmwarem?

mám Columbuse z r. 2010 v Supu II co jsem koupil

dík za odpověď nebo za nasměrování na stránku kde se tohle řešilo

koukni na tohle http://www.myturbodiesel.com/forum/f9/how-unlock-rns510-vim-tv-free-free-video-motion-play-dvd-while-driving-9150/

odblokuje to obraz za jizdy a otevre servis menu. Mam to osobne vyzkousene, i po aktualizaci frmware funkcni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně frekvenční výhybka. Bolero a Columbus jsou dvoutunerová rádia a potřebují signál ze 2 antén. Buď se musí dodělat druhá anténa, nebo se vloží mezi kabel co jde z antény a rádio ta výhybka, která signál rozkoduje tak, aby to rádio jelo i na jednu anténu. Sám ji mám ke Columbusovi a vše funguje naprosto perfektně. Poptej např Ferda25 nebo Milhausek, podle mě to mají možnost i případně prodat a poslat. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau zkoušel jsem tady v těch 150 stránkách přízpěvku hledat, jestli se da naplanovat trasa např v google mapach a pak naplanovanou upravenou trasu podle sveho přenést do columbuse např na sdhc kartě, ale nějak jsme to medokázal najít... Mate s timhle někdo zkušenosti??? Děkuji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle by mě taky zajímalo, podle mě to nejde, ale kdyby jo, tak by to bylo super, ani by to nemuselo být na Googlu, ale třeba na nějakém Škoda, nebo VW serveru s plánovačem. Navi v Columbusu je super, ale co si budem povídat, zadávat a upravovat trasy když chcete víc průjezdních míst je celkem horor...

Takže neví někdo o nějakém způsobu jak naplánovat trasu mimo vlastní navi v autě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přímo trasa naplánovat asi nejde. Upřímně, kolikrát by to člověk využil? Snad jenom na dovolenou....

Ale cíle jdou nahrát na SD kartu v počítači a potom jdou na Columbusu z SD karty načítat.

Osobně jsem na to udělal jednoduchý prográmek do kterého se zadají souřadnice např. ze serveru mapy.cz. Více zde.

řešení přímo od VW zde.

Odkazy:

http://forum.skodahome.cz/topic/60991-rns510-a-pamet-cilu/
http://www.volkswagen-nav-companion.de/search.jsf

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám Columbuse v Superbu II Combi. Poslední dobou se mi zhoršil příjem rádia. Myslím, že v Columbovi to není ten byl nedávno vyndaný a aktualizoval se v něm FW. Podle mě to bude někde v cestě od těch antén co jsou v zadních okénkách ke Columbovi. Neporadil by někdo kde jsou na cestě jaké spoje a případně zesilovače nebo vyhýbky a jak se k nim dostat. Myslím, že vzhledem k již více než dvouletému střídání teplot a vlhkostí by mohlo být někde něco zoxidované. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám nějaký zmatek ve verzích Columbus a firmware :) Verze HW jsou "A", "B", "C", "D" a novější. Verze FW jsou 1xxx, 2xxx, 3xxx a 4xxx. Chápal bych, že čím vyšší číslo HW verze, tím novější model a čím vyšší číslo FW, tím "lepší". Nicméně na Aukru vidím p/n 3T0 035 680, verze HW H50, verze FW 1404 s datem výroby 5/2012 !

Mohu prosím požádat někoho ze zasvěcených o objasnění ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na ten Columbus na aukru co máš na mysli a řeknu ti jedno... Není to nové a není to model 2012. Nové Columby mají to horní pravé tlačítko u senzoru světla s jiným znakem...

Na aukru neseženeš nového Columbuse a na 80% ani s jasným původem. Zrovinka před 14ti dny nám v Praze vykradli 4 služební octavie - všechny navi jsou pryč a s našima autama vykradli tu noc dalších 6 v okolí - vše byly navi... Pomalu se začnou dávat do oběhu, tak bacha na to. Hlavně lidi co jezdí do autorizovaného servisu, tam to totiž zjistí velice jednoduše, alespoň naše navi jsou nahlášené jako kradené, takže tak no... Holt prostě na to doplatí někdo kdo to koupí od zlodějů...

Ale to jsem už odbočil. S těma HW a FW mám taky zmatek, ale je jednodužší stejnak vše aktualizovat na nejnovější a bude klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem teď vypátral na nějakých německých stránkých, že 3T0 035 680, verze HW H50, verze FW 1404 je site opravdu aktuálně vyráběná, ale jako výměnný náhradní díl za C9, tedy starý HW a bez hlasového ovládání. Ta Škodovka nám tu orientaci opravdu neusnadňuje :)

Problém je, že ne všechny revize jdou aktualizovat na aktuální. Proto to řeším..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím mohol by mi niekto poradiť!?

Prečítal som to tu, aj na iných fórach, ale potrebujem si to upresniť.

Moje TTD:

Columbus (RNS510) v Superb II

3T0035680

HW ver.: H11

SW ver.: 1164

SW ver.: C_EU_7.112_t1012

HW vehicle: 0xC201

1. Aká najvyššia verzia SW sa dá upgradovať ?

2. Upgradovať priamo z 1164 na tú vyššiu, alebo cez medzi stupeň napr. upgrade na 2700 alebo 3800 a až potom na 39xx alebo 4xxx ?

3. Koľko asi taký jeden upgrade trvá ?

4. Ako je to s tým kodovaním po upgrade, treba ho robiť?

5. Nepochopil som princíp toho kodovania, ako sa robí cez VAG, teda ako sa to počíta a kde to treba nahodiť.

Bol by som vďačný za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výstup je potřeba převodník.

Osobně to mám vyřešené tak, že mám v opěrkách monitory s DVD přehrávači, které jsou nezávislé na Columbusu.

Propojit Columbusem by to šlo, ale nějak není důvod.

Děti se nedohodnou ani mezi sebou na co se dívat, takže si pustí každý něco jiného a zvuk jim jde do sluchátek.

Nedovedu si představit, že poslouchám za jízdy jejich program....

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem měl dříve rádio, kde já jsem mohl do repráků pouštět rádio nebo mp3 z USB a z DVD mechaniky šel dětem na stropní LCD obraz a do sluchátek zvuk z DVD, ale holkám se nakonec dělalo za jízdy při koukání na DVD spatně, takže nakonec koukaly jen když někde čekaly na parkovišti nebo tak něco. Doporučuji to vyzkoušet s něčím přenosným než to budeš zabudovávat do opěrek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsou fotky ze starého mobilu, takže kvalita nic moc.

Opěrky jsem koupil se zabudovaným přehrávačem a zipem.

Sice jsou trochu větší než ty původní, ale na první pohled není vidět, že to nejsou obyč. opěrky.

post-10351-0-18042400-1339660431_thumb.j post-10351-0-74433000-1339660442_thumb.j post-10351-0-81763000-1339660450_thumb.j

Přímo v opěrkách, nebo na opěrkách? Taky chci něco pro prcka, ale pořád nevím jaké jsou možnosti, resp.co vše se dá vymyslet. Můžeš zaslat foto jak to máš?

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...