Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Ahoj,chtěl bych si koupit navi columbus. Chci se zeptat:

1)zda se dělalo víc typů,pokud anou tak čím se lišily.

2)Podporují včechny typy,teda pokud jich je víc multifunkci.

3)Jak složitá je výměna za běžné origo rádio co mám ve škoda octávii II, musí se multifunkce nějak dokódovat?

4)dělala se se vstupem USB pro flash nebo je jen na karty?

Díky moc za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,chtěl bych si koupit navi columbus. Chci se zeptat:

1)zda se dělalo víc typů,pokud anou tak čím se lišily.

2)Podporují včechny typy,teda pokud jich je víc multifunkci.

3)Jak složitá je výměna za běžné origo rádio co mám ve škoda octávii II, musí se multifunkce nějak dokódovat?

4)dělala se se vstupem USB pro flash nebo je jen na karty?

Díky moc za odpovědi.

 

1. Je Columbus pro Octavii a pro Superba a oba se dělají v LCD verzi a v novější LED verzi. Kromě těch obrazovek se liší v tom, že pro Octavii nemá snímač světla v sobě (bere informace ze senzoru mimo rádio - to má OII facelift, předfacelift ho nemá, proto jestli ho chceš do předfaceliftu tak je nevhodné, protože blbne jas), ten pro Superba má čidlo přímo na sobě (pravý horní roh - taková malá tečka). Ještě je rozdíl v tom starším a novějším modelu v počtech kanálů (já musel Columbuse měnit za novějšího kvůli SoundSystému, podle typu je třeba vybrat i Columbuse kvůli stejnému počtu kanálů, jinak blbla navigace, resp.navi nemluvila.

 

2. Ano všechny typy podporují multifunkci, musí se jen nakódovat Columbus pro tvoje auto, případně i kvůli funkci MaxiDotu

 

3. Výměna je jednoduchá, rádia se jen prohodí, musí se měnit jednotka Gateway a nakódovat pro tvoje auto, ještě musíš dát GPS anténu - doporučuju dát vnitřní pod palubku a ne tu origo, alespo%n nikdo na první pohled nepozná, že máš NAVI, já to tak mám a je to super, vše funguje a je to i jednodušší na montáž, dál je třeba mít frekvenční výhybku protože Columbus je 2-tunerové rádio a ty máš jen jednu anténu, takže buď výhybka, nebo druhá anténa, první volba je dle mého ta správná a ještě jiný rámeček rádia.

 

4. Columbus se dělal pouze na SD karty, můžeš mít ještě interface s USB vyvedený do přihrádky spolujezdce, ale ta hračka je dost drahá, další možnost je AUX vstup v loketní opěrce (pokud nemáš)

 

Konkrétní montáž a informace hledej zde např. Ferda25, Radius, Milhausek,...

 

 

Snad jsem Ti pomohl :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

je potreba vzdy menit gateway alebo len u predFL? Ja mam FL MR2012, momentalne mam stream a premyslam ze si raz spravim radost s columbusom, takze u mna asi vymena gateway nebude potrebna...

Taktiez by som si dal najradsej interierovu antenu, ale mam sunsafe glass a cez ne ta interierova antena bude mat asi slaby signal, neskusal ste to niekto? Prenosna gps aj gps na mobile sa chyti, ale zda sa mi ze to je trosku horsie ako na octavke co som mal pred tym bez sunsafe.

 

Este otazka, kde sa da zohnat columbus za dobry peniaz? Na bazosi su kusky za 9500kc, o povod sa radsej ani nezaujimam. Je mi jasne ze vela z nich bude kradnuta a dotiahnuta z polska, ale ked novy je taky drahy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,u teb netreba menit,len starsie octavie musia.Co sa tyka sunsafu tak to neviem vobec,s tim ti musi niekto poradit z clenou fora,Ale zjavne to bude mat mensiu kvalitu signalu.Kukni si na slovenskom bazosi,Ja mam presne tento i ked som zan tolko nedal,ale je to novy co sa tyka aj vyroby pripadne sa dohodni http://auto.bazos.sk/inzerat/40079826/Columbus-RNS-510-LED-DAB-uplne-nova.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

Chtěl bych se zeptat jestli by někdo měl i nějakou radu.

Přeinstaloval jsem celého Columba....po zapojení zpět asi po dvou dnech se mi nechce rádio zapnout klíčem a vypnout.....musím manuálně všechno a na MaxiDotu mi neukazuje Navigace atd....když manuálně zapnu rádio tak funguje a po půl hodině se automaticky vypne..

Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to ti nepovím, ale u Octavie FL to bere informace z čidla (teď nevím jestli nebudu náhodou kecat) budíků???  Tedy jestli to funguje jako u Bolera, kde to tak je, tam blblo u předface podsvícení a jelikož Columbus se dělal taky bez čidla, tak jsem byl na tom, že to tak je i u něho - tady je fotka bez čidla...

 

post-48545-0-66632400-1410029412_thumb.j

 

 

 

Jestli to tak není a všechny Columbusy už berou informace ze svého čidla tak mě opravte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm:) podle napisu traffic misto TMC a pisma na tkacitkach vypada ten na obrazku, jako LCD. Tak mozna od LED uz byly vsechny. Ja mam oba columby LED a jsou v autech uz od vyroby. Jen teda ten v superbu na sobe nema napis SKODAAUTO a COLUMBUS a umi DAB. To jsou jedine rozdily mezi tema dvema. Jinak Vas chci vsechny poprosit. Neberte z bazaru pouzite za levne ceny. Je temer 90% sance, ze jsou kradene a vy sice budeme mit svyho Columbika, ale podporujete tim business, kterej hodne trapi lidi, co maji Skodovky hlavne na sidlistich :( diky :) ikdyz se me to netyka nastesti, tak soucitim s lidma, kteri prijdou k autu a Columbus je fuc. Jednomu se to tak stalo 3x!! Na superbovi...

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...