Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Vidím, že to robíš cez SD kartu, ja som mal celkom problém s formátovaním karty, podarilo sa mi to až cez mac naformátovať, na windowse mi to nebralo, tuším FAT32 a master boot records, ale nie som si istý :) každopádne, mne sa to tiež nepodarilo ani cez DVD ani cez kartu a vyzeralo to podobne, a to kvôli chybnej CD mechanike. Nakoniec som došiel k lokálnemu autoelektrikárovi a ten mi to cez kábel aktualizoval bez problémov a povedal, že kvôli mechanike to nešlo. Radšej som dal jemu 20 Eur akoby som riešil opravu alebo výmenu mechaniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karta by měla být ve správném formátu ale ještě jsem se nedostal k tomu ab, že to zní něco tahalo. Určitě je chyba někde v zavádění. Špatná mechanika mě taky napadla ale přehrává CD zvuk i DVD obraz tak snad by v tom nebyl problém. Pokud se najde někdo kdo by mě mapy přehrál nemám s tím problém. Stejně bych ale rád diagnostikoval kde je problém... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá mechanika je dosť častý problém, podľa mňa to bude to. Mne tiež prehrá aj hudbu aj filmy aj z cd aj z dvd, ale firmware z CD mi nešiel a v druhom RNS 510 išiel z toho istého CD. Poprípade skús kúpiť niekde v elektre čistič mechaniky - vyzerá to ako CD-čko s kefkami, mne osobne ale nepomohlo. Potom už len rozobrať, vyčistiť alebo lepšie vymeniť optiku, na youtube je tuším návod ale je to celkom prplačka. Diagnostika (VCDS) myslím chybu čítania CD/DVD nediagnostikuje, na to je priamo software a kábel od výrobcu columbusu. To sú všetky moje poznatky, ideálne je nájsť niekoho z okolia, kto by sa ti na to pozrel, ak s tým nemáš skúsenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy. Nejspíše se taky už přikloním že prostě mechanika tyto soubory nechce číst i když vše ostatní bez problému. Zkusil jsme všechny druhy DVD i CD a i různé programy na vypalování a stále nic. Budu muset pohledat v okolí někoho kdo by mě to přehrál přes kabel i když to životně nepotřebuji. Zatím děkuji všem a kdyby se někdo našel s novým poznatkem co zkusit budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím potřebuji radu.Mám Octavii 2 rok 2006.v autě jsem měl rádio s navi nějakou čínu a všechno fungovalo.Koupil jsem Columbus RNS 510 namontoval a nejde multifunkční volant,na rádiu nesvítí tlačítka a při vyndání klíče že spínačky se rádio nevypne a musím ho vypnout tlačítkem.Je možné že se musí auto přes diagnostiku spárovat a všechno se nastavit? díky za rady 🙏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim..mam octavii rs r.v.2007..mel jsem tam radio audience a dal jsem tam ted columbus..na audience se me zobrazovalo auticko..a vzdalenost od prekazky...na colombusu nic?nekdo kdo by dokazal poradit co stim nebo kdo by z okoli brna..si stim mohl pohrat?Diky.kdyztak muzete napsat i na 608488866:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 24. 8. 2021 na 13:51, Milhausek napsal:

nutná nová RJ parkovacích senzorů, předělání kabeláže..  můžu udělat Humpolec... v poslední řadě odpovídající gateway

Kdyz chci aby to ukazovalo na columbusu když je to 2006 stačí jen předělat kabeláž nabo se musí měnit i senzory za pofejs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

dnes při nahrávání nového firmwaru mně navigace nahlásila chybu. Skončilo to asi na 30 % u HDD. Na jiné CD jsem vypálil obraz znovu a strčil do mechaniky. Opět to skončilo chybovým řádkem. Od této chvíle nejde DVD vysunout ven, Na tlačítko nereaguje, ani na trojhmat. Stále se přístroj restartuje, podsvícení se rozsvítí a za chvíli zase zhasne, pak probliknou zeleně tlačítka a takhle se to děje stále. Může prosím někdo pomoci. Alespoň jak vynutit vysunutí DVD ven. Pak bych znovu zkusil trojhmat a nahrát FW znovu.

 

Moc dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

220DBBA6-D421-4ECE-88A6-7DB87A10DE31.thumb.jpeg.701873cd3418810fc6fe770bd84519d9.jpeg38955B73-F861-4465-BBB5-3366031E6FD2.thumb.jpeg.2b82a09e9adc616c5a987d72fab1a761.jpegZdravím pani mám navigáciu columbus 3T0035680E keď ju nápojim na disgnostiku vypisuje toto dal som aj druhu anténu a stále tá istá chyba neviete kde by bol problém ? Je možné že tam má byt iná anténa ? Navigácia od kúpi nefunguje aj rádioprijímač má slabý signál neviem kde môže byt problém nestretol sa s tým niekto ? Ďakujem 

 

 

 

Editováno: , autor: Lucas23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, danno1771 napsal:

Buď to môže byť kabeláž alebo modul v rádiu. Trochu problém je, že to robí náhodne. Najjednoduchšie by bolo pripojiť anténu na iný kábel a ak by to robilo problém rovnako tak by bola chyba v rádiu.

Ja som kupoval fakra anténu len aby som to mohol vyskúšať s druhým káblom a stále nič no plus mám navigáciu ktorá má regensburgsky syndrom stále má jednu polohu a to v Nemecku ale koli tomu by pravdepodobne signál na rádio mal fungovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkoušel jsem hledat, bohužel bez úspěchu - mám RNS510 v OII. Nicméně 5 let fungovalo normálně, včera mi začala blikat obrazovka (černo/normal/černo...). Někde jsem se dočetl, že to může být fw, někdo říká pcb na FM/DAB, další tvrdí disk. Vzal jsem to vylučovací metodou - diskem to není - vyndal jsem ho a dělá to stále. SW jsem přehrál i s blikajícím displejem (sice na stole na zdroji ale to je bezpředmětný) a stále bliká. Takže další možnost je ta PCB ale to se mi nechce dávat 2-3K abych zjistil, že to stále nefunguje. Nesetkal se s tím někdo ?

Díky

 

BTW: odblok obrazu tam je 4 roky a nezlobilo to ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...