Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Puvodne byl FW v navigaci 4024 a mapy tusim nekdy z roku 2009 verzi netusim...
Provedl jsem update na FW 5274 a mapy se z pameti vymazaly (v servsnim menu nebyla uvedena zadna verze).
Po zapnuti sem byl vyzvan k vlozeni navigačního DVD, vlozil jsem tedy mapy V16 8536 na Verbatim DL DVD vypaleno rychlosti 2x.
Po vlozeni DVD se nic nezobrazilo, mechanika zacala cist DVD podle zvuku a navigace funguje.
Po vyjmuti DVD však navigace nefunguje a pozaduje navigacni DVD.
Je pravda, ze nekdy navigace vyhodi chybu cteni disku a disk vyjede z mechaniky.
Je mozne, ze navigace stále nekde v pozadi kopiruje data z DVD?
Ještě me napadlo vyčistit cocku v mechanice.
Vyskoci na displeji nejaka hlaska o uspesnem dokonceni nacitani dat z DVD?

Mohl bych se zeptat v čem je lepší fw 5274 než 4024? Díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Stringo napsal:

Zkus ty mapy konvertované z BMW, tam je obyčejné DVD a starší mechaniky s ním nemají takový problém jako s dvouvrstvým DVD.

 

Tohle sice není poslední verze, ale mám ji a nenašel jsem zatím nic neaktuálního.

https://uloz.to//!iCVsIiPsvDU4/bmw-middle-europe-2017-for-columbus-iso

 

 

staci to jen vypalit a nahrat do colombuse a pojedete to?? kdyz jsem daval na dvouvrstve V15 bo V16 tak jsem s tim mel problem. jako ze sem rozjel aktualizaci a pak se to seklo a mel jsem misto mapy jen bilou obrazovku:-/ pak se to vratilo do normalu. Tak to nechci mocka pokouset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky to má stejný průběh. Vložíš instalační DVD, vyskočí hláška, jestli chceš pouze použít mapové podklady z DVD, nebo jestli chceš mapové podklady instalovat. Dáš instalovat a spustí se instalace. Potom to cca půl hodiny kopíruje data (je nutné mít zapnuté zapalování, aby se auto "neuspalo"). Po cca 35% se ti průběh instalace jakoby zasekne (ten pruh průběhu instalace se nehýbe), po těch cca 30 minutách to skočí na konec a měla by vyskočit hláška o úspěšné instalaci.

Pokud ti nepůjde ani tohle z klasického jednovrstvého DVD, nezbývá ti nic jiného, než navštívit někoho, kdo to udělá po kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎11‎.‎3‎.‎2019 na 14:24, Tomas Axmann napsal:

Puvodne byl FW v navigaci 4024 a mapy tusim nekdy z roku 2009 verzi netusim...

Provedl jsem update na FW 5274 a mapy se z pameti vymazaly (v servsnim menu nebyla uvedena zadna verze).

Po zapnuti sem byl vyzvan k vlozeni navigačního DVD, vlozil jsem tedy mapy V16 8536 na Verbatim DL DVD vypaleno rychlosti 2x.

Po vlozeni DVD se nic nezobrazilo, mechanika zacala cist DVD podle zvuku a navigace funguje.

Po vyjmuti DVD však navigace nefunguje a pozaduje navigacni DVD.

Je pravda, ze nekdy navigace vyhodi chybu cteni disku a disk vyjede z mechaniky.

Je mozne, ze navigace stále nekde v pozadi kopiruje data z DVD?

Ještě me napadlo vyčistit cocku v mechanice.

Vyskoci na displeji nejaka hlaska o uspesnem dokonceni nacitani dat z DVD?

Ahoj,

Tak jsem včera stahnul z internetu starsi verzi map V15 8315 a po vlozeni DVD do mchaniky mi to hned nabidlo jestli chci mapy Instalovat, nebo Pouzit DVD. Tak pravdepodobne jsou ty poslední mapy V16 8536 nejakym zpusobem vadne (nekde na netu jsem se docetl, ze jsou snad konvertovane z map od BMW, ale nemám to overene).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi stáhl mapy, které se nevejdou na klasické DVD, tak jsou to originální mapy. Předpokládám, že nikdo nebude nazývat originálním názvem jiné mapy. Dával jsem sem mapy konvertované od BMW, sám je mám a používám. Pokud ti nepůjde ani tohle z obyčejného DVD nainstalovat, máš KO mechaniku. Buď si koupíš laser z Číny a vyměníš ho podle návodu na YouTube, nebo si necháš aktualizovat navi od někoho přes kabel. Každopádně jestli jsi to zkoušel už opakovaně několikrát bez úspěchu, je tohle hraní si nejkratší cestou k zabití navigace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 2. 2019 na 18:20, Clooney napsal:

Můj columbus co občas bouchnul do repráků a vypnul se, pak zase naskočil. Toto se zhoršovalo až se za jízdy vypnul a repraky bouchaly ještě pár minut po dojezdu. Na tlačítko ani nic jinéhe teď rádio nereaguje. Zkusil jsem ho vyndal/zandat jediné co to přineslo bylo, že v rádiu chvilku tikalo. Radio ani neblikne. Nejde reset tlačítky. Po pročtení všeho možného to nevypada na soft ani disk. Je to columbus 2009 v rapidu 2012. Jiné radio funguje normálně. Napadá mě zdroj v rádiu, ale nevím. Neřešil to někdo prosím? 

 

Neporadi nekdo nekoho kdo to opravuje?

Nechce se mi to posilat nekomu pres bazos atd. Nejlepe z Liberecka, ale neni problem nekam zajet aspon na diagnostiku co s tim je.

Editováno: , autor: Clooney
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vložení se má zobrazit zda chceš mapy zkopírovat či používat

Data nejsou přítomna na HDD, proto chce DVD

Ano, je to pravda

Pokud dáš kopírovat tak se kopírují na pozadí

Nefunkční čtení je nejčastější problém s kopírováním map

Ano, vyskočí hláška o úspěšném zkopírování

 

Jinak kopírování map trvá minimálně 45minut až 1h. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 3. 2019 na 20:58, Stringo napsal:

Vždycky to má stejný průběh. Vložíš instalační DVD, vyskočí hláška, jestli chceš pouze použít mapové podklady z DVD, nebo jestli chceš mapové podklady instalovat. Dáš instalovat a spustí se instalace. Potom to cca půl hodiny kopíruje data (je nutné mít zapnuté zapalování, aby se auto "neuspalo"). Po cca 35% se ti průběh instalace jakoby zasekne (ten pruh průběhu instalace se nehýbe), po těch cca 30 minutách to skočí na konec a měla by vyskočit hláška o úspěšné instalaci.

Pokud ti nepůjde ani tohle z klasického jednovrstvého DVD, nezbývá ti nic jiného, než navštívit někoho, kdo to udělá po kabelu.

jj jasny, ted sem dobu hledal na foru pac sem si myslel, ze uz sem to zde resil, ale noc sem nenasel:-/ tak popisu co si pamatuju.

Kdyz sem vypalil ty mapy na dvouvrstvi dvd a dal do mechaniky, tak to napsalo pouzit nebo instalova. dal sem pouzit,

Uz nevim jak to co dalo, ale po par minutach mi zbelala obrazovka misto mapy tak bylo bilo, ani vysunuti dvd a vypnuti radia nepomohlo.

Po par dnech sem zkusil navigaci a mapy byly zpet, tak uz sem to nechtel pokouset.

I ted mocka navigaci nepouzivat, spis vubec, jen me prislo, ze neni spatny mit cenu dvd novy mapy, kdyby origo bylo za 500 koupim origo,ale pri te cene to nema smysl, kor kdyz ji nevyuzivam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zdravím,

 

mám problém s mechanikou. Minulý týden jsem upgradoval FW na verzi 5238, následně jsem chtěl nainstalovat mapy WEST V16 ale vložené DVD+R DL to nenačetlo, tak jsem zkusil jen na zkoušku vložit staré mapy V14 ty už se začaly istalovat, ale neměl jsem moc času, tak jsem to vypnul. Tento týden jsem zkoušel znovu a už mi mechanika nenačetla ani jedno DVD s navigačními daty (i mapy V14), ale když vložím do mechaniky CD s mp3 nebo DVD s filmem, tak normálně funguje. Problém je jen u navigačních dat. Věděl by někdo, co by to mohlo být? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já dával teď 5274. Mapy V16. To samé jsem dělali u známého a po mapách jsem musel znova natáhnout soft, protože se ji nechtělo naběhnout. Vyskočilo jen logo a zase zhasla. Možná asi jak vás poslouchám tak se na to vyprdnu a budu rád, že vše dobře dopadlo. Jinak doopravdy nic co bylo na netu nefunguje. Asi to bylo varování ?

Editováno: , autor: David Jansta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...