Přejít na obsah

Panoramatická střecha


Doporučené příspěvky

namraza zevnitr urcite nejak nesouvisi s pan. strechou (zamrzalo mi to zevnitr a nemam pan. strechu). Problemem jsou jizdy ted v zime na kratkou vzdalenost a snih, co se nanosi dovnitr. Chce to vylejvat kaluze vody z tech gumovych koberecku a nebo se mi taky osvedcilo nechat malinko pootevrene okenko (nepatrna skvira) pres noc. Mraz vysusuje a rano jsem nemel zadnou namrazu nejen zevnitr, ale ani vne. :palec2:

proste ta voda, co se odparuje musi nekam unikat, a pokud je auto utesnene, tak se pekne uvnitr orosi sklo a pak to zamrzne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

A jak vám drží zavřené roletky? Mně se přední stále samovolně stahovala, když to trochu víc zadrncalo a teď se ulomil jazýček na té západce, co uprostřed přidržují obě clony zavřené u sebe, takový kousek plastu, přišlo mi to docela fórové řešení... Je to ještě v záruce, ale nerad bych se s tím potýkal nějak dlouhodobě. Jinak skleněná střecha paráda:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

A jak vám drží zavřené roletky? Mně se přední stále samovolně stahovala, když to trochu víc zadrncalo a teď se ulomil jazýček na té západce, co uprostřed přidržují obě clony zavřené u sebe, takový kousek plastu, přišlo mi to docela fórové řešení... Je to ještě v záruce, ale nerad bych se s tím potýkal nějak dlouhodobě. Jinak skleněná střecha paráda:-)

Tak u mě stejný problém - přední část se samovolně stahovala. Při vyšších teplotách to klouzalo skoro pořád, když bylo chladněji, tak to drželo o fous líp. plasty prostě při změně teploty pracují. Jazýčky se ale zatím neulomily. Vyřešil jsem to zatím tím, že jsem kolejnice ve kterých roletka klouže v místě u západky "zdrsnil" polepením černou kobercovou lepicí páskou. Takže v těch místech roletka tak neklouže a tření jí pomáhá držet v pozici. Zatím to funguje a není to vidět.

Jinak přes tuto "drobnost" jsem s panoramou naprosto spokojený. Úžasně to uvolní interiér. Ani při ostrém slunci není znát žádné sálání. Navíc roletka v případě potřeby dostatečně stíní. Manželka se toho bála, protože špatně snáší ostré slunce a musí často nasazovat sluneční brýle, ale byla překvapená, že žádný problém! Takže pokud někdo váhá, zda ji koupit - dávám hlas pro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Tak já mám podobný problém.Když auto stojí venku na slunci delší dobu,tak přední část roletky se částečne otevře,a během jízdy taky.Vyřešil jsem to tak,že jsem v obchodě s domácími potřebami koupil magnetku-bývá to např.na lince v kuchyni,a malými samořezkami připevnil doprostřed a :palec2: Koupil jsem bílou,takže to pěkně ladilo.Ale potom se tady přehnala obrovská vychřice a na střechu auta spadl silný klacek.Při kontrole vozu jsem nezjistil žádné poškození,avšak během 14dní dalšího provozu se na střeše objevila prasklina.Takže panoramatická střecha plus lišty cca 23.000kč.plus lepící sada a práce.A zase mám ten samý problém,že se ta přední roletka sama otvírá.Střecha je náhradní díl včetně roletky.Zase to budu muset poléčit. :feve: Jinak to hodnotím kladně,ale nesmí se s tím něco stát. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Bojler,ne nezkoušel protože přesně vím jak to chodí,akorát by špekulovali,a nic s tím nenadělali,maximálně to ještě víc rozdrbali.Takže jsem to udělal stejně jak předtím a je klid.Protože aby se to mělo nějak spravit,např tu roletu vyměnit,tak se musí rozdělat půl auta-střešní tapec atd.a stejně nevím,co by s tím dělali,když je to zmetek už z výroby.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak ja zatim nemam problem ani se strechou, ani s roletkou. Jedine co k tomu mohu rict, pokud na tu strechu mate onech 17000, je to super nadhera. A v lete si je vedro v kazdem zavrenem aute, jestli je strecha sklenena nebo plechova. Od toho mame klima ne :D ?

No a v zime zase opacne. GO glass Roof GO

:skoda:

Editováno: , autor: Belper
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Panoramu doporucujem,svetlo,vyhlad na krizovatke,presvetlenie. Akurat rozmyslam, ze si zvnutra dam foliu,vlasov uz mam menej a pri zatiahnutej rolete sa mi stalo,ze ked pieklo slnko priamo zhora,pri cakani v aute som ho citil na hlave.

Tak snad dalsia folia pomoze proti slnku,ale velmi nezatmavy,viete nejaku doporucit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak mám najeto přes 60tis.km a se střechou a roletkami není žádný problém. Vzhledem k tomu že mám automatickou klimu tak nepozoruji ani problémy s teplem v autě.

Malej je nadšenej jak může koukat na mraky a letadla jen stěrač chybí když konstatuje že je na střeše "hovňo".

Pálení do lebky jsem nepocítil ani za nejprudšího svitu - jen nechápu jak někdo přes střechu kouká na semafory.

Snad jen ještě, že drobet závidím Yetimu, který ji může i otevřít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mam superba combi z panoramatickou strechou. Problem mam z tou roletkou. Mam ju zatiahnutu cez cele stresne okno a ked ju chcem dat naspat tak ako keby navijalo jednu stranu a druhu nie. Pri pohlade do zadu skade vychadza ta roletka tak je tam nejaka dokrcena. Chcem sa opytat ako sa dostanem k tej roletke teda k tomu mechanizmu co ju taha naspat. ak mate niekto nejake fotto tak budem vdacny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 roky později...

Náhodou jsem narazil na jednu sice už vousatou, ale zajímavou informaci ohledně pevnosti a bezpečnosti panoramy u Roomsteru.

 

„Když se zkoušelo střešní prosklené okno Roomsteru, tak se na něj, myslím, z výšky 5 m spustil cca 15kg těžký jehlan (hrotem dolů) a střešní okno to muselo vydržet.“

[s největší pravděpodobností myšleno, že se jehlan nedostal do kabiny, nikoliv že by panorama zůstala netknutá]

 

„byl sem na prednasce skodovky a videl sem to na videu jak poustej ten jehlan na to sklo. pak sem se zeptal jestli byl nejakej problem se sklem pri narazu a rikali ze celkem jo. puvodne se to skolo dostavalo to kabiny ale upravili to tak ze nepodjede sklo ale nejekej plech a ze to nejak udrzi:-) uz si nepamatuju presne jak to bylo ale ta prednaska byla fakt zajimava.“

 

zdroj: http://blog.auto.cz/fea/2006-12/vyvoj-vozu-crash-testy/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, JayBee1 napsal:

puvodne se to skolo dostavalo to kabiny ale upravili to tak ze nepodjede sklo ale nejekej plech a ze to nejak udrzi:-) uz si nepamatuju presne jak to bylo ale ta prednaska byla fakt zajimava.“

 

zdroj: http://blog.auto.cz/fea/2006-12/vyvoj-vozu-crash-testy/

 nerozumím řeči tvého kmene :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Tak to jsme dva. Ale šlo mi spíš o ten jehlan. Co se týká nárazu, stačí mi informace, že to řešili a nějak vyřešili. Samozřejmě by bylo fajn dostat se k videím z testů...

 

Sice si panoramou nevyvětráme, ale tam, kde jiným autům panoramy samy praskají, explodují, skřípou nebo jimi zatéká, jsou Room/Rapid/F3 v pohodě a nemusíme se bát ani padajících rampouchů, natož krup, jak nás kdosi přesvědčoval u F3. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...