Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

V 1/2/2018 na 9:18, jan.machalik napsal:

Ahoj, mam dve otazky. 

1.Jakou DAB antenu ke Columbusu ? Chtel bych idealne neco maleho, co se da nalepit na predni okno tak, aby to bylo co nejmene videt..

2.Jaky mirrorlink adapter ? Co je potreba k zapojeni ? 

 

Diky :)

 

Nejlepší je origo na střechu

 

Mirrorlink adapter? Na RNS 510? A to má dělat jako co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že klasický mirrorlink komunikuje oběma směry, čily dokážeš telefon po spárování ovládat displejem autorádia. Kdežto tenhle způsob, zrcadlí telefon na displej rádia ale vše musíš ovládat přes telefonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak a kdyby si lidi přečetli tenhle topic, tak by to zjistili, protože se to tu řeší každý půlrok.
Mě tenkrát lákalo koupit hlavové opěrky s displeji pro zadní sedadla a zprovoznit sledování filmů v rádiu i na zadních sedadlech, i to je finančně dost náročné a vyřešil to 10" tablet a streamování zvuku přes BT do auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, dají se mapy co instaluju do Columbuse použít i do Amundsenu v Superbu MR2008? Spolupracovník se mě ptal, jestli nevím jak je aktuallizovat, já mám doma teď V15 mapy (díky rarachu -_- ) a nevím, jestli je můžu použít i pro jeho navi. Díky za info 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel ne. Amundsen i Amundsen+ (dával jsem do předchozího auta) má jiný mapy na kartě. Před cca čtyřma rokama to byl problém aktualizovat jinak než origo zakoupenou kartou. Jestli se to nějak posunulo ale nevím.

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako i když tu jsem dlouho, tak se taky občas zeptám na kravinu, ale ptát se na věc co je tady na těch 247 stránkách tak 100x, to chce vážně koule. kol1

Zkusil bych tam hodit fix... https://gpsunderground.com/forum/forum/car-navi-system/car-gps-systems/volkswagen-seat-skoda/32206-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, rarach89 napsal:

Jako i když tu jsem dlouho, tak se taky občas zeptám na kravinu, ale ptát se na věc co je tady na těch 247 stránkách tak 100x, to chce vážně koule. kol1

Zkusil bych tam hodit fix... https://gpsunderground.com/forum/forum/car-navi-system/car-gps-systems/volkswagen-seat-skoda/32206-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads

Čau, před hodinou sem se kvůli tomu tady regnul docela sem z toho měl strach co se mi to deje:/ projel sem stránky, a nic sem nenašel, ale projíždět na mobilu všech 247 stránek bylo i na mě moc. Ale věřím že se to tady objevuje a proto děkuji za reakci a radu. vážím si toho a příště budu víc pročítat. Díky 

Editováno: , autor: Miiisakkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, na me Druhe Octavii combi 2, r.v. 2/2005, dotazene z Nemecka, vybava Nexus, drzak MT, vc bluetooth jednotky, zadni senzory, multifunkcni volant, vc. Ovladani telefonu, Sunsafe Glass, comming/leaving home, vc. destoveho senzoru, udelano denni sviceni na mlhovky, vymena Gsm jednotky, dodelal jsem corner funkci, vymenil komfortku, vymenil Nexuse za Columbuse. Columbus funguje, jak ma. Koupil jsem ho od od chlapa, co ho mel v predfaceliftu Octavie bez dest. senzoru a hned fungoval bez upravy. 

 

Zjistil jsem nasledujici jevy a nejde mi to do hlavy s mojim Octavii 2 po Fl 5/2009, v temer totozne vybave:

 

1) kdyz jedu rychle pres Nemeckou dalnici (cca 160km/h) v lete se mi rozsviti hl. Svetlomety pres AUTO, tak jak maji, ale Columbus stale sviti jako denni. (Pozn. Columbus nastaven na AUTO co se tyka prepinani den/noc), kdyz vsak nasledne vjedu do tunelu, tak se prepne na nocni rezim. Kdyz vsak ve dne za jasneho pocasi prepnu svetlomety na sviceni stale - tak Columbus zustava stale v dennim rezimu, jako by bral informace z destoveho senzoru. U me Octavie po FL to funguje dle svetlometu, den/noc. 

 

2) kdyz uz vsak uz Columbus je v nastaveni noc pri seru, tak po zastaveni u zavor zhasnu motor. Po chvili se ozve cvaknuti (nejspis komfortka) a Columbus problikne. Toto mi neprijde standartni. Viz. Video. U Octavie FL mi toto nedela. 

 

Diky

E220B30D-CE92-49FC-83D5-55B40A8FC90A.MOV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2018 na 21:03, Miiisakkk napsal:

Ahoj, mám octavia 2 RS aktualizoval sem si firmware v columbusu a začala se mi vybíjet baterka:/ lze aktualizaci vrátit stáhnutím původního a nainstalování?

Ahoj a nebo se může ještě flashnout gateway a máš klid i na další nové rádia. Chomutov <-> Praha není problém udělat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...