Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Dobrý den, prosím o radu. Stáhl jsem si mapy viz. odkaz několik příspěvků výše (https://uloz.to/file/A35uCvKf34CQ/6dty43j4dr3d5f-zip). Zkusil vypálit na DVD+DL na 1x rychlost přes CDBurnerXP. RNS 510 napíše chyba čtení nebo tak něco. Vypaloval jsem i na jiné vypalovačce taky nic. Filmy z DVD-DL fungují bez problémů. CD, DVD čte bez problémů. Rádio jsem rozdělal čočku vyčistil pouze vatovou tyčinkou. Po neúspěšné aktualizaci přes SD kartu jsem musel přehrávat opravným fw, a dát znova aktuální pro mé RNS510 nejvyšší 5238. Prosím tedy o radu, jestli se musí po stažení map z odkazu ještě něco upravovat. Nebo mám prostě smůlu a ta moje potvora nepřečte datové DVD+DL a video DVD-DL v pohodě čte. Nebo dělám něco blbě. Někde na VW fóru jsem četl, že se musí při zasunutí DVD zmáčknout tlačítko vedle mechaniky hvězdička u Škoda rádia tedy reproduktor aby četlo dvouvrstvé DVD. Což jsem ještě nezkoušel pač mi to přišlo jako blbost. Díky předem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, malo by ti to ist prehrat tou istou verziou, pripadne povol v menu downgrade.

Ja zase riesim problem , upgrade RNS510 je tam, softwer 2680 hw11, ugredoval som to na 4020 a potom 5238 a po upgrade mi nefunguje mf volant, tlacidla ovladanie zvuku.

Predtym to islo bezproblemov. Stalo sa mi to uz tiez na jednej navigacii minuleho roku.
Cez pc diagnostiku s VCDS v radiu nevidim nic, cim by slo aktivovat volant.
Riesim to asi tak ze povolim v menu navi downgrade na nizsiu verziu , dam tam naspet 4020 soft a na nu mam nejaky fix na aktivaciu mf volantu , ked tato aktualizacia prejde uz ide volant bezproblemov a potom zase dam upgrade na 5238, take komplikovane
Neviete niekto ci je aj najaky fix  na 5238?na aktivaciu mf volantu?, alebo nestretol  sa niekto s tymto problemom? ako ten volant aktivovat aby sa to nemuselo takto komplikovane aktualizovat?
Vdaka za pomoc
Jaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak dlouho vám trvá, když telefonujete, jdete k autu, nastartujete, tak než se ten hovor přepne do auta a je slyšet normálně v reproduktorech? Celkem mě štve, že je to hluché 30s, než ten columbus nastartuje a druhou stranu vůbec neslyším. Není to jen nějaká chyba v kódování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2020 na 17:48, Petr1989 napsal:

Dobrý den, prosím o radu. Stáhl jsem si mapy viz. odkaz několik příspěvků výše (https://uloz.to/file/A35uCvKf34CQ/6dty43j4dr3d5f-zip). Zkusil vypálit na DVD+DL na 1x rychlost přes CDBurnerXP. RNS 510 napíše chyba čtení nebo tak něco. Vypaloval jsem i na jiné vypalovačce taky nic. Filmy z DVD-DL fungují bez problémů. CD, DVD čte bez problémů. Rádio jsem rozdělal čočku vyčistil pouze vatovou tyčinkou. Po neúspěšné aktualizaci přes SD kartu jsem musel přehrávat opravným fw, a dát znova aktuální pro mé RNS510 nejvyšší 5238. Prosím tedy o radu, jestli se musí po stažení map z odkazu ještě něco upravovat. Nebo mám prostě smůlu a ta moje potvora nepřečte datové DVD+DL a video DVD-DL v pohodě čte. Nebo dělám něco blbě. Někde na VW fóru jsem četl, že se musí při zasunutí DVD zmáčknout tlačítko vedle mechaniky hvězdička u Škoda rádia tedy reproduktor aby četlo dvouvrstvé DVD. Což jsem ještě nezkoušel pač mi to přišlo jako blbost. Díky předem za radu.

Ahoj, skús pri vypalovaní postupovať podľa tohto návodu: https://www.stevejenkins.com/blog/2010/07/how-to-backup-your-navigation-dvd-cd/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 6. 2020 na 10:16, sk0d@ napsal:

Mapy WEST V17 som nahral na uloz.to, heslo je "JeToTajne007" ?

 

https://uloz.to/file/A35uCvKf34CQ/6dty43j4dr3d5f-zip

Na DVD je nejaká chyba, nefunguje. Skúšal som 8555, to funguje OK. Dá sa to niekde upnúť znovu?

Editováno: , autor: edob
chyby v texte
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno cez leteckú poštu, alebo nejaký FTP server. Ja som niekedy použil zdisk.cz, ale momentálne tam nemám otvorený účet. Možno FileZilla, ale neskúšal som. Prípadne mi, prosím, daj vedieť čo sa Ti podarilo zistiť. Prípadne aj MEGAsync, kde je k dispozícii cca 50Gb.

Editováno: , autor: edob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zrejme nepomôže, lebo aj ImgBurn mi po nahratí a kontrole disku hlási chyby v niektorých sektoroch. Rovnako aj v navigácii zahlási, že DVD je poškodené. CD8555 ide v poriadku nahrať a dá sa z neho priamo navigovať, čo z 8557 nefunguje. Preto som chcel odskúšať priamo v navigácii. Ak máš originál DVD skús či je v poriadku. Skúšal som rôzne napalovačky, ale všade je rovnaký problém.

Editováno: , autor: edob
doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zrejme nepomôže, lebo chyba je už asi v súbore. Ale môžem to ešte raz risknúť. 3 DVD sú už fuč. Preto som chcel vedieť či to už niekto vyskúšal. Mne to po vypálení hlási chybu (už vo vypalovačke) asi v polovici DVD v niekoľkých sektoroch. Inštalovať to zatiaľ nechcem, chcem si to nechať len ako zálohu, keďže mám nainštalované W17 East. Mimochodom inštalácia z DVD bola (včera) bez problémov. Skúšal som aj podľa príspevku od cunder007, (o pár príspevkov vyššie), ale bez úspechu, čo len potvrdzuje moju domnienku, že súbor je poškodený. Prípadne ak to už niekto úspešne vyskúšal cez SD kartu môžem sa tomu trochu viac venovať.

Editováno: , autor: edob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď som písal, že mám nainštalovanú verziu East , takže obe tam mať nemôžem a túto chcem mať v zálohe (pre strýčka príhodu). Povedal by som, že pokiaľ funguje mechanika, tak je komfortnejšie priamo z DVD. Ale hlavne to potrebujem mať na DVD. A už si to skúsil, či to funguje cez SD kartu? Ak ti to funguje, mohol by si mi poslať funkčný ISO súbor?

Editováno: , autor: edob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Stejný problém 

V 11. 8. 2020 na 23:58, OctaviaMartin TDI napsal:

Chlapi funguje vám na mapách west v17 tmc? Ztratili se mi všechny zprávy a nenachází stanici jen R sever a občas mdr jump Němce. Zkoušel jsem i East v17 a to stejný. Fw mám 5238

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Zkoušel jsem aktualizovat firmware na verzi 5238 která by měla šlapat i na mem columbusu podle dostupných informací. Nicméně vždy u aktualizace části radio to vyhodí chybu error 202 a tím vše skončí. Radio jsem rozchodil s pomocí recovery cd. V info uz mi to ted ukazuje verzi 5238, objevily se nejaké nove funkce. Samozřejmě se smazaly mapy a problém je v kapacitě HDD. původně ukazoval kapacitu něco přes 18giga. Nyní ukazuje jen něco přes 13 giga a využité místo 0.01giga. Nesetkal se s tím už někdo? Díky 

20200826_071644.jpg

20200823_200944.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SW od 3xxx rozděluje disk na 3 oddíly, navíc je oddíl pro POI body, kterému dává standardně 25% z kapacity disku, pokud není upraveno jinak FW na CD. Případně dají se oddíly přeformátovat přes servisní kabel. Chomutov - Praha - Lovosice můžu případně sloužit.SW od 3xxx rozděluje disk na 3 oddíly, navíc je oddíl pro POI body, kterému dává standardně 25% z kapacity disku, pokud není upraveno jinak FW na CD. Případně dají se oddíly přeformátovat přes servisní kabel. Chomutov - Praha - Lovosice můžu případně sloužit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...