Přejít na obsah

Rozvody 1.8T


Tomik07

Doporučené příspěvky

Vítej do klubu, mám stejný motor i typem, a dneska jsem si ji přivezl od známého z výměny rozvodů - měli jsme najeto cca.147,00km. Co jsem našel tady někde, tak by se měly měnit až ve 180,000 ale radši jsem měnil už teď, mám ji chvíli a nevím jak s ní bylo zacházeno, jak servis apod. - řemen byl celkem v pořádku, šířku jsem nepřeměřil, ale menší kladka měla cca. 2-3mm vakl, a ta větší, skrze těsnění na ložisku se už tlačilo ven mazivo, evidentně teda proběhla výměna včas!! Vodní pumpu jsem měnil taky, ale ta vypadala taky v pořádku. Já ložiska prodávám, pokud chceš, můžu Ti tuhle celou sadu nabídnout? Ozvi se na SZ, pokud máš zájem.. ;)

Editováno: , autor: Mara53
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem zjišťoval u svého AGU a ze 4 Škoda servisů v okolí jsem dostal odpověď 2x 90.000 a 2x 180.000. Měl jsem údajně najeto 87.000 tak jsem to nechal komplet udělat a mám jistotu, že je to ok. Pokud nemáš auto od začátku, je lepší zainvestovat menší částku preventivně a mít klid, nikdy nevíš, kolik to má najeto opravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do roku 2000 se rozvody dělaly na 1,8 t ve 120.000 km a od 2001 až po 180.000 km. Ale to se mi zdá fakt přehnaný. Známému ho v autorizovaném servise vždy měnili po 90.000 km, aby byla tutovka. Udělej kompromis, teď ho udělej a budeš mít na 120.000 km klid :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja to dělal ve 125000 abych měl už konečně klid :) nikdy nema člověk jistotu jestli to neni stahnute.. když je druhý majitel.. alo po demontaži byl řemen i kladky v pohodě.. a původní :) ale šli ven i s pumpou! Z toho vypliva mohlo to klidně vydržet do 150 000 ale taky ne... to nikdo nevi.. a zichr je zichr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hello pánové (dámy?)...otázka je prostá...Mám koktu 1.8T 20V 110Kw combi...r.v.2002...najeto přibližně 74 000Km...Kdy bych měl asi tak uvažovat o výměně rozvodů? Nerad bych to zanedbal, ale zas bych to nerad měnil zbytečně brzo...poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello pánové (dámy?)...otázka je prostá...Mám koktu 1.8T 20V 110Kw combi...r.v.2002...najeto přibližně 74 000Km...Kdy bych měl asi tak uvažovat o výměně rozvodů? Nerad bych to zanedbal, ale zas bych to nerad měnil zbytečně brzo...poradí někdo?

No výrobce uvádí 180tis, ale do toho bych nešel a měnil bych tak kolem 120tis, pro klid duše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měnil jsem nedávno včetně vodní pumpy - ve 142,000 - řemen vypadal dobře, ale kladky měly vakl a z jedné lezlo ven mazivo přes krytku - takže výměna včas ...

Editováno: , autor: Mara53
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello pánové (dámy?)...otázka je prostá...Mám koktu 1.8T 20V 110Kw combi...r.v.2002...najeto přibližně 74 000Km...Kdy bych měl asi tak uvažovat o výměně rozvodů? Nerad bych to zanedbal, ale zas bych to nerad měnil zbytečně brzo...poradí někdo?

mám atmosférický motor...údaj od výrobce je blbost, dle infa kámoše ze škodovky 90 000 km.....já měnil při 100 000km ...kladky vyhrkaný, pumpa už taky pídila...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello pánové (dámy?)...otázka je prostá...Mám koktu 1.8T 20V 110Kw combi...r.v.2002...najeto přibližně 74 000Km...Kdy bych měl asi tak uvažovat o výměně rozvodů? Nerad bych to zanedbal, ale zas bych to nerad měnil zbytečně brzo...poradí někdo?

No výrobce uvádí 180tis, ale do toho bych nešel a měnil bych tak kolem 120tis, pro klid duše

Naprostý souulas - výměna okolo 120 tis km včetně vodní pumpy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello pánové (dámy?)...otázka je prostá...Mám koktu 1.8T 20V 110Kw combi...r.v.2002...najeto přibližně 74 000Km...Kdy bych měl asi tak uvažovat o výměně rozvodů? Nerad bych to zanedbal, ale zas bych to nerad měnil zbytečně brzo...poradí někdo?

mám atmosférický motor...údaj od výrobce je blbost, dle infa kámoše ze škodovky 90 000 km.....já měnil při 100 000km ...kladky vyhrkaný, pumpa už taky pídila...

Tak nevim, ale já mám podle motorářů z fabriky info že na 180tis.(benzín, nafta 120tis.) jestli si to neměl náhodou stočený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello pánové (dámy?)...otázka je prostá...Mám koktu 1.8T 20V 110Kw combi...r.v.2002...najeto přibližně 74 000Km...Kdy bych měl asi tak uvažovat o výměně rozvodů? Nerad bych to zanedbal, ale zas bych to nerad měnil zbytečně brzo...poradí někdo?

mám atmosférický motor...údaj od výrobce je blbost, dle infa kámoše ze škodovky 90 000 km.....já měnil při 100 000km ...kladky vyhrkaný, pumpa už taky pídila...

Tak nevim, ale já mám podle motorářů z fabriky info že na 180tis.(benzín, nafta 120tis.) jestli si to neměl náhodou stočený...

Škodovka opravdu uvádí 1,8 turbo i bez pri 180 tis km. Každej ti ale doporučí jen 120 tis km.

Znám pár lidí s 1,8 20V a 1,8 turbo co na to doplatili a při 150 - 160 tis km se jim to potkalo - a se servisem marná domluva. Mohlo za to všechno možný - jen né chyba servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že do toho vstupuje nejen nájezd, ale také doba - čas. Je asi rozdíl devět let staré auto, které má natočeno 160000 km (poctivých) a auto které takovou porci kilometrů zvládne za dva tři roky. Věřím, že těch 180000 km to dá s přehledem, ale musí se brát v potaz i doba za kterou se to najede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jakym stylem s tim jezdil předchozí majitel...nějakej němčour, pěknej debil podle všeho...nevim jak zásadní vliv to na to může mít...asi to nechám na těch 120 tis. km +/ -...což mi bude naštěstí ještě chvilku trvat... :D ...když s tim přijedu do Škodovky, budu tam mít těch 120 tis. a řeknu jim ať se na to "jenom" podívaj, určo mi neřeknou "jó pane, je to v poho, 30-40 tis. s tim v klídku ještě vydržíte" ...však víme :disgust: ...každopádně dík za zkušenosti pánové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello pánové (dámy?)...otázka je prostá...Mám koktu 1.8T 20V 110Kw combi...r.v.2002...najeto přibližně 74 000Km...Kdy bych měl asi tak uvažovat o výměně rozvodů? Nerad bych to zanedbal, ale zas bych to nerad měnil zbytečně brzo...poradí někdo?

mám atmosférický motor...údaj od výrobce je blbost, dle infa kámoše ze škodovky 90 000 km.....já měnil při 100 000km ...kladky vyhrkaný, pumpa už taky pídila...

Tak nevim, ale já mám podle motorářů z fabriky info že na 180tis.(benzín, nafta 120tis.) jestli si to neměl náhodou stočený...

a já mám info od kámoše, který dělal na motorárně projektanta.....ten se zeptal přímo na konstrukci, abylo mu jasně řečeno 90 000 km AGN starší verze..myslím, že od roku 2000 se interval prodloužil někam ke 120 000 km...druhá pravda je, že oficiální interval škody je opravdu 180 000km ..tak se v tom vyznej...já je nechal vyměnit při 100 000 km ...a kladky vyhrkaný, pumpa tekla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a já mám info od kámoše, který dělal na motorárně projektanta.....ten se zeptal přímo na konstrukci, abylo mu jasně řečeno 90 000 km AGN starší verze..myslím, že od roku 2000 se interval prodloužil někam ke 120 000 km...druhá pravda je, že oficiální interval škody je opravdu 180 000km ..tak se v tom vyznej...já je nechal vyměnit při 100 000 km ...a kladky vyhrkaný, pumpa tekla...

Sorry, ale jestli si to měl na 100tis. v takovým stavu, tak to bylo stopro stočený aspoň o dalších 100tis., já mám 159tis. a rozvody jsem nedělal a budu dělat až někdy... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jakym stylem s tim jezdil předchozí majitel...nějakej němčour, pěknej debil podle všeho...nevim jak zásadní vliv to na to může mít...asi to nechám na těch 120 tis. km +/ -...což mi bude naštěstí ještě chvilku trvat... :D ...když s tim přijedu do Škodovky, budu tam mít těch 120 tis. a řeknu jim ať se na to "jenom" podívaj, určo mi neřeknou "jó pane, je to v poho, 30-40 tis. s tim v klídku ještě vydržíte" ...však víme :disgust: ...každopádně dík za zkušenosti pánové...

Teď mě to teprve trklo, já myslel, že Murdoc je původní majitel. Rozvody po koupi ojetiny měnit okamžitě, nedívat se na kilometry ani servisku, nikdy nevíš kde je pravda!!! zvlášť dnes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...