Přejít na obsah

Stmívání


Alan 07

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny teamové kolegy, potřeboval bych poradit... Chci si do interieru zapojit led neony jako přídavné osvětlení a nevím kam, aby se rozsvěcovaly při otevření dveří jako stropní lampička a po zavření se to vše zase "stmívalo" předem dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zhodis odkladaciu schranku a pozanu idu kabliky z hornej lampicky.

napichnes sa na ne a bude

Tak jsem to vyzkoušel. Rozdělal jsem palubku (u řidiče). Hned za odkládací schránkou jak je zásuvka na VAG jsem našel drát, který ovládá dveřní spínač, ale nefunguje to dle mých představ. Když zavřu dveře, tak neon zhasne okamžitě, ale lampička svítí dál těch 30s. Není možné, že když chci, alby to "stmívalo", tak se musím napojit až nahoru k lampičce... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha zrejme si to napojil len na jedny dvere???

alebo máš svetlá v dverách a na to relé si sa napojil.

Odcvakni BSG a nájdi konektor XP4 a na ňom káblik vedúci z pinu 1 - sem napoj minus pól neónov.

(káblik hnedo/čierny)

Potom najdi na BSG konektor XP2 a na ňom káblik vedúci z pinu 6 - sem napoj plus pól neónov.

(káblik červeno/čierny)

Takto budeš napojený paralelne na lampičku osvetlenia interiéru a teda ti bude aj stmievať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha zrejme si to napojil len na jedny dvere???

alebo máš svetlá v dverách a na to relé si sa napojil.

Odcvakni BSG a nájdi konektor XP4 a na ňom káblik vedúci z pinu 1 - sem napoj minus pól neónov.

(káblik hnedo/čierny)

Potom najdi na BSG konektor XP2 a na ňom káblik vedúci z pinu 6 - sem napoj plus pól neónov.

(káblik červeno/čierny)

Takto budeš napojený paralelne na lampičku osvetlenia interiéru a teda ti bude aj stmievať.

Určitě se na to mrknu, ale už jsem se díval na konektor XP4 podle schémat, ale bohužel drát hnědo/černé barvy jsem nenašel... Říkal jsem si jestli se nějak schéma, nebo barevnost drátů neliší od starších a tak jsem zkoušel všechny dráty v XP4 a na nic jsem nepřišel. Auto mám po faceliftu, tak jestli tam nebude něco jinak... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam nad zadnymi dverami svetielko, tak nejake osvetlenie pri vystupovani vzadu by sa zislo. nieco dobastlim, len som furt nevedel, kde presne to napichnut.akym sposobom to pripajate ? odblanit izolaciu, namotat a pripajkovat ? alebo cez spojky, alebo su nejake piny na 2 kusy drotu, alebo ...??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to robim tak (v prípade tých malých konektorov) že rozoberem pásku od konektora, vytiehnem pin z neho a opodial odblankujem bez rozstrihnutia a na to napajkujem kablik a teplozmrštitelnou bužírkou zaizolujem a naspäť opáskujem.

Keď sa jedná o tie väčšie (ISO) dutinky odcvaknem ju a napajkujem novu na oba kabliky takže oba vedú z konektoru.

Nie vždy sa to tak ale dá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam nad zadnymi dverami svetielko, tak nejake osvetlenie pri vystupovani vzadu by sa zislo. nieco dobastlim, len som furt nevedel, kde presne to napichnut.akym sposobom to pripajate ? odblanit izolaciu, namotat a pripajkovat ? alebo cez spojky, alebo su nejake piny na 2 kusy drotu, alebo ...??

Jj, přesně. Taky nemám zadní osvětlení....Jinak když se napojuji na stávající drát, tak odizoluji a napojím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

je to moje prevedenie lampicky pripojenej na svorkovnicu je domalovane v scheme (je to oktaviacke zapojenie)

post-2618-1202440644_thumb.jpg

:help: ale zaujima co je ten kotviaci bod 171? asik to nebude kostra kedze ta je uz zapojena u dvery.. predpokladam ze je to zroj napatia ale kde to mam napichnut?

Editováno: , autor: Rudyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...