Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

před 5 minutami, Lucas23 napsal:

9C70D1F3-4872-460B-884C-1A72FA6F6582.thumb.jpeg.a1c93b1a9c3f4caf7a7e1f47741e3e22.jpegPani tak som dnes riešil úplne inú vec no našiel som toto je to polepené izlepou a ide do toho anténny kábel je možné že chyba bude v tom ??? Nemám sajnu co to je tak ak niekto vie o čo ide a či to môže robiť problém zo zlým signálom radia dajte vedieť diky

Ok takze po odpaskovani je to pravdepodobne dok pre telefón čiže pravdepodobne v tom chyba so signálom nebude A5082390-B672-4569-85EE-0D15EE8C5A92.thumb.jpeg.d241c9b177d0efedda881eea65067a2a.jpeg

A6533872-A615-48A7-8B12-F204C14A18F3.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Columbus mám sice v S2, ale hodím dotaz sem, snad mi někdo pomůžete :-). Mám poslední mapy i poslední FW. Vše doposud šlapalo bez problémů. A dnes chyba navigace - tváří se, že je OK, ale pozice na mapě je úplně mimo, v ČR mně tvrdí, že je někde v Bavorsku. Vše ostatní (rádio, média...) jede bez problémů. Netušíte, kde je problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za tip. Hledal jsem, ale bez úspěchu, co se řešení týče. Skutečně se s tím už setkalo mnoho majitelů RNS510, ale jak problém vyřešit nikdo nepíše... Někdo uvádí, že se to spravilo "samo", tj. začalo to fungovat samo od sebe. Někdo uvádí, že se to stalo novým SW/FW, to není můj případ. A pak někteří říkají, že to je vadným GPS modulem, ale všichni mají rozpory co to vlastně je (někdo říká, že anténa uvnitř, někdo ze ploutev, někdo říká, že to je další extra zařízení....). Pořád je to ale jen teorie, co by to tak mělo být... V každém případě nikde nenacházím odpověď od někoho, kdo by tento problém měl a dal konkrétní odpověď, jak to vyřešil :-(. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani chcel by som sa opýtať keďže mi nefunguje mechanika  na mojej rns510 tak by som chcel objednať druhu na čo si dávať pozor ? Je jedno ktorú objednam píše mi DVD-m5 našiel som niečo aj na aliexpresse tak či nemá niekto skúsenosti s kúpou aj odtiaľ…. Musí sediet aj sériové číslo či je jedno čo tam dám ? 

Editováno: , autor: Lucas23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, potrebujem pomoc s RNS 510 Columbus jednotkou, po prehrati fw sa stale restartuje po nabehnuti Skoda loga na obrazovke.

Popis:

Pred FW update ukazovala: Columbus 3T0 035 680A, HW-version H42, SW-version 2724, SV SW-Version C_EU_9.242_t500, HW Vehicle 0x201, HW Radio 06.

Na zaklade navodov z tohto fora som usudil ze vhodny FW je 5274, ktory som stiahol, napalil a aj uspesne nahral. Columbus fungoval a zmenil sa part number na 3T0 035 680G, a SW-version na 5274.

Potom som nahral nove Eastern Europe mapy V17. No a po nahrati map mi nenabootuje a stale sa restartuje po nabehnuti skoda loga a tak to ide dookola. DVD s FW nevie uz nacitat len sa restartuje. Neviem myslite ze mohol odist HDD? Vedel by mi niekto s tymto pomoct Bratislava okolie? Prosim napiste spravu. Dakujem Michal

Editováno: , autor: olav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se vrátím k nefunkční GPS u Columbuse, jak jsem uvedl před pár příspěvky. Dnes jej jen tak zkusím a šlape bez problémů, signál plný... Tak nevím, kde je zakopaný pes. Jestli to není jen nějak načaté a ztrátě signálu pomáhá zima/vlhkost? Těžko říct... Je otázkou, jestli se tím dál trápit a raději nepřejít na mapy.cz na mobilu, když už je stejně podpora RNS510 definitivně ukončena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Neexistuje :-D. Věnoval jsem tomu hodně času, zjišťoval v Boleslavi, u prodejců... Stále si mi přehazovali jak horký brambor až mi bylo nakonec oznámeno, že verze 8555 a 8557 (jedna je západ a jedna východ) je definitivně poslední a podpora tohoto rádia byla ukončena. Pokud chci nové mapy, pak jedině s novým autem :-). Jinak je tato informace potvrzena i z jiných VW fór, kde mají diskutující ve svých Passatech stejné rádio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně jako bonus přestala fungovat GPS, takže mi to hlásí, že jsem někde uprostřed Německa... Nakonec jsem totálně rezignoval a začal používat Mapy.cz na mobilu :-). Ve finále jsem snad i spokojenější - sice není úplně "in", že mám v autě Columbuse a jedu na mobil, ale nemusím už řešit aktualizace a i to ovládání je příjemnější. Ruku na srdce, zadávání do Columba úplně komfortní a rychlé není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak moc vám to pomůže ale kdysi jsem si psal s klucinou co si zvládl z fl yetiny přehodit do dvojkové octy právě Columbus 510 se softwarem pro mib2, v rádiu samozřejmě hromada věci nefungovala protože to oktávka ještě neuměla ale mapy to myslím umělo a podpora ještě je.

 

Cenově to bude asi nákladnější než případně podklady z BMW ale rozhodně pořád levnější než kupovat auto.

 

Další věc je že byste v rádiu jezdili s trojkovou oktavkou 😀

Ale pro i na to je pro odvážné řešení 😉

 

 

 

Screenshot_20220623-190332.thumb.jpg.81e624cb8358e2c2f7917cd113e87ff3.jpg Screenshot_20220623-190056.thumb.jpg.b3b8b925aa0436fb71c3c5df0940ccf7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...