Přejít na obsah

Bíly kouř po nastartování 1.9 TDI


galaher

Doporučené příspěvky

Dobrý den.Pánové mám octavii 1.9 tdi 81kW.Když ji ráno nastartuji(není zas taková zima -5),tak vyjde z výfuku bílej oblak.Pote co se trochu zahrěje už to po nastartování nedělá.Čím to ?Měl jsem před tím Octu 1.9 tdi 66kW a ta to nedělala.A ještě jedna otázka.Jak vypnu motor tak v tomhle na fotce divně pukne nebo lupne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy mi přijde jako by startovala na 3 válce a po pár vteřinách se to srovná.

Zkontroluj žhaviče ale spíš to bude dělat špatně nastavený základní předvstřik

Zjistí to VAG ?

Tak pánové.Venku je +10 a chytlo to na 1 šus a kouř s výfuku skoro žádný.

Editováno: , autor: galaher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy mi přijde jako by startovala na 3 válce a po pár vteřinách se to srovná.

Zkontroluj žhaviče ale spíš to bude dělat špatně nastavený základní předvstřik

Zjistí to VAG ?

Tak pánové.Venku je +10 a chytlo to na 1 šus a kouř s výfuku skoro žádný.

Taky mi to zacalo delat, kdyz se ochladilo pod 5 stupnu a byly to zhavicky, byly 3 v haji. Jinak na to VAGem neprijdes, chce to vzit do ruky multimetr a promerit je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy mi přijde jako by startovala na 3 válce a po pár vteřinách se to srovná.

Zkontroluj žhaviče ale spíš to bude dělat špatně nastavený základní předvstřik

Zjistí to VAG ?

Tak pánové.Venku je +10 a chytlo to na 1 šus a kouř s výfuku skoro žádný.

Ano Vagem změříš předvstřik. Je to popsánoi v DP a i ve VIsu. pokud neleží v tolerančním poli, upravíš pootočením na čerpadle. Nesmíš povolit středový šroub na řemenici čerpadla!!!!

post-34-1172519844.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no brisk normálka.. ale radči bych dal origo bosh... mohu mít trochu levněji.. zda chceš...

jinak to začmoudění je uplně normál... vzlášt když je zima tak čerpadlo dává více nafty pro lepší start no a když točíš tak se hned nespálí všechna nafta co tam jde..

taky už motor nemá třeba potřebné tlaky a potřebuje více času na vzplanutí... nafty...

skontroloval bych předevstřik jak psaly už víše a ty žhavičky.. aspon překontrolovat... ale pozor ..zda je budeš vyndavat tak opatrně at ji neutrhneš v hlavě... to by bylo dost špatné.... zatím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá mi to samé, také 81, předvstřik vpořádku. Ddávku jsem nekontroloval, ale je možné že je vyšší po čipu (i když proč by byla...) a žhavičky kontrolované minulou zimu. Baterka asi stejně tak stará.

Startuje, tak neřeším....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

moje 81kw TDI to taky dělá, po výměně žhavících svíček to bylo OK. Ikdyž po několika stovkách km to zase trochu zlobilo, nešlo ani moc o teplotu, ale o to jak dlouho auto stálo. Vyměnil jsem palivový filtr a je to horší, jakoby "spadla nafta" chytně hůře zakouří! O víkendu jsem byl 4 dny na chalupě, auto stálo čumákem do kopce a při odjezdu to dobrých 15 s točilo, tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si VAGem kontroloval predvstrik, jelikoz jsem mel menene rozvody a zjitil jsem, ze ho mam mimo to pasmo tolerance (prilis pozdni). Chtel jsem se zeptat, jak presne postupovat, ktere srouby povolit a kam cerpadlem otacet, popripade o kolik (mm, cm...)?

Diky!

Editováno: , autor: VladaTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nasel v DP a do toho se sam opravdu poustet nebudu :-(

Tak jsem si VAGem kontroloval predvstrik, jelikoz jsem mel menene rozvody a zjitil jsem, ze ho mam mimo to pasmo tolerance (prilis pozdni). Chtel jsem se zeptat, jak presne postupovat, ktere srouby povolit a kam cerpadlem otacet, popripade o kolik (mm, cm...)?

Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...