Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Pepa Fiala napsal:

Columbus - bílý displej .

Poradí někdo jak opravit vadu / Columbus má bílou obrazovku, ale jinak vše funguje / .Jedná se o starý "neLED" model.

Vada je na dessce displej, samotný LCD i dotyk jsou OK.

Děkuji za každou radu.

Pepa

maxresdefault.jpg

U jedne starsi RNS se mi to povedlo "opravit" jen rozebranim celeho radia a poradnym zafixovanim flex kabelu mezi displejem a deskou.... hlavne opatrne nebo to nekomou dej co to dela nebo uz delal. 

Editováno: , autor: bandyboss
preklep pismenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,  zpřístupnil jsem si menu a zjistil jsem info o verzích.. Columbus mi přijde hodně starý nezobrazuje climatronic ani nic na displeji mezi budikama povolené to pres vag mám Hodil jsem foto.. má smysl to aktualizovat? dík za odpovědi 

IMG_20190201_182109.jpg

IMG_20190201_182127.jpg

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj columbus co občas bouchnul do repráků a vypnul se, pak zase naskočil. Toto se zhoršovalo až se za jízdy vypnul a repraky bouchaly ještě pár minut po dojezdu. Na tlačítko ani nic jinéhe teď rádio nereaguje. Zkusil jsem ho vyndal/zandat jediné co to přineslo bylo, že v rádiu chvilku tikalo. Radio ani neblikne. Nejde reset tlačítky. Po pročtení všeho možného to nevypada na soft ani disk. Je to columbus 2009 v rapidu 2012. Jiné radio funguje normálně. Napadá mě zdroj v rádiu, ale nevím. Neřešil to někdo prosím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim chlapi. Stala se mi nemila vec. Vecer jedu z prace vse OK. Rano prijdu k autu nastartuju a ouha columbus mrtvej. A kdyz rikam mrtvej tak uplne. Ne ze se ani nezapne tak ani pri zapnuti svetel se nerozsviti podsviceni tlacitek columbusu.Uplna tma zadny naznak zivota. 

 

Pojistky zkontrolovany pote test v jinem aute a taky nic takze KO. Muze mi nekdo poradit co presne vnem mohlo odejit nebo co objednat? Jsem z Frydku Mistku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj vsem,

aktualizoval jsem FW v mem Columbu O2FL 2009 na 5274, po aktualizaci to po me chtelo vlozit navigacni DVD.

Ted to DVD musim vozit v Columbu trvale, aby fungovala navigace.

Před prehravanim FW navigace fungovala i bez vlozeneho DVD.

Jde nejak mapy z DVD dostat do navi? Me se to nejak nedari (ani z SD karty)...

Diky za rady,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 2. 2019 na 13:33, Noggin napsal:

Ahoj, poslední mapy které jsou tedy dostupné jsou  RNS 510 & RNS 810 Europe V16 - VersionNumber_Skoda 8515? Já jsem našel v Columbusu to samé číslo. Díky Franta

1.jpg

 

 

v16 mapy jsou 8536 nebo 8356 ted nevim presne.

ty mas starsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tomas Axmann napsal:

Ahoj vsem,

aktualizoval jsem FW v mem Columbu O2FL 2009 na 5274, po aktualizaci to po me chtelo vlozit navigacni DVD.

Ted to DVD musim vozit v Columbu trvale, aby fungovala navigace.

Před prehravanim FW navigace fungovala i bez vlozeneho DVD.

Jde nejak mapy z DVD dostat do navi? Me se to nejak nedari (ani z SD karty)...

Diky za rady,

Pokud se jedná o mapy které tam naposledy byly, tak ti DVD nenabídne znovu uložení, protože je načtené v paměti. Jedině jinou verzi. Pokud máš nejnovější, tak stáhni starší, načtou se, nabídne ti to kopírování. Vytáhnes a dáš tam ty co máš a po načtení ti to možnost nabídne. Případně jestli nemáš nejnovější, tak si je stáhni a máš to jednoduchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Puvodne byl FW v navigaci 4024 a mapy tusim nekdy z roku 2009 verzi netusim...

Provedl jsem update na FW 5274 a mapy se z pameti vymazaly (v servsnim menu nebyla uvedena zadna verze).

Po zapnuti sem byl vyzvan k vlozeni navigačního DVD, vlozil jsem tedy mapy V16 8536 na Verbatim DL DVD vypaleno rychlosti 2x.

Po vlozeni DVD se nic nezobrazilo, mechanika zacala cist DVD podle zvuku a navigace funguje.

Po vyjmuti DVD však navigace nefunguje a pozaduje navigacni DVD.

Je pravda, ze nekdy navigace vyhodi chybu cteni disku a disk vyjede z mechaniky.

Je mozne, ze navigace stále nekde v pozadi kopiruje data z DVD?

Ještě me napadlo vyčistit cocku v mechanice.

Vyskoci na displeji nejaka hlaska o uspesnem dokonceni nacitani dat z DVD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...