Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Dnes jsem náhodou narazil na pěkný návod aktualizace Columbusu, chci se zeptat (ne že bych chtěl něco aktualizovat, ale kmarád chce aktualizovat v Passatu Columbuse a tak jsme hledali, takže spíše pro případné další majitele škodováckých Columbusů), jestli se tento postup uvedený na VW fóru dá aplikovat bez úprav i na naše Škodovácké navigace (hlavně jde o ty soubory na "gpsunderground". Myslím jestli se potom nemůže stát, že po instalaci bude červené menu s logem VW... 

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=317071

 

Případně je také nějaká stránka s přehledem upravených FW pro Škodovácké navigace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

East je zatím pouze V13

https://uloz.to/!MeNe6v8u5KR8/v13-east-europe-8350-iso

 

West je V14 (v odkazu instalace s pomocí SD karty)

https://uloz.to/!q6Aw5J8VXMl3/v14-west-europe-version-sdcard-and-cd-rar

 

Všechno to tu ale je pár stran zpátky...

 

POI body si už nepamatuju, jestli jsou součástí. Někde tu byl ale taky odkaz na nové POI body a jak je nainstalovat z SD karty (pokud někdo ví, hoďte sem info)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2015 na 16:40, Stringo napsal:

Tak vyzkoušeno. musí se na SD kartě v ROOTu hned vytvořit složka PersonalPOI a do ní vložit ten soubor je jedno jestli ho přepíšete nebo ne, stejně se to natáhne  :kol-47:

V souboru je všechno, ne jen radary Info přikládám

post-48545-0-55960000-1424965047_thumb.j

 

 

Ted jsem toto přesně udělal máš nějaký obrázek jak se ti body ukazují? Protože me se to nahralo vse ok i podle obrazku ale v navi to neukaze ani tuk :o a kdyz chci dat vybrat zvláštní cíle tak je to šedivé . Ale to viz obrázek mám stejně

Editováno: , autor: p.o.d.r.y
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem toto přesně udělal máš nějaký obrázek jak se ti body ukazují? Protože me se to nahralo vse ok i podle obrazku ale v navi to neukaze ani tuk [emoji33] a kdyz chci dat vybrat zvláštní cíle tak je to šedivé . Ale to viz obrázek mám stejně

Já mám teď mapy od BMW, takže nevím jestli jsou to POI ještě z předešlé instalace, nebo z těch nových map. Každopádně tenkrát mi to normálně POI body ukazovalo, mohl jsem je na volit, navádělo mě to k nim, zobrazovaly se v navi...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím, mám předface OII columbus 3T0035680E a PDC 1Z0919283B. Předpokládám, že tahle kombinace nejde dohromady a PDC mi to nezobrazí, ani zvuk neztlumí. Dnes jsem se ale rochal v menu (2x držet stisknutý setup) a tam jsem našel v CAN položku CAN reversing on/off a měnilo se to podle zařazení zpátečky. Je to normální se starou PDC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

měl jsem problém na columbusu v octavia ii před fl. 2008 na rádiu stále hláška načítání CD/DVD nepomohl reset nic. Deska je c3 přeinstaloval jsem firmware na 5238. Rádio maká dobře, ale problém je samozřejmě s mf volantem a maxidotem. Mf volant nejde a maxidot najedu páčkou na audio a už se nikam nehnu, až když vypnu rádio můžu zase zpět třeba na mfd. 

Původní SW verze 1004. 

Nemáte někdo fix up. Aby to chodilo a nebo SW 1004 případně takový s kterým chodím mf volant a maxidot na daném autě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 5. 9. 2017 na 12:27, OctaviaMartin TDI napsal:

Ahoj, 

měl jsem problém na columbusu v octavia ii před fl. 2008 na rádiu stále hláška načítání CD/DVD nepomohl reset nic. Deska je c3 přeinstaloval jsem firmware na 5238. Rádio maká dobře, ale problém je samozřejmě s mf volantem a maxidotem. Mf volant nejde a maxidot najedu páčkou na audio a už se nikam nehnu, až když vypnu rádio můžu zase zpět třeba na mfd. 

Původní SW verze 1004. 

Nemáte někdo fix up. Aby to chodilo a nebo SW 1004 případně takový s kterým chodím mf volant a maxidot na daném autě. 

Jmenuje se to Skoda fix pre facelift nebo tak nejak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, valdisek napsal:

Nemáte někdo verzi fw 1100.. na netu jsem ji jiz nenasel.. potrebuji downgrade :-)

Dik

DG bez povoleni cez rns manager neudelas....

 

tady mas odkaz jsou tam ke stazeni veskere softy tak aj FIX pro predFL O2

 

https://www.my-gti.com/category/in-car-entertainment/rns-510-in-car-entertainment

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Downgrade lze samozřejmě udělat i bez povolení v rns manageru, vždy záleží na typu použitého softwaru a podle toho se musí opět použít vhodný typ softwaru.

 

Navigace s originálním software do 5xxx do 5999 rozhodně nedoporučuji downgradovat... navigace od software 6xxx se nesmí nikdy přehrát na nižší verzi než 6xxx, jinak ji můžete rovnou hodit do kopřiv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...