Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Tak jsem si dal delší projížďku aby nezdechla baterka (jen před aktualizací gateway jsem zastavil a vypnul motor) a FW5238 už je tam - obrovský rozdíl v rychlosti a dalších věcech. V15 west uloženo, jen v Praze asi rozdíl jen tak nenajdu, tak uvidíme až pojedu někam mimo. Neví někdo jak do navigace přidat aktuální radary?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nahrál gateway a již jde přepnout zpět, ještě nefunguje přepínání na páčce palubního PC. Jde jen krátce po restartu columbuse, než se na maxíku zobrazí název skladby a svítí jen RNS TRINAX. Znamená to špatný patch nebo je nutné něco nastavit?

Editováno: , autor: rubaspavel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 12. 2017 na 15:05, ondys napsal:

 

V 12. 12. 2017 na 21:03, rubaspavel napsal:

Zdravím, mám v OII před FL s maxidotem bez MF volantu dodělaný columbus a stává se mi, že když dám v maxíku audio nebo navigaci, tak se již nedostanu zpět a pomůže až rádio vypnout. SW v rádiu mám 5238, HW H61. Můžete mi poradit co s tím?

Mapy jsem stáhl,ale nejdou instalovat.V čem je problém?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su to urcite mapy V15? Po uspesnom update z vypaleneho dvojvrstvoveho DVD pise rovnaku verziu map a to 8515 ako pri V14. Informacia vycitana po dlhom stlaceni tlacidla setup na colombuse (po kazdom update sa tato cislo stale menilo ak sa nemylim). Pri vlozeni DVD sice colombus napisal, ze bolo vlozene nove DVD s mapami, ale to asi vypise zakazdim, ci? Viete to prosim niekto overit? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu.

Prednedávnom som kúpil Octaviu facelift 12/2009 s RNS 510, prikladám aj foto.

Predpokladám že je tam pôvodný SW a aj pôvodné mapy. Potreboval by som aktualizovať aspoň tie mapy, lebo už som sa kôli tej navigácii viac stratil ako si pomohol.

Chcel by som vedieť či sa dajú aktualizovať mapy na najnovie bez toho aby som aktualizoval SW a kde stiahnem potrebné mapy. A ak je potrebné aj SW akú verziu môžem MAX. nainštalovať, respektíve akú mi odporúčate. Respektíve ak je tu niekde návod k tomu tak neaký link, lebo tých príspevkoch je tu strašne veľa.

Ďakujem.

20171120_161532.jpg

20171120_161136.jpg

20171120_161446.jpg

20171120_161456.jpg

20171120_161505.jpg

20171120_161514.jpg

20171120_161526.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za radu.

Som čital že je potrebné isť postupne najprv 3xxx tak 4xxx a až tak 5238 ?

A ak ano je jedno aku verziu 3xxx a 4xxx, či je potrebné neakú konkrétnu ?

a mapy, je lepsie do cez DVD DL inštalovať alebo cez SD kartu, čital som že k SD karte treba aj neake CD s neakym programikom najprv vložiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

potřeboval bych poradit, mám tu RNSku HW Vehicle 0xCC01, HW Version H03, původně v ní byl FW 5176, dle všeho by se mělo jednat o verzi C12 s DAB, která lze aktualizovat až na FW 5274.

17548740_237777223356874_1580648345_o.thumb.jpg.b4615e7b5ff0055f65b98d095c13cafc.jpg

 

Což jsem včera udělal a dopadl s touto chybou

IMG_20171220_170523.thumb.jpg.02ddb20ffe6b8d6c337f9920e52d49f4.jpg

Které předcházelo zaseknutí cca 10 - 15 minut v tomto stavu

IMG_20171220_154416.thumb.jpg.373615a5e59f2bc9fbd7e63fb0637838.jpg

 

Na ruském fóru jsem našel, že může být problém s verzí rádiové desky, která je z A verze, a proto nahrát FW 5238, což jsem udělal a update proběhl bez chyb. Další možnost popisoval nějaký němec, že se mu update na FW 5274 povedl až na 3. pokus, kdy první dvě DVD navi prostě odmítla číst. Otázka je, zda mám navi do které půjde 5274 bez problému, nebo radši zůstat u 5238, který proběhl a běhá asi o 1000% lépe jako původní 5176.

 

IMG_20171220_222020.thumb.jpg.f7a52b18fa2b31c20b1cd23c7c6b431a.jpg

 

Druhá věc co mi dělá neplechu je GPS, anténa se sice tváří a na diagnostice hlásí jako připojená, ale za jízdy mi sporadicky dělá neplechu. Chvíli se spojí a status má 3D, vidí 11 satelitů, spojí se s 11 satelity a během jízdy se chvíli střídá stává 11/8, 11/11, 10/9, 10/6, 9/9, 11/11 a pak nejdou bác a gps status search the sky, kdy vidí 11 satelitů, ale k žádnému se nepřipojí.

 

Teď nevím, jak otestovat originál ploutev, protože to začalo dělat neplechu po jejím dodělání, s anténou z aliexpresu mi to nedělalo, nebo zda by mohla být chyba v anténním svodu, konkrétně fakra konektoru, který je pouze krimpovaný a tím by tam mohl vznikat přechodový odpor, který pak gpsku mate? Po montáži se anténa okamžitě chytla, připojila se v dílně na 8 satelitů z 11 a až po cca 10km jízdy začala takhle sporadicky zlobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, poridil jsem do sve O2 FL L&K Columbuse a mam par otazek :) Zjistil jsem, ze muj Columbus ma DAB tuner, ale pravdepodobne nemam zapojenou antenu pro DAB. Jednou se mi povedlo chytit nejakou stanici, ale ted at se snazim , jak se snazim, nic to nenajde. Zapojoval mi to prodejce, takze nevim, zda je tam nejaky zvlastni konektor pro DAB, ale asi ano, protoze normalni radio hraje v pohode. Dalsi otazka smeruje k tomu, co do radia muzu nahrat za firmware a mapy ? A jeste jedna vec, kdyz zmacknu na MF volantu tlacitko hlasoveho ovladani, tak se mi ozve klasicky potvrzovaci zvuk jednou tlumene a v zapeti hlasiteji, proste 2x. Pravdepodobne to bude chtit dokodovat ze ? 

 

Diky za odpovedi. 

 

img_20171222_080517eps5t.jpgimg_20171222_08052439skr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K DAB: Ano, musíš mít quadruplex anténu na střeše s příjmem DAB, samozřejmě včetně samostatného kabelového svazku.
Při zapojení to pravděpodobně nikdo neřešil a svazek od rádia až po anténu nenatáhl, nebo nemusíš mít vhodnou anténu, většinou jich moc na trhu není, standardem bývá triplex (rádio, navigace, telefon).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podarilo sa mi vcera preinstalovat z verzie 1xxx na 5xxx, musim povedat ze citelný rozdiel, systém je rýchlejsí, viac funkcií aj mozmostí. Ale mám problém nainštalovať mapy. Skúšal som V13 ku .Vložil som SD kartu a následne CD, začalo to inštalova´t svietilo tam 31% zruha 40 minut, tak ako sa to vśade popisuje, ale potom sa to reštartovalo ani nevysunulo CD a začalo odznova nahrávať mapy.  ked to prebehlo aj druhykrát tak som dal vysunúť CD, ale nedalo sa potom zapnúť rádio do normálneho režimu len stále pýtalo CD ked som ho tam dal začalo zase mapy nahrávať ked to skoncilo zase som vytiahol CD ale nšlo radio som musel opet FW 5xxx nahra´t aby to šlo, ale mapy tam nemám. Poradte. Mám skusiť nainštalovať V 15 cez DVD DL ? , ma s tym dakto skusenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 12. 2017 na 23:40, rubaspavel napsal:

Většinou je problém v DVD mechanice. Problém dělají dvouvrstvá DVD, občas pomůže vypálit na jiné DVD, jinou vypalovačkou, co nejmenší vypalovací rychlost, případně odstranit POI body a vypálit na obyč DVD.

mechaniku mám dobrou,ale při rozbalování stažené mapyV15 mi mapíše chybu. Jsou někde mapy které jsou OK?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...