Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

ještě jedna otázka,vybíjení baterie v tomto případě tady hrozit nebude? něco jsem o tom četl tady,ale myslím,že se jednalo o strší rok výroby.jinak díky za info

poslední firmware je aktuálně jaký?abych mohl ověřit při koupi.

Editováno: , autor: passport5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si vypálil V16 8536 a říkám si jak mam aspoň důvod se jen tak hodinu projet a mapy se uloží. No prd.

Zajímal by mě důvod, mechanikou to nebude - je v podstatě nová, jel přes ní jeden film na dvd a 3x ukládání mapy.

Jestli nebude problém v SW. Když jsem měl starej 2xxx, tak V13, V14 a V15 pohoda. Pak jsem dal SW 5238 a jelo to dál v pohodě.

Dneska tam hodím DVD V16, dlouze se načítá jako vždy a pak nabídka jestli navigovat s DVD a nebo instalovat mapy. Tak dám instalovat, DVD se točí, jasně je slyšet že se to kopíruje a asi po pěti minutách stisknu vysunout, což se vždycky objevila hláška že se kopírujou data a je tam zobrazený průběh. No a ono prd, po stisknutí mi normálně vyjelo dvd, hláška že se dvd vysouvá a další hláška že mapy kontrolujou pro použití nebo tak něco. Tak zastavim, čumim na to. Strčim DVD zpátky, zase je slyšet jako když kopíruje - takhle asi 70 minut, tak zase vysunout, DVD vyjelo, restart columbuse. Naskočilo rádio a po chvilce se ozvalo vložte navigační dvd, tak ho tam vložim, zase hodina chroustání a nic. Po vyjmutí DVD kouknu do navigace a mapa tam není, nejde zvolit adresa, kompletně chybí data. Prostě původní V15 pryč. Tak kouknu do nastavení a tam že podklady jsou V16. A přitom tam nic není. Jako skoro 3 hodiny projížďka a polovina nádrže a výsledek nikde. 

No testnu to zítra po cestě z práce ještě jednou a naposledy. Pak už jenom Waze a bude klid. Už abych měl SIII nebo B8.

Jinak podklady budou dost aktuální, ke konci jsem to zkusil s vloženým DVD zobrazit mapu a kruháč co je fakt chvilku, tak už tam je. Jinak už se mě to nikdy po dalším vložení nezeptalo jestli mapy uložit nebo použít... kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, rarach89 said:

Tak jsem si vypálil V16 8536 a říkám si jak mam aspoň důvod se jen tak hodinu projet a mapy se uloží. No prd.

Zajímal by mě důvod, mechanikou to nebude - je v podstatě nová, jel přes ní jeden film na dvd a 3x ukládání mapy.

Jestli nebude problém v SW. Když jsem měl starej 2xxx, tak V13, V14 a V15 pohoda. Pak jsem dal SW 5238 a jelo to dál v pohodě.

Dneska tam hodím DVD V16, dlouze se načítá jako vždy a pak nabídka jestli navigovat s DVD a nebo instalovat mapy. Tak dám instalovat, DVD se točí, jasně je slyšet že se to kopíruje a asi po pěti minutách stisknu vysunout, což se vždycky objevila hláška že se kopírujou data a je tam zobrazený průběh. No a ono prd, po stisknutí mi normálně vyjelo dvd, hláška že se dvd vysouvá a další hláška že mapy kontrolujou pro použití nebo tak něco. Tak zastavim, čumim na to. Strčim DVD zpátky, zase je slyšet jako když kopíruje - takhle asi 70 minut, tak zase vysunout, DVD vyjelo, restart columbuse. Naskočilo rádio a po chvilce se ozvalo vložte navigační dvd, tak ho tam vložim, zase hodina chroustání a nic. Po vyjmutí DVD kouknu do navigace a mapa tam není, nejde zvolit adresa, kompletně chybí data. Prostě původní V15 pryč. Tak kouknu do nastavení a tam že podklady jsou V16. A přitom tam nic není. Jako skoro 3 hodiny projížďka a polovina nádrže a výsledek nikde. 

No testnu to zítra po cestě z práce ještě jednou a naposledy. Pak už jenom Waze a bude klid. Už abych měl SIII nebo B8.

Jinak podklady budou dost aktuální, ke konci jsem to zkusil s vloženým DVD zobrazit mapu a kruháč co je fakt chvilku, tak už tam je. Jinak už se mě to nikdy po dalším vložení nezeptalo jestli mapy uložit nebo použít... kol100

Ahoj, V16-ku si si vytvoril ISO subor? pretoze ja mam zatial stiahnutych iba tych 10 suborov po 500 MB. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby ho to nemohlo přečíst, tak by nešlo ani navigování z toho DVD. Stejně jako by ho to nenačetlo a nenabídlo možnost použití nebo instalace. Musím koupit DVD, co jsem koukal, tak DL jsou docela nedostupný zboží. Pak to zkusím vypálit znovu a ještě otestuju V15 abych si to ověřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, takze SW 5238 mam na Columbu jiz od zacatku. Snad od map V12, nebo tak. A update delal problem jen, kdyz jsem vypalil na cokoliv jineho, nez Verbatim DVD+DL, pripadne kdyz jsem vypaloval na Macu a nebo kdyz jsem vypaloval rychlosti vyssi, nez 2.4x. Ale to se chovalo jinak, nez ten Tvuj. Ja vzdy spadl do te smycky. Graf nacitani spadnul nekdy za polovinu vzdy na zacatek a jel znovu. Nicmene pokud dodrzit podminky, ktere jsem zminil, tak nahrani je bez problemu za cca 30-40 min. Vcetne poslednich V16. A s tim, ze Ti film sel nacist ale ale mapy ne neoperuj. Kdyz je vadna mechanika a nemuze nacist mapy z dvouvrstveho DVD+DL, tak v 90% pripadu na ni filmy z jednovrstveho DVD a hudba z CD jde bez problemu. Staci si procist vlakna. Takze mechanika v haji klidne byt muze, pokud se to takto chova. Zkus jedine vypalit mapy znovu na Verbatimku, pres imgburn a rychlosti mensi nez 2.4x. Pripadne zkus treba V15, at si tu mechaniku doopravdy otestujes na DL... Pak jedine update map pres SD. Ale tam se da mnoho posrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vypáleno ještě jednou na zcela nový Verbatim +R DL. V columbusu jsou mapy smazaný předchozím nepovedeným pokusem o instalaci, tak hlásí po zapnutí vložte navigační DVD. Vložím, DVD se načte, lze zobrazit mapa, lze zadat adresu a normálně naviguje, tzn. bere data z DVD. Ale nenabídne mi po vložení znovu možnost jestli použít nebo instalovat. Kde může být problém? Zkoušel jsem i columbuse odpojit a taky nic. Ještě mě napadá zkusit tam hodit V15 a pak V16, že když načte jinou verzi, tak to nabídne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stáhnout a vypálit mapy je základní předpoklad k úspěchu, než jdu něco nahrávat. 

Mě toto tehdy dělala horší mechanika. DVD a CD bootovací četlo v pořádku a dokonce i mapy, které se vlezly do limitu 1 DVD, tj. 4,7GB. Ty DVD DL to už prostě nebralo, tak jsem to musel nahrát z SD karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...