Přejít na obsah

Kryt motoru


peteres

Doporučené příspěvky

hoši, co říkáte na tuhle cenu ? http://www.tuning-skoda.sk/cz/?section=1&id_folders=65

úplně dole. Asi do toho půjdu, protože i z vrakáče to příje o pár stovek dráž, a za 1080,- si myslím že to je paráda.

To je zatím nejlepší cena, jakou jsem viděl. Asi to taky koupím. :palec2::prc:

Otázky:

1. Potřebuju ty 2 boční plasty? - mám 1,6/55 z roku 1997, podběhy v kolech. Asi jo že, připojí se na podběhy.

2. Jaké k tomu koupit šrouby? Plastové? Kolik a kde?

3. Jak je to s chlazením motoru, když se to zespodu zadělá? 1,6/55 má docela malý chladič + výfukové potrubí atd.

Díky za vaše rady.

Nebo koupit tu sadu pro O1/benzin s krátkým krytem? Chtěl bych raději ten větší.

Je tedy zvláštní, že ty boční plasty jsou různé pro benzin a pro diesel - jak je vidět z obrázků.

Editováno: , autor: Sachs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad 1. Ty boční jsou potřeba, spojují se s tím spodním a dávali se vždycky, takže bys je tam měl už mít.

ad 2. Já kupoval sadu na autokelly, asi to je ta samá, já v té sadě měl 6 šroubů na spojení boční + spodní. Takže je potřeba vyřešit uchycení do nápravy. Já tam dal 2 takový ty rozpěrný kostičky a samo k nim potřebuješ 2 šrouby.

ad 3. S tim neporadim, mam ten kryt teprve 2 týdny a zatim no problem.

Jinak ty boční jsou stejný, jen jsou na jedný fotce obráceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jak už jsem na 1,6 55kW jednou psal, na starší octě jsme měl kryt motoru z 1,9, ale musel být na zadní straně, po směru jízdy upraven, vede tam výfukové potrubí. Já tam použil hliník.

Jinak ten kryt, a podle obrázku vypadá stejně se dá koupit i jinde a hlavně levněji, podle obrázku stejná polská kvalita.

Odkaz přikládám, dobré jednání i dodání, sám jsem ho tam kupoval:

http://www.aaaautosoucastky.cz/index_in.ph...at=29&str=0

Pro Hradečáky výhoda, firma je v Hradci Králové. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
kluci a k cemu je dobry ten plech? mno urcite na zimu,ze proti bordelu,snehu,soli a co v lete?v lete se to musi sundat?nebo to nebude vadit treba pri chlazeni?

V létě tam může taky v klidu být, motor se v pohodě uchladí, někdo to zjišťoval přímo ve škodovce, jestli se v nemmusí třeba dělat nějaké větrací otvory, ale prý nemusí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

kámoš má 05 s paketem na horší cesty(součást paketu je plech pod motorem) a při výměně oleje v servisu to mechanik zvednul a povídá: Tak to zase dáme dolu,páč tohle tam cpát zpátky, je jak komplikovanej porod. Takže budem odsávat. Už je po záruce a kámoš to tam na olej vozí furt. Že si kurvit hřbet nebude. Fakt je to takovej vejmrd to sundavat důle a hlavně to tam cpát zpátky? Já měl taky zálusk ale aby mi to vyselo pod auto jako na policejních felinách a ještě bejt z výměny oleje dojebanej jak samice,tak mě to rychle přešlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kámoš má 05 s paketem na horší cesty(součást paketu je plech pod motorem) a při výměně oleje v servisu to mechanik zvednul a povídá: Tak to zase dáme dolu,páč tohle tam cpát zpátky, je jak komplikovanej porod. Takže budem odsávat. Už je po záruce a kámoš to tam na olej vozí furt. Že si kurvit hřbet nebude. Fakt je to takovej vejmrd to sundavat důle a hlavně to tam cpát zpátky? Já měl taky zálusk ale aby mi to vyselo pod auto jako na policejních felinách a ještě bejt z výměny oleje dojebanej jak samice,tak mě to rychle přešlo

ten co prodávám pod autem nevysí a na vypouštění oleje je tem dobré udělat otvor vše je popsané zde

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=37528

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

nechcem zakladat nic nove ale chcem sa spytat neviete ako as vola resp ake ma cislo ten plast co je medzi podbehom a naraznikom... v narazniku je zasunuty a v podbehu je prichyteny 3ma torxami.. na kazdej stranne jeden...

je to plast 20x20

nemozem to najst a jeden mam uplne zniceny a druhy teiz od toho nema daleko..

dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak jsem si zakoupil spodní kryt pro TDI od firmy AAAautosoučástky.

Polská výroba, za cca 600 Kč.

Velmi špatná kvalita, pouze lehké prolisy, nic moc.

Kryt je již prohnutý do tvaru, ale hlavní problém je, že je ohnutý opačně.

Byl jsem s tím v HAVEXU, nechal jsem si podat originální díl ŠKODA, položil jsem kryty na sebe a tam to bylo jasně patrné, že je kryt obráceně.

Takže by se musel celý otočit a horkovzduškou přetvarovat do opačného prohnutí a vyboulení.

Nechápu, kdo to takto vyrobil.

Volal jsem do dodavatelské firmy, paní mi říkala, že ho můžu klidně vrátit zpět, ale že si zatím nikdo nestěžoval.

Nechápu to. Kryt není symetrický, nelze ho otočit. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcem zakladat nic nove ale chcem sa spytat neviete ako as vola resp ake ma cislo ten plast co je medzi podbehom a naraznikom... v narazniku je zasunuty a v podbehu je prichyteny 3ma torxami.. na kazdej stranne jeden...

je to plast 20x20

nemozem to najst a jeden mam uplne zniceny a druhy teiz od toho nema daleko..

dik moc

Ahoj,

podívej se na stránku 4 tohoto tématu, jinak pozor, mně se tam ten kryt povedlo prvně ládovat obráceně, potom se choval jak ty popisuješ, ale stačilo ho otočit seděl tam jak prdel na hrnec :)). Jinak tam jsou i obrázky, ze všech stran i s popisy.

PS:

Jsou tam i fota, ale pozor na 1,6/55kW vede na konci výfuk, ať se ti to nezpeče, dříve jsem měl 55kW a tady jsem měl hliníkový plech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže teď už je vše absolutně jasné, fotky jsou super.

Informace pro všechny - kryt Vám přijde opačně prohnutý.

Horkovzdušná pistole bude mít práci, prohnutí obrátím a to vyříznutí pro výfuk tam taky bude.

Nebo možná se mi to tam podaří trochu vytáhnout a uvolnit místo.

Díky za vaši pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže teď už je vše absolutně jasné, fotky jsou super.

Informace pro všechny - kryt Vám přijde opačně prohnutý.

Horkovzdušná pistole bude mít práci, prohnutí obrátím a to vyříznutí pro výfuk tam taky bude.

Nebo možná se mi to tam podaří trochu vytáhnout a uvolnit místo.

Díky za vaši pomoc.

Není zač, od toho jsou fóra a hlavně kamarádi.

Ať slouží, jinak na 1,6/75kW nevadí ani v létě, testováno letní cestou do Chorvatska. Drží, chladí.

Jinak jsem kryt vylepšil, už se nemusí sundavat kvůli výměně oleje, dál jsem tam dvířka z MIGu-21. Foto se mi bohužel povedlo smazat, jen co nafotím znovu dám sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
Bude mi tento http://www.tuning-skoda.sk/cz/detail/kryt-...avia-i-932.html sedět na mém autě?

Octavia 2003 elegance 1.8T

Jezdím bez krytu pod motorem, je to velký průser?

Díky

pokud vynechám ty boky, tak na ten spodek nic nemáš - tomto případě. Je to jen takové lízátko před motorem, spodek motoru je nekrytý.

a jezdit s odkrytovaným motorem není žádný problém. Pokud ti nevadí prach a bordel ze silnice v prostoru pod kapotou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mi ten slavnej kryt přišel dneska poštou, no vypadá to jako docela bytelnej plast, ale desej mě ty díry, skoro vůbec nejsou proti sobě a navíc ty boky jsou na krajich vybouleny takze je budu muset asi horkovzdusnou pistoli trosku zplacatit. Ty zadni diry toho stredniho krytu jsou uplne mimo. Nechapu jak tohle nekdo muze prodavat i ty číňani by to obšlehli líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak sem samozrejme pako, koukal sem na nej z druhe strany. Jen sem ho trosku dotvaroval horkovzdusnou pistoli. a sedi to jako prdel na hrnec. Kdyz si kleknu pred auto tak ten kryt neni ani videt skoro, takže teď nebudu tolik škrtat o obrubníky apod. Jsem maximálně spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem samozrejme pako, koukal sem na nej z druhe strany. Jen sem ho trosku dotvaroval horkovzdusnou pistoli. a sedi to jako prdel na hrnec. Kdyz si kleknu pred auto tak ten kryt neni ani videt skoro, takže teď nebudu tolik škrtat o obrubníky apod. Jsem maximálně spokojenej.

Jen aby si nebrečel s tím plastem . Mě tam vydržel asi 7 dní.Plech je plech.......a žádna velká drbačka to zdělavat není a to ho mám už fest dokroucenej.

(člověk si u toho aspon pěkně zanadává):-D :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...