Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

rád bych poprosil zdejší odborníky/nadšence o radu.

Mám Superba II myslím z roku 2012, a rád bych občerstvil mapy případně i FW.

U obojího mám ale stejný problém: auto je bezklíčkové, a navigace chvíli chroupe, pak vyplivne CD a vypne se, v podstatě zároveň s tím zhasne i displej pod volantem. Když pak naskočí, říká známou hlášku o clamp state...

Chtěl jsem si poradit sám, ale dochází mi nápady, takže pokud se najde dobrá duše v Praze, rád přijedu a zaplatím za pomoc.

 

Díky, Honza

 

Editováno: , autor: HonzaF
Překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, já z Bohnic :)

ozvu se.

Ale vrtá mi to hlavou, chtěl jsem si s tím o víkendu pohrát, dostanu se i do stavu kdy jsem myslel že mám vyhráno, ale pak se rádio zase nastartuje jako by nic a začne hrát místo instalace.

 

Tak jenom kdyby byly nějaký rady jak si zkrátit čekání na pondělí, tak sem s nima. Díky moc, Honza

IMG_20190803_133500163_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to vybrat vhodnej FW a postupovat správně. A mapy nejlépe z DVD pokud to jde. Je tam ochrana proti vybití baterky, proto se ti to vypíná. A přes kartu si taky můžeš oddělat navi.

Obojí jsem dělal vždycky za jízdy nebo s nastartovaným autem aby nehrozilo vypnutí. Někde tady budu mít i CD a DVD + mám diag pro zapnutí servisního menu a na další blbinky. A dokonce jsem z Bohnic sousede. ? Ale po operaci nohy 3 měsíce nechodím, sotva doskáču o berlích do garáže (ale mám automat, tak jezdím).

Hned vedle nás je rolbař - největší odborník v oblasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mapy z DVD jsem zkoušel jako první (pálil jsem poctivě pomalu na verbatim DVD+R DL), ale nezabralo, čočka už zřejmě potřebuje brejle na čtení.

 

Návody na FW zmiňují že se nemají zapínat klíčky (já mám jenom čudlík :), ale zdálo se že to odpovídá, při zapnutém zapalování hláška s clamp mode, při vypnutém se to na začátku rozjede, chroupe, a pak nic. Moje první pokusy skončily na tý ochraně baterie, dneska to spíš vypadalo tak že se rádio po chvíli restartuje, začne hrát, pak si všimne že má vloženo SWL CD restart, furt dokola.

 

Podle mne se v tom už někdo přede mnou vrtal, na dlouhej stisk setup mi naskočí service menu, obrazovka při spuštění je černá (žádná škoda auto), ale podle toho co jsem zkoumal jsem usoudil že potřebuju FW 5274, ale netvrdím že se v tom nějak vyznám. Jsem schopnej nahrát alternativní FW do mobilu nebo routeru, ale nechci bricknout věc za 20k nebo kolik stojí kvůli nějaký blbosti. Díky za rady a tipy,

 

Honza

 

 

IMG_20190728_194916155.jpg

IMG_20190728_194907637.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute

Mám skodu octaviu 2 (2011) mám v ňom autorádio COLUMBUS RNS 510

Môj problém je že nechce čítať SD karty skúšal som 4 GB / 8 GB ale nenačíta (CHYBA SD KARTY, PROSÍM ZKONTROLUJTE SD KARTU)

Na nete som sa dozvedel že je to kvôli starému firmwaru.

Chcem nový firmware ale radio mi nechce zobraziť systemove informacie.

 

Chcel som zobraziť systémové informace v rádiu ale nezobrazuje, Setup som stlačil dlho ale nič.

Ako to treba zobraziť ? 

IMG_8030.JPG

IMG_8029.JPG

Editováno: , autor: anonima
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj chlapi,

 

chtěl jsem si nechat domontovat couvací kameru do Sup II 2009 s Columbusem, ale maník neměl VAGa, tak jsem si zkusil ve Škoda servisu nechat aktivovat couvací kameru v navigaci. To se jim povedlo, ale od té doby přestala fungovat komunikace mezi Columbusem a Maxi-Dotem. Mezi budíkama nemám žádnou volbu z Columbuse (Audio, navigovat, atd.), jinak vše funguje. S jiným Columbusem je to OK, takže mi v servisu řekli, že je potřeba vyměnit Columbuse. Což je blbost. Kdo z vás mi to bude umět dát do kupy? Případně nahrát nový FW či mapy (mám servisní menu i SW VIM). Já Hradec Králové či Praha nebo cokoliv po cestě. Ale můžu dojet i někam jinam. Prosím ozvěte se mi s nějakým kontaktem nebo aspoň radou, co s tím. Díky

 

Karel 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...