Přejít na obsah

Panoramatická střecha


Doporučené příspěvky

Skleněná střecha je dobrá do doby,než s autem havaruješ.Toto mi řekli karosáři a mechanici

testy jsem sice necetl, ale kdyz to vezmes logicky, tak strecha je vyztuzena a bude tedy u sklenene strechy jen pruser kdyz nebudes pripoutanej a prevratis se na strechu

mimochodem kdyz uz se nabouras tak te aspon nemusi vystrihavat z auta a rovnou te vytahnou strechou, to bych bral jako vyhodu, ono to totiz par minut trva nez te vystrihaj a ono tech par minut muze byt osudnych :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v prvni rade to nemuzes pouzit kdyz te zastavi ze. B) A kdyz uz jdes do spravniho rizeni tak ti musi ukazat fotku. A ty vidis jestli je videt oblicej nebo ne. Kamaradovi prisla fotka a byla videt RZ ale sklo bylo cele cerne. Jenomze jel firemnim autem a tak ho to stalo 1000Kč a 2 body. Primo ten komisař na dopravce mu řekl, že kdyby to nebylo služební auto tak by ho to nestalo nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Presklena strecha je fakt super.Slnka by som sa byt vami nebal.To sklo je tonovane a izotermicke.Sice ked poriadne pecie slnko tak na dotyk je sklo zvnutra teple,ale myslim ze nijako katastrofalne.Zijem na Kanarskych ostrovoch,takze mozem s kludnym svedomim podat spravu ako tester slnka a presklenej strechy. :-) Ked je niekto citlivy na slnko staci zatiahnut roletku.To ze je polopriesvitna,je schvalne aby bol voz presvetleny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spravne na Kanaroch predavaju Skodovky a su tu nesmierne uspesne.Prave teraz tu mam na navsteve znamych a ty cumia ako puci,ze tu je skodoviek viac ako na SK..:-)). No nieje to tak celkom pravda,ale je ich tu fakt fura.Octavky patria u taxikarov medzi najoblubenejsie auta.Beha tu mnozstvo Octavii RS ( v plnej vybave vratane koze sa tu predavala za 17 000 Euro v akcii) Felicie,vratane pick-upov maju nakupene radnice miest,fabie a nove fabie idu na dracku a Roomster sa predava ako chleba.Teraz pred letom ich nakupili vsetky autopozicovne po ostrovoch a ak si ho chce clovek prenajat treba 2 mesacnu rezervaciu....:-))

A ano,nieje tu DPH,teda je,ale na strasne malo veci a to vo vyske 5 %DPH na niektore sluzby a tovar ( asi 10 % ponuky trhu) a 2 % DPH na nejaky vybrany tovar a pohone hmoty cca 5 % z ponuky trhu). Auta su bez DPH. Napriklad ja mam Roomster 16 Fun v takmer plnej vybave ( Fun sa tusim u nas neda kupit,je to robene asi len pre vyvoz aspon pokial som pozeral v konfiguratore skody na sk tak ani ta najvyssia vybava nema vsetko co Fun a vyhadzal som nejake veci co by mi boli na nic ak je navigacia,ovladanie radia pod volantom....) a stal ma 16750 euro.Ta ista zostava stoji v nemecku koli DPH takmer 22 000 euro

A ktym skodovkam este taka perlicka...Stojim si tak na krizovatke na cervenu,hudba na plne pecky,a zrazu pocujem nejaky velmi povedomy zvuk....pozeram okolo a vo vedlajsom pruhu stoji chlapik na cervenej Skode 100....( no cervena bola si nova,teraz pripominala skor antikoroznu zakladovku s hrubou vrstvou pudru)

No pozeral som ako puk,a nedalo mi,tak som siel za nim a vravim ze ci ju nechce predat,ze ju kupim.....a dedko ze ani za nic,ze ju ma cely zivot a ze lepsie a spolahlivejsie auto este nevidel.....:-))))

Od vtedy som napocital 3 Skody 100/110 a nasiel jednu sice komplet ale v hroznom stave

Editováno: , autor: canario447
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je fakt husteeeee toto by som nepredpokladal ... a nejake 120 ci rapidy tam nejazdia ? :o

No niesi sam ,ani ja by som to nepredpokladal a dost som cumel..... :) 120 alebo Rapid som tu nevidel ale moze byt kludne na inom ostrove ako som ja aj ked si myslim ze to 100/110 skoncilo a zacalo az pri prelome Favorit/ Felicia.Ale na jednom vrakovisku som videl zadok z MB1000 a na jednom veteran zraze bol chlapik na Starej Oktavke ( Tudor,Spartak ) neviem presne v tych sa nejako neorientujem.Mal sice miestne znacky,ale netusim ci to tu vozili,alebo ci si to doviezol sam...Ale kazdopadne Skodovka je momentalne velmi v trende a to nielen tu,ale zda sa mi ze vseobecne v zahranici,ved aj tie predajne cisla hovoria vlastne to iste.... :palec2:

Az budem mat trochu cas tak tu odstavenu stovecku z Kanarov vam vyfotim...

Zatial sa mozte mrknut na Octaviu vo farbach kralovskej taxisluzby,a na mojho Roomstra.

Ten bordel okolo si nevsimajte,to bol akurat carnaval de polvo 8 pudrovy karneval) tak to tam aj tak vyzeralo:

f_24159064_c82cbbeaabda5fc14a9.jpgf_24160154_56d7e067463d88f7452.jpg

Editováno: , autor: canario447
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeto take zvlastne ... clovek by cakal ze tam budu v kurze skor seaty ...

canario a ty tam normalka zijes a pracujes ?

Tak jasne ze sa tu predavaju aj seaty,behaju tu este seaty 138 ( to je Lada,alebo Fiat ako kto chce,dokonca s dieselom.... :) ) ale z novych aut tu drzi v predajnosti prim Toyota.....je to historicky spojene s dovozom prvych aut na ostrovy a vtedy tu boli len dve znacky.Starucke Land Rovery a terenne Toyoty.Odvtedy tu ma toyota velmi velke zastupenie.Co sa tyka Skody,podla pohladu na ulici by som povedal ze je so Seatom tak 1:1 alebo tesne za nim....Inak by som si netrufol povedat ktora znacka sa tu predava najlepsie,alebo najviac,lebo tu sa predava naozaj vsetko,aj znacky co som videl az tu.Mimochodom,velmi dobre sa tu predavaju Cinske auta,najma 4x4 tych je tu na mraky,a potom este cinske na ktore netreba vodicak.....Take male prditka co chodia max 50 km/h

Ano zijem tu uplne normalne uz niekolko rokov a somo sebou ze aj pracujem....xi xi......Je to tu ssice super,ale bez prace ani tu niesu kolace.... :palec2:

Editováno: , autor: canario447
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no bez prace nie su kolace bohuzial nikde ... :rtfm:

no tie stare seaty to boli vlastne licencne vyrobky FIATu .. neviem ci dokonca fiat aj nejaky cas nevlastnil akcie seatu ...

To s tou pracou bol len zartik,ked si sa tak pytal ci tu zijem a pracujem....-)

Jasne,jasne,Fiat vlastnil Seat a lepili tam vsetko mozne.....aj polske fiaty s nalepkou seat,alebo Marbella co je vlastne Panda....a najlepsi je preklad toho nazvu.Znamena to zazrak,a to je fakt zarak auto...xi xi,ale ako to s nim islo dolu vodou,presli pod VW,tak isto ako Skoda....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj mam dokonca taky pocit ze Marbella sa chvilu robila este ked presli pod volkswagen, a IBIZA ta stara hranata bola uroben tiez pred vstupom do VW alebo tak ..

s tou pracou to bol ftip? .. ach taaaak dalsi co mu pecene holuby z neba padaju rovno do huby -_-

To sme sa zle pochopili,ta hlaska ze ani tu niesu kolace zadara bol vtip,inak normalne pracujem.....az si kupim bananove plantaze tak potom si budem mozt povedat ze mi padaju pecene holuby do huby...xi xi xi

Jasne marabella sa robila strasne dlho,je to tu obdobny pripad ako stara skodovka.Tiez sa po nejakych rokoch predavala drahsie ako ked bola nova...a prva Ibiza je naozaj poskladana z Fiatu.To zas viem este z cias ked som robil toho predajcu ND v skodovke a predaval sa tam aj Seat a majitelia tychto starych Ibiz nevedeli pochopit preco nemame na ich milacikov ND....No co ked skodovka nepodporovala Fiat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Chlapi mám dotaz na zkušenosti se skleněnou střechou přes zimu a to s ohledem na možnosti vytápění-přeci jen sklo není velký tepelný izolant - uvažuji o koupi Rumíka a jeho přestavbu na invalidní vůz - úprava zadní části vozu pro vozík a invalidní osobu s cílem zajistit maximální pohodlí a komfort.Jedním z požadavků je i teplo vzadu-seriové topení posílím nezávislým benzínovým topením, nechám zadní sedačku udělat vytápěnou-okno by se mi líbilo jako další možnost zpříjemnění cestování ve voze vzadu ale bojím se ,že v zimě se vůz vzadu bude špatně vytápět.Jaké máte poznatky teď po zimě?Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já prosklenou mám a s vytápěním není problém. Auto se vytopí relativně rychle a únik tepla kvůli prosklené střeše jsem nezaregistroval. Takže tohohle bych se nebál. Navíc prosklená střecha cestování zpříjemňuje, protože máš pocit, že je auto takové provzdušněné. Já jsem spokojený a nedám na to dopustit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já prosklenou mám a s vytápěním není problém. Auto se vytopí relativně rychle a únik tepla kvůli prosklené střeše jsem nezaregistroval. Takže tohohle bych se nebál. Navíc prosklená střecha cestování zpříjemňuje, protože máš pocit, že je auto takové provzdušněné. Já jsem spokojený a nedám na to dopustit

[/quote

Ptám se protože kolega Koblih naznačil, že v zimě zamrzají okna zevnitř a vzadu je zima.To bych nemohl připustit, už takhle je těch starostí dost.Ještě jsem uvažoval, že bych koupil celý strop, upravil ho a na zimu to stropní okno zadělával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já prosklenou mám a s vytápěním není problém. Auto se vytopí relativně rychle a únik tepla kvůli prosklené střeše jsem nezaregistroval. Takže tohohle bych se nebál. Navíc prosklená střecha cestování zpříjemňuje, protože máš pocit, že je auto takové provzdušněné. Já jsem spokojený a nedám na to dopustit

Ptám se protože kolega Koblih naznačil, že v zimě zamrzají okna zevnitř a vzadu je zima.To bych nemohl připustit, už takhle je těch starostí dost.Ještě jsem uvažoval, že bych koupil celý strop, upravil ho a na zimu to stropní okno zadělával.

pokud vím, tak room prošel právě kvůli lepším vlastnostem (izolaci kvůli teplu) úpravou, byla upravena krycí roletka stropu, psalo se tu, myslím o změnách ve výbavách

p.s. tady:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=41136

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

S panoramou jsem stal taky celou zimu venku a s zadnou namrazou uvnitr jsem se nesetkal. Uprimne poradne nevim jak je to s teplem v zadu, nebot sedim za volantem, ale zena ani decko si nestezuji.

Jinak roletka se upravovala kvuli slunci (propousti mene svetla) nez kvuli zime.

Zakryti okna v zime by se dalo udelat principem jak sitky v oknech. Drat ktery se po obvodu namackne do okna a bude drzet tepelnou izolaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

No tak po letosni zime musim svoji zkusenost poupravit.

Po tech mrazech jak byly, jsem pri odmrazovani po Vanocnich svatcich zkutecne namrazu zevnitr panorami mel. sla dost bidne dolu a po odmrazeni stekala smerem ke stinitkum (predni sklo) pod calouneni. nikde se to vsak neprojevilo, snazil jsem se to radne vytrit hadrem. Je vsak potreba vzit v uvahu, ze auto stalo mesic netknute a na nem cca 20cm snehu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...