Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

spravil som upgrade z 1024 na 2764 a najprv mi neslo len hlasove navadzanie ale po reinstal ide uz aj to, v kodovani som potvrdil mikrofon, len diagnostika mi vypisuje chybu, vie mi niekto skontrolovat log prip. upravit, mam tam aj sparovany telefon a vsetko mi ide tak ako ma len neviem preco je tam ta chyba, dakujem

Address 56: Radio (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb

Part No SW: 3T0 035 680 A HW: 1Z0 035 680 A

Component: RNS-MID H04 2764

Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7H7048024

Coding: 0E0004020001000100

Shop #: WSC 73430 790 00000

ASAM Dataset: ------------------------- ------

VCID: 2E588B4EC07F

1 Fault Found:

01523 - Microphone for Telephone (R38)

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 61

Mileage: 140094 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 18:25:24

Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb

Part No SW: 3T0 035 680 A HW: 1Z0 035 680 A

Component: RNS-MID H04 2764

Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7H7048024

Coding: 0E0004020001000100

Shop #: WSC 73430 790 00000

ASAM Dataset: ------------------------- ------

VCID: 2E588B4EC07F

1 Fault Found:

01523 - Microphone for Telephone (R38)

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 61

Mileage: 140094 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 18:25:24

-------------------------------------------------------------------------------

Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl

Part No SW: 1K0 907 530 P HW: 1K0 907 951

Component: J533__Gateway H16 0192

Revision: H16 Serial number: 2500K082080AA0

Coding: E9811F0E4006022302

Shop #: WSC 73430 790 00000

VCID: 346C99262E53

No fault code found.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám problém s Columbusem. Pořídit jsem si on-board kameru s napájením od pojistkové skříně. Od té doby, co tam mám tu kameru, tak mi velmi často navigace ukazuje úplně nesmyslnou polohu, resp navigace je připojená třeba jen k 1-2 satelitu (ale i k žádnému). Jak kameru vypnu, okamžitě se připojí další satelity (cca 6-8) a hned se navigace zpamatuje a ukazuje správnou polohu. Nevíte někdo čím to může být?? Díky Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda Columbus / RNS 510 Firmware Aktualizovat na verzi 4020 / 4024 / 4026 / 4028 ke stažení!

Novinky

  • Hlasové ovládání (vyžaduje mikrofon – viz Volkswagen RNS 510 připojení mikrofonu pro hlasové ovládání )
  • NEW Rychlejší navigace a uživatelské rozhraní
  • NEW Automatické ovládání osvětlení
  • NEW Enhanced určení vstupní
  • NEW podržte tlačítko Nastavení na 30 sekund a získáte následující menu: FM, AM a nová verze INFO (verze mapy a typu, hw a sw verze)
  • NEW Compass
  • NEW POI-viz Volkswagen RNS 510 Mapy BZ – nové funkce s firmware 3xxx

Firmware Upgrades:

000x (140x final version) firmware where x is

0 VW

2 VW Touareg

4 Skoda

6 Seat

200x (266x first version) firmware where x is

0 VW

2 VW Touareg

4 Skoda

6 Seat

8 VW T5 Multivan & California

Stáhnout

http://xda-developer...028-ke-stazeni/

Editováno: , autor: jtfcobra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti (pripadne vie poradit) s FW 521x na starsich jednotkach (bez LED displeja)? Pokial viem, tak posledny FW s podporou starsich jednotiek bol 381x. Ja mam RNS510, 1T0 035 680D (povodne pred 3xxx FW bola "B", HW-Version H11, SW-Version 3810 a strasne by som chcel radiotext, ktory novy FW prinasa (bol som na to zvyknuty zo inych radii). Dakujem za akukolvek radu a pomoc.

EDIT:

OK, takze nakolko sa nikto neozval, tak som to vyskusal. Mozem potvrdit, ze som bezproblemov nahral FW 521x na RNS510 rev B (takze starsi typ), rev A som sa niekde docital, ze nefunguju. Vsetko funguje, navigacia sa akurat kompletne premazala a vratila do vyrobnych nastaveni (ocakavany stav podla toho, co som cital), takze trebalo znovu nakodovat cez VCDS a nastavit vsetky nastavenia.

rns_521x.jpg

Editováno: , autor: MatoBar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, potřebuju poradit... Snažím se už týden nastavit hlasitost navigace a pořád ne a ne to nějak solidně spárovat s hlasitostí rádia.

Jednak je tam nastavení SNÍŽENÍ HLASITOSTI - nízké, střední, vysoké a pak je tam nastavení HLASITOST a MINIMÁLNÍ HLASITOST - posuvníky.

Ať dělám co dělám, buď navigaci neslyším, nebo zase ječí jak pos*aná. Může mi někdo poradit co jak nastavit, nebo co kterou tou funkcí se nastavuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím. Chlapci, mám takovej problém. Koupil jsem si SDHC kartu (kingston) 8 GB. Problém je v tom, že mi píše "chyba SD karty" - Zkoušel jsem přeformátovat a nic. Auto je vyrobeno 2010 - Počítám, že i Columbus je 2010. Díky za případné rady. - Dost mě to štve....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pořídil jsem OII RS 2009 FL a mám v ní Columbus (verzi, model nevím). A mám pár otázek pro zkušené, pokud mohu, budu vděčný za jakékoliv rady pro nováčka...

1/ Pravé horní tlačítko je "i" s reproduktorem, nikoliv mikrofon, a v menu nic o hlasovém ovládání není, takže to bude asi model bez.

Ale při stisku tlačítka halsitosti na volantu se mě ta ženská na něco ptá :-) ale asi to souvisí pouze s telefonem - je to možný?

2/ Telefon mám připojení přes BT (mám WinPhone 8), krom toho, že nelze telefon najít ze strany auto -> telefon, ale musel jsem v telefonu najít auto a zadat pin, tak to bude asi nějaká nižší verze. Ale vadí mi, že trvá cca 20min, někdy i dýl, než dostanu přístup k telefonímu seznamu. Je to normální? Kontaktů mám tak 400, u každého 3čísla max.

A v menu telefon nemám skoro nic nabídce Bluetooth, apod, jak je popsáno v manuálu (možná mám jiný model).

3/ Za boha nemůžu změnit "Domů" v navigaci, nikde to nemůžu najít. Nevíte někdo jak?

4/ Logicky nefunguje DVD obraz při jízdě, ale na jednom videu s VW Golf a Columbus jsem viděl, že lze stisknout tlačítko na volantu (hlasitost) pak tlačítko Tone a obraz jde - jen aktuální jízdu. To se mi ale nepodařilo - není to pro mě nutný do té míry, že bych ho chtěl nějak Flashovat.

5/ Má cenu dělal aktualizaci FW, získám tím něco, a je možný to udělat přímo ve Škodovce, nebo nějakou náplní SDkarty, vyřešilo by to alespoň tu rychlost synchronizace kontaktů?

Moc děkuji předem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Chlapci, mám takovej problém. Koupil jsem si SDHC kartu (kingston) 8 GB. Problém je v tom, že mi píše "chyba SD karty" - Zkoušel jsem přeformátovat a nic. Auto je vyrobeno 2010 - Počítám, že i Columbus je 2010. Díky za případné rady. - Dost mě to štve....

Co mas za fw columba?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pořídil jsem OII RS 2009 FL a mám v ní Columbus (verzi, model nevím). A mám pár otázek pro zkušené, pokud mohu, budu vděčný za jakékoliv rady pro nováčka...

1/ Pravé horní tlačítko je "i" s reproduktorem, nikoliv mikrofon, a v menu nic o hlasovém ovládání není, takže to bude asi model bez.

Ale při stisku tlačítka halsitosti na volantu se mě ta ženská na něco ptá :-) ale asi to souvisí pouze s telefonem - je to možný?

2/ Telefon mám připojení přes BT (mám WinPhone 8), krom toho, že nelze telefon najít ze strany auto -> telefon, ale musel jsem v telefonu najít auto a zadat pin, tak to bude asi nějaká nižší verze. Ale vadí mi, že trvá cca 20min, někdy i dýl, než dostanu přístup k telefonímu seznamu. Je to normální? Kontaktů mám tak 400, u každého 3čísla max.

A v menu telefon nemám skoro nic nabídce Bluetooth, apod, jak je popsáno v manuálu (možná mám jiný model).

3/ Za boha nemůžu změnit "Domů" v navigaci, nikde to nemůžu najít. Nevíte někdo jak?

4/ Logicky nefunguje DVD obraz při jízdě, ale na jednom videu s VW Golf a Columbus jsem viděl, že lze stisknout tlačítko na volantu (hlasitost) pak tlačítko Tone a obraz jde - jen aktuální jízdu. To se mi ale nepodařilo - není to pro mě nutný do té míry, že bych ho chtěl nějak Flashovat.

5/ Má cenu dělal aktualizaci FW, získám tím něco, a je možný to udělat přímo ve Škodovce, nebo nějakou náplní SDkarty, vyřešilo by to alespoň tu rychlost synchronizace kontaktů?

Moc děkuji předem..

1. každý Columbus podporuje hlasové ovládání, záleží na verzi firmwaru a také jestli je hlasové ovládání fyzicky zapojeno... stiskem tlačítka na volantu aktivuješ hlasové ovládání telefonu - úplně k ničemu.. pokud by se udělalo hlasové ovládání columbuse lze to zapínat právě tímto tlačítkem

2. Máš hodně starou GSMII sadu, vyměnit za novější a vše pošlape jak má...

3. adresa Domů se zadává v menu setup-navigace

4. tato kombinace tlačítek fungovala pouze u fw 26xx-2680 myslím, dá se udělat odblok softwarově aby hrálo stále

5. aktualizací firmwaru získáš hodně, záleží jaký fw tam ted máš - hlasové ovládání, čtení SDHC karet.. ve škodovce to neumí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Chlapci, mám takovej problém. Koupil jsem si SDHC kartu (kingston) 8 GB. Problém je v tom, že mi píše "chyba SD karty" - Zkoušel jsem přeformátovat a nic. Auto je vyrobeno 2010 - Počítám, že i Columbus je 2010. Díky za případné rady. - Dost mě to štve....

máš hodně starý firmware v columbusu který neumí pracovat s SDHC kartama.. stačí přehrát firmware

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...