Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Ahoj mohl by mi někdo pomoci, vím ze jsem v topicu pro Octavii ale v sekci Fabia kam to patří je to mrtvé. Poslední příspěvek je z konce 2015:( Teď tedy k otázce

"Na Fábii II fl (2011)jsem vyměnil swing za Columbus Maxidot ukazuje navigaci i rádio multifunkční volant funguje a přesto bych  měl pár otázek.

1) lze nějak poznat, že rádio vybíjí baterii ještě před tím než se tak stane? Pokud rádio po delší době spustím nabíhá déle s logem takže myslím že se uspává

2) drobnost nezobrazuje se climatronic v návodu k amundsenu do fábie se píše že zobrazuje climatronic tak by to mohl umět i columbus fe fábii

3) bluetooth jednotka funguje dobře seznam se načetl hovory fungují jen a2dp nehraje na navigaci i maxidotu je název písničky běží čas ale nic není slyšet, bohužel jsem to na swingu nezkoušel tak nevím jestli je to o navigaci nebo jednotce bluetooth (v konektoru je zapojen tel R i L) . A ještě k samotné navigaci jsou v ní mapy verze 7333 co jsem se tak dočetl jsou dost staré, ale pro nejnovější je prý potřeba nahrát nový firmware mám hw 52 a sw 2844 HW vehicle 0xC801a dočetl jsem se že existuje upravený firmware pro octavie aby se nevybíjela baterie lze nějak poznat zdali tam není onen upravený firmware a po aktualizaci by to mohlo vybíjet baterii? Jaká je nejnovější verze map která by případně šla na tento firmware? " Samozřejmě bych nejradši firmware neměnil, pokud to nebude nutné. Přečetl jsem snad všech 248 stránek a spíše mne to znejistilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď co se týče map někde jsem v tomto vlákně četl, že firmware verze 3xxx rozděluje jinak disk, tak jsem měl za to že je to z důvodu možnosti instalace nových map tuším že se to týkalo POI. Jinak předpokládám, že krom problémů nový firmware asi nic nepřináší [emoji6] . a co se týče muziky pes bluetooth nějaký nápad???

p.s.

- konečně dorazily DL disky tak jsem vypálil mapy V15 a columbus se bez problémů aktualizoval i se starým fw 2844. Zatím jsem stihl jet jen kousek cca 3 km ze začátku byla navigace mimo +/- 200m ale ke konci se to myslím již zlepšovalo

P.p.s

- pořád se mi zdá, že je navigaci tak 50 metrů přede mnou a jakoby přeskakuje na aktuální polohu srovná se to časem nebo je někde chyba?

 

Editováno: , autor: Planck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu Restart pomocí Šipek a mikrofon? Zkusím - po nahrání map jsem to neeělal jen předním po nakódování. Do firmware se mi moc nechce abych si z toho neudělal drahou cihlu. Zatím mne ničím starý neomezuje nechal bych to jako poslední možnost

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Restartovat se většinou nemusí, chytne se sama. Jen spíš zkontroluj kolik satelitů chytáš, dost často měním GPS antény. Ona navigace sama o sobě prakticky GPS anténu nepotřebuje, snímá si otáčky z kol, ze kterých ví jak auto jede i jakou rychlostí (třeba když jedete tunelem a zastavíte v něm třeba), takže se majitel dozví, že má vadnou GPS anténu prakticky až po aktualizaci map, kdy se poloha zobrazí někde v Německu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co zde píšeš je nesmysl. Spíš prostě i ta vadná anténa nějakou informaci do navigace pošle + data s auta většinou stačí, aby to chvilku bylo schopné jezdit i bez plně funkční GPS antény. Pokud by však i ta vadná anténa data neposlala, tak je to otázka 50 km a je vždy problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono radio ma jeste gyro, ktere mu rika smer, proto to mohlo fungovat, jen abs k funkci nestaci. Bez gyra by nefungoval kompas, protoze podle gps nepoznate, jakym smerem "koukate", navic vlastni presnost gps pro komercni pouziti je v radu desitek meteu a radio si to musi dopocitat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 1. 2018 na 16:22, Planck napsal:

Ahoj mohl by mi někdo pomoci, vím ze jsem v topicu pro Octavii ale v sekci Fabia kam to patří je to mrtvé. Poslední příspěvek je z konce 2015:( Teď tedy k otázce

"Na Fábii II fl (2011)jsem vyměnil swing za Columbus Maxidot ukazuje navigaci i rádio multifunkční volant funguje a přesto bych  měl pár otázek.

1) lze nějak poznat, že rádio vybíjí baterii ještě před tím než se tak stane? Pokud rádio po delší době spustím nabíhá déle s logem takže myslím že se uspává

2) drobnost nezobrazuje se climatronic v návodu k amundsenu do fábie se píše že zobrazuje climatronic tak by to mohl umět i columbus fe fábii

3) bluetooth jednotka funguje dobře seznam se načetl hovory fungují jen a2dp nehraje na navigaci i maxidotu je název písničky běží čas ale nic není slyšet, bohužel jsem to na swingu nezkoušel tak nevím jestli je to o navigaci nebo jednotce bluetooth (v konektoru je zapojen tel R i L) . A ještě k samotné navigaci jsou v ní mapy verze 7333 co jsem se tak dočetl jsou dost staré, ale pro nejnovější je prý potřeba nahrát nový firmware mám hw 52 a sw 2844 HW vehicle 0xC801a dočetl jsem se že existuje upravený firmware pro octavie aby se nevybíjela baterie lze nějak poznat zdali tam není onen upravený firmware a po aktualizaci by to mohlo vybíjet baterii? Jaká je nejnovější verze map která by případně šla na tento firmware? " Samozřejmě bych nejradši firmware neměnil, pokud to nebude nutné. Přečetl jsem snad všech 248 stránek a spíše mne to znejistilo :)

pro bluetooth nutné přehrát firmware, není problém udělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Harley1006 napsal:

Jak je to se zobrazováním informací z palubní sítě na Columbu ? Teď na Swing tádiu vidím info pokud pohnu třeba s klimou a je tam symbol ventilátoru a teplot a tak. Jak to bude pokud dám Columbus ? Díky


Sent from my iPhone using Tapatalk

co se týče zobrazování klimy tak nejstarší firmware toto nepodporuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec asi ten novější firmware zkusím načetl jsem o tom i pár věcí na gpsunderground a vyšlo mi z toho že bych mohl použít verzi 5238 asi by měla jít i 5274 ale rozdíl jsem mezi nimi nenašel a 5238 je prý jistota. Asi získám i RDS info kanála drobné zrychlení. Mapy se povedlo nahrát na první pokus tak by mělo být vše bez problémů. A snad dokonce existuje i opravné cd pro případ selhání instalace firmware. Díky za informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...