Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Pokud Ti tohle někdo nabízí aniž by chtěl znát typ HW základní desky nebo datum výroby, tak hodně štěstí....

 

Základní desky vyrobené po 11/2011 tzv. HW:09 neumožňují downgrade na software 2xxx, pokud to někdo udělá je to vlastně její konec.

 

Jinak neexistuje důvod pro downgrade, vždy to řeší použití správně verze souborů pro část flešování zvanou gateway. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, ferda25 napsal:

Pokud Ti tohle někdo nabízí aniž by chtěl znát typ HW základní desky nebo datum výroby, tak hodně štěstí....

 

Ahoj @ferda25,

 

a díky za postřeh. Měl by to být rok 2014.

 

Původní verze:
3T0 035 680 A

HW: 74

FW: 2864

Po upgrade:
3T0 035 680 G

HW: 73

FW: 5274

 

Na původním FW funguje AV-OUT (Tone->AV-vystup->DVD). Po upgrade nefunguje => můj důvod pro downgrade. Pokud pochopitelně umíš upravit firmware nebo updatnout jen tu z komponent, která způsobuje to, že pravděpodobně od verze 3xxx včetně AV-OUT nefunguje, beru všemi deseti ;)

 

Vojta

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Kamos stiahol nove mapy podla VIN codu po vlozeni original skoda sd karty najde kartu aj napise ze karta obsahuje navigacne udaje ale po zapnuti navigacie vypisuje vlozte datovy nosic s platnymi nav. udajmi vie niekto poradit dakujem 

20200102_162352[1].jpg

20200106_152331[1].jpg

Editováno: , autor: camilo66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau lidičky. Mám Octavii II r.v.2005, začátkem loňského roku jsem vyměnil původní origo rádio za Columbuse 3T0 035 680 B. Nahrál jsem do něj mapy West Europe 2018. Zistil jsem,že mi Columbus vybijí baterii,zajel jsem do Cardiagnostik, kde mi upravil getway a vše v naprostém pořádku. Měl jsem z rádia velkou radost až do chvíle,kdy jsem chtěl navigovat. Jednak mapy neznají čísla popisný,což mě tedy mrzí,ale hlavně, když si vypnu placené úseky,nebo třeba dálnice,tak mě to stejně přes ně naviguje,takže se nemůžu na navigaci spolehnout,když nemám dálniční známku,takže radši hezdím přes mobil a Mapy.cz. Mé otázky tedy jsou:

 

1.mají nějaké mapy čísla popisná? Třeba když si seženu nové mapy V16?

2.jak je možné,že mě to naviguje přes dálnice,nebo placené úseky,ikdyž je mám vypnuté?

 

Díky moc za rady, Radek

20180603_120428.jpg

IMAG1156.jpg

IMAG1154.jpg

20180603_120412.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, maros napsal:

Mas tam stare mapy V13 tipnul bych snad 2015 podle obrazku a pritom pises zes nahral 2018,tak jak je to ?

 

Mel jsem pujceny dvd od kamose,co dela ve skodovce a podle neho to byly mapy zapadni evropa 2018. Ja se v tom moc nevyznam. Nebo mam mapy stary?

Editováno: , autor: kubarad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, iphonik4 napsal:

Ta verze jsou opravdu východní Evropa V13. Tedy rok 2015. Jde ale o to, že pro východní Evropu celé ty 4 roky nevyšla novější verze, než V13. Až nyní, ale ta snad není ještě v oběhu. Pro západní Evropu jsou novější verze.

 

Aha,tak to celou dobu ziju v tom,ze mam mapy aktualni, super,diky za upresneni. Ja bych rad mapy zapadni evropy, jezdime Polsko,Nemecko,Italie,Rakousko,Slovensko a mozna nekdy i Chorvatsko,pokud tohle teda jsou zapadni mapy. Kde bych tedy mohl sehnat nove mapy zapadni evropy 2019? A je potreba upgradovat firmware? Nevim,co tam ted mam.. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Západní 2018 (V16, verze 8536) je na netu ke stažení (link zde dávat nebudu, nechci podporovat pirátství). 2019 teprve vychází, takže bude nějakou dobu trvat, než bude na netu. Pokud jsi ale úplný nováček, tak spíš doporučuji kontaktovat například uživatele@Alessi. Nevím odkud jsi, nicméně uživatelů, kteří Ti za rozumný poplatek updatují mapy je plno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, iphonik4 napsal:

Západní 2018 (V16, verze 8536) je na netu ke stažení (link zde dávat nebudu, nechci podporovat pirátství). 2019 teprve vychází, takže bude nějakou dobu trvat, než bude na netu. Pokud jsi ale úplný nováček, tak spíš doporučuji kontaktovat například uživatele@Alessi. Nevím odkud jsi, nicméně uživatelů, kteří Ti za rozumný poplatek updatují mapy je plno.

Diky moc za info, ted uz jsem alespon v obraze. Ja jsem ze Severni Cechy, Hejnice. Zkusim se tedy poptat a uvidime. Kdybych nasel na netu link,daji se mapy do radia dostat pres kartu? Nebo musim vypalit na dvouvrstve dvd? A co ten firmware co tam mam,ten je dobrej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte, prosím o radu s mojim RNS510, nechce sa spojiť GPS so satelitmi. Signál mi ukazuje niekedy aj 11 ale nič. Najviac bolo 2/11. Skúšal som novú anténu, prehral som SW, nové mapy a nič nepomáha. Je to rok 11.2011, a verzia SW bola 3970 a HW61. Prosím poraďte mi čo s tym, ide o sw vadu, alebo elektrický problém? Ďakujem pekne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.

Nemozem nikde najst dostupnu upravenu mapu BMW pre RNS510 East europe 8522? co ide este napalit na DVD.../RNS510  mi necita dual DVD/

Vedel by to niekto niekde uploadnut?, na ulozto su iba 8523 a 8524, potrebujem 8522 kde je SK a PLR

Vdaka za pomoc

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

zdarec,

ted sem po dobe sem zapl mapu a ukazuje me to, ze jsem uplne jinde. Smer se na mape meni.

Mam uz neorigo gps prijmac. Tak to vypada, ze zase odesel. je sice schovany hned za radiem, ale to by nemelo vadit ne??

Je jedno jaky adapter koupim?? a asi bude lepsi ho dat hned pod strechu ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim fanatici. Prosim o radu pri kupe Colombusa. Niekde som tu zazrel prehlad kompaktibility Colombusov s roznymi Skodovkami. Mam moznost kupit 3T0 035 680 bez indexu a chcem to do Octavie, pred FL, 2005. Bude mi to fungovat? Samozrejme po potrebnych upravach. Dakujem za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...