Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

On 4. 3. 2018 at 3:30 PM, stenly said:

Takže veľká vďaka chlapci za pomoc..

.mapy sa podarilo úspešne napáliť až na 3tie medium.....

a teraz to už mam upgradnute na:

SW : 5274

A mapy : 8515 (V15, 2018)

 

20180304_142613.jpg

 Stenly prosim ta, ty si najskor instaloval 5238 a potom si upgradeoval na 5274? Alebo hned na 5274?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň, nechcem Vám to tu spamovať, je tu 253 stránok a za dva dni som sa nevedel presekať k nejakému postupu ako si upgradovať v mojom Columbuse mapy z verzie 2009 na nejakú aktuálnejšiu. Bol by som Vám vďačný ak by ste ma presmerovali na stránku v tejto téme, kde je postup viac rozobratý. Ďakujem veľmi pekne. S pozdravom Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je nasledovny.

Stahnout mapy (uloz.to), vypalit nizkou rychlosti na kvalitni DVD+-DL, idealne Verbatim. Vlozit do Columbuse, pokud se DVD nacte, tak zkusit navigovani z DVD a pokud bude vse ok, tak muzes odkliknout instalaci na HDD. Bude to trvat v rozmezi 40min az 2 hodin, v zavislosti na tom, v jakem stavu mas mechaniku.

Pokud to dvouvrstve DVD neprecte, tak o dve strany zpatky je prispevek odemne, kde je link na stazeni map pro klasicke DVD. Postup je stejny. Vypalis, zkusis, nainstalujes. Nic jinyho neni treba, verzi firmware neresis, mapy muzes nainstalovat jaky chces. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vdaka vam sa mi podarilo upgrade-ovat moju RNS510-ku, rad by som sa s vami podelil, ako sa to da. Chce to velku davku trpezlivosti a casu, pretoze ja som moc statstia nemal. Ale mam to.

1) stiahnut si novy FW - ja som stahoval 5274 format ISO, pretoze lepsi nemozem. tu je link 
http://www.my-gti.com/3868/volkswagen-r ... repository

2) tu sa mozete pozriet aky FW si mozete stiahnut
je to zavysle od HW Vehicle. Ja mam HW Vehicle 0xC801 – HW Radio: 0006 C10/C11/C12 
https://www.my-gti.com/3983/volkswagen- ... e-versions

3)stiahol som si mapy na ulozto V15 WEST ISO. 

4) Na DVD-R 4,7GB Verbatim som napalil cez NERO najpomalsiou rychlostou firmware 5274 ISO, vybral som moznost napalit ISO format (nie zvukovy disk, datovy disk alebo nieco ine, ale ISO obrazok), vlozil do navigacie a asi za pol hodinku bol novy FW v navigacii.

5) Na DVD+R DL 8,5GB Verbatim som napalil cez NERO najpomalsiou rychlostou Mapy V15 West ISO. Tiez ako ISO Obraz.

6) dal som mapy do navigacie, navigacia mi oznamila NOVE DVD MAPY, POKRACOVAT? dal som pokracovat, druhy oznam za 10 sekund, MAPY ULOZIT, ALEBO POUZIT? dal som ulozit. Asi za hodinu a pol az dve boli mapy vo vnutri.

Este sa mi stala taka vec, ze sa mi na prvy druhy ani 25 krat nechceli mapy ulozit do navigacie, tak som cital a cital a zistil som, ze moze byt slaby laser. Odporucanie bolo bud kupit novy laser - ebay 15€, alebo cistiace dvd v obchode 7€. Kupil som najskor cistiace dvd. Pouzil a mapy boli hned dnu. Pomohlo. Super.

Ako som zistil, co mam za FW, ake HW Vehicle, HW Radio? Podrzite dlho setup, asi 30 sekund a malo by vam to vyhodit nejake tajne nastavenia, kde to najdete v Info o navigacii. Mne sa to nepodarilo, mal som ju staru a tam to bolo zablokovane. Dnes mi to uz v tomto upgrade ide. Tak som musel volat kamaratovi a on mi to dal na kabel- napojil auto na servisny kabel a odblokoval to a aj mi to ukazal. pofotil som mobilom, aby som infosky nestratil a dalej doma hladal a skumal :)

Najjednoduchsie a najcelistvejsie mi to prislo robit cez ISO format, je to jeden subor s velkostou skoro 7 GB v ktorom je vsetko. Teraz mi ukazuje mapa pumpy, parkoviska, restauracie atd v okoli, vdaka FW mam trosicku rychlejsiu odozvu zatukavania adresy, trosku krajsiu grafiku.

Ak mate nejake otazky, pytajte sa. 
Toto je moj pribeh, ktory trval asi 2 mesiace, ale dal som to. Nepisal som vsetky chyby, zbytocnosti, ktore som robil :) iba veci, ktore mi priniesli osoh :) Vela statsia!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...