Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Ahoj. Bude fungovat vsetko. Jedine, co sprav ako prve je, ze vymen GTEWAY jednotku bud za Pckovu, alebo z FACELIFTU, aby ti to nevybijalo baterku. Ak mas maxidot, na radiu vypni BAP, a bude ti zobrazovat aj navigaciu a audio na maxidote.

Ja mam 2008, dal som teraz maxidot budiky prerobene do biela a RNS510 mam z roku 2015, a vsetko ide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec   může mi někdo napsat jaký firmware je vhodný pro mého Columbuse ? Na štítku radia je 3T0 035 680 a ve skrytém menu mi to píše  HW vehicle0xC801   a  3T0 035 680 G  .ale dle tabulky na Firmware mi to vyhledalo že G je pro VW  ? Teď mám firmware 5230

 

VOLKSWAGEN

    HW Vehicle: 0xC001 - 1T0 035 680 A (C3/C4A)
    HW Vehicle: 0xC201 - 1T0 035 680 B (C6/C7)
    HW Vehicle: 0xC801 - 1T0 035 680 C (C8/C9)
    HW Vehicle: 0xC801 - 1T0 035 680 D/F/G/H/J (C10/C11/C12)
    HW Vehicle: 0xCA01 - 1T0 035 680 D/H/J (C12)
    HW Vehicle: 0xCC01 - 1T0 035 680 D/H/J (C12)
    HW Vehicle: 0xCC01 - 1T0 035 680 L/P/Q (C12)
    HW Vehicle: 0xCE01 - 1T0 035 680 T/R/S (C14)

ŠKODA

    HW Vehicle: 0xC001 - 1Z0 035 680 A (C3/C4A)
    HW Vehicle: 0xC201 - 3T0 035 680 (C6/C7)
    HW Vehicle: 0xC801 - 3T0 035 680 A (C8/C9)
    HW Vehicle: 0xC801 - 3T0 035 680 B/C/D/E/F (C10/C11/C12)
    HW Vehicle: 0xCA01 - 3T0 035 680 B/C/D/E/F (C12)
    HW Vehicle: 0xCC01 - 3T0 035 680 B/C/D/E/F (C12)
    HW Vehicle: 0xCC01 - 3T0 035 680 G/K/L (C12)
    HW Vehicle: 0xCE01 - 3T0 035 680 S/Q/R (C14)

 

 

IMG_20200325_150054.jpg

IMG_20200325_153657.jpg

IMG_20200325_153957.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

čau, po odstavení (a odpojení autobaterky) jsem zkoušel RNS510 a radio funguje, když ale dám média a chci pustit HDD tak navigace pouze pípne a radio jede dál. Evidentně HDD nemůže načíst/zobrazit. Když dám MAP - tak mi to napíše ať vložím DVD s navi.

 

Ze 3 pokusů tento víkend se HDD zobrazil jen jednou - ale po zobrazení HDD není s obsahem problém.

 

Je tam nějaký archaický FW (to budu řešit následně).

 

Je to už vadný HDD nebo je to něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj. Aby to nezacalo hrat automaticky z BT je 100% v nastaveni. Z hlavy ted nevim presne kde. Asi nekde pod zvuk/media. Neco takoveho. Ale kdyz trochu pohledas v nabidce, najdes. S tim sekanim ti nedokazu poradit. Asi bych prvne zkusil odpojit baterku a pak taky prehrat software.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez problémů 5238, mapy 8555. V Chomutově / Praze / Lovosicích a okolí můžu případně pomoct. ;) Ještě si ale předem zkontroluj verzi SW v gateway. Pokud by byla stará, tak upgradovat taky nebo upravit gateway v SW pro rádio.

Editováno: , autor: Dusanbe82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 1/8/2020 at 9:55 AM, kubarad said:

To uz je bliz, Liberec je ok. Umis s Columbusem vic,nez jen nove mapy? Co takhle parkovaci senzory na display,slo by to? Mam OII r.v.2005, pred FL

Ahoj, i já bych se připojil s prosbou o totéž, pokud bys byl ochotný za úplatu pomoci, jsem z Děčína, ale rád si udělám výlet. Jde mi primárně o mapy (mám Superba TSI 1,8 2010, 118kW), ale i o přehrávání "media zvuku" přes bluetooth, zatím to funguje jen na telefonní hovory, hudbu nikoliv. Pomohl bys prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Malý dotaz k paměti předvoleb telefonu u tohoto radia. Uložím si všechny oblíbené předvolby (lidi, kterým volám nejčastěji), ale bohužel se dřív nebo později vše samo smaže a zase to nabízí jen prázdné předvolby. Nejsem si jistý, ale možná se to děje po aktualizaci tel. seznamu. Neporadíte, prosím, kde může být zakopán pes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, prosím Vás, bol som u chlapíka, čo mi aktualizoval Columbus z firmware ešte od výroby na 5238 mám 2011 pred FL. Odkedy to aktualizoval tak sa neukladajú posledné ciele do máp a napríklad keď dám zobrazovať čas na Columbuse tak to síce zobrazuje, ale keď vypnem auto na hodinu a znovu naštartujem tak to tam už nie je a znovu to musím zapínať. Lezie mi to na nervy. Vedeli by ste mi niekto pomôcť prosím? Poprípade som zo Slovenska, z Prievidze. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, pročítám si tak fórum a chtěl bych si změnit bootlogo na RNS 510. Trochu sem mel problém při nahrávání FW a map ale už to mám vyřešené tak bych nechtěl si navigacku zase dostat do stavu nefunkčnosti. Dočetl sem se ze ani přehřátí loga není až tak moc jednoduchá věc a může to mít vliv na víc věcí a proto sem píšu jestli bys mi s tím nekdo nepomohl popřípadě vytvořil soubor který už si vypálím a flashnu sám ... Chtěl bych to logo s novým logem škoda a obrázkem Superba v pozadí viz. https://youtu.be/tuRjwjuOlwQ

 

Děkuji předem za jakoukoliv odpověď

Můj FW je 5274

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau borci. 

Diky zs toto tema. Mam nastudovano, jak provest aktualizaci map do Columbuse na Superbu 2. 

K tomu vsemu ale potrebuju zjistit verzi SW a pripadne ji aktualizovat taky. 

 

Potrebuju mit povolene SETUP menu, po stlaceni na 10 sex se nedostanu do info i systemu. 

 

Je tu nekdo z Brna a okoli, kdo si s tim hraje a povolil by mi pres pocitac to setup menu, abych pak mohl vse aktualizovat ? 

 

Petr. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vypalil na dvd mapy od bmw i origo mapy V17(??)s oznacenim 8523.

A kdyz jsem je zkousel, tak mi prislo, ze neni poznat rozdil v tech co mam nahrany a v tech na dvd.

Da se nejak zjistit jaky mapy to zrovna zobrazuje?? pac aj kdyz jsem vyndal DVD tak to jelo dal.

a je divny ze na zadny mape neni obchvat co uz tu par let mame:-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, jenze mam nejspis spatnou cocku a nebere mi to dl dvd? takze hledám osekany verze co se vejdou na klasik dvd. A to jsem nenasel. Krom toho využívám navigaci cca 2krat za rok.

Ted ji treba budu"potřebovat" ale prijde mi sileny mit colombuse a vedle mit mobil s navigaci?

A to jsem rad ze jsem "zprovoznil" gps. Pac sem tam mel nahradni gps přijímač(viz hodne prispevku driv) a ten prijmal 1 satelit, uz jsem chtel koupit novy, ale chtel jsem zkusit origo a ten ukazuje 8z10. Takze o starost min, jen si rikam proč byl odpojenej.

Neni nejaky program do pc, kde bych si nasel trasu a pak ju pres sd kartu vlozil do colombuse? Pac nejsem moc spokojeny co mi dava vybrat za trasy. A zadavat tam dilci cile je sileny, nez jsem prisel na to ze je lepsi dat, jet pobliz cile nez jet pres cil. A pak ho tam pridat spis pres gps nez pres adresu. No proste hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...