Přejít na obsah

přepážka na odpočet DPH


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám v autě přepážku, ale připadá mi hrozně nepraktická a hlavně je s ní zdlouhavá práce při posouvání, vydělával ji již někdo? Někde jsem četl, že s tím sem tam byly problémy na hranicích... Jak vůbec může policajt poznat, že ji má vůz mít, když v malém TP je napsáno pouze skříňový a ne N1. Je mi však jasné, že na technickou za 4 roky bych ji musel namontovat zpět, ale jinak tam dosti zavazí...Díky za info! B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojem skříňový= stěnou oddělený prostor pro posádku a náklad a to je vidět na první pohled. I když osobně bych se přepážku odmontovat bál, ne snad z důvodu kontroly PČR ale kvůli možnosti odmítnutí pojistného plnění ze strany pojištovny v případě vážné dopravní nehody, protože v tom případě auto nesplňuje podmínky pro provoz na veřejných komunikacích.

Editováno: , autor: Milda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znam dost maniku, kteri prepazku vyrubali hned jak si to auto dovezli a nikdy s tim zadnej problem nemeli. Ale taky znam pripad, ze to nedopadlo dobre, ale slo o udani. Takze si promysli kolik mas zavistivejch sousedu ;) No a jinak primo na prepazce mas napsano, ze se jedna o nedilnou soucast vozu. Takze asi tak. Mas pravdu, ze pusunout tu prepazku je srani, ale zase ma svy vyhody (krom odpoctu dph) muzes nastosovat kufr fak az po strechu (a ze se nad to plato toho jeste vejde dost) a nemusis mit strach ze se ti to pri nejakym prudsim manevru rozlita. Diky prepazce neni videt do kufru. No a ja kdyz jsem linej ji posouvat, tak jenom sklopim sedadla a narvu naklad do kufru i do prostoru, ktery vznikne mezi zadnimi sedaky nastojaka a prepazkou a taky se tam toho dost vleze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lancelote: Holt to je tá daň za to, že si ušetril 19% ceny auta :wub: Myslím, že zrovna škodovácke prepážky sú jedny z tých najlepších, pretože sú aspoň posuvné. Trebárs taký Passat alebo X3 má tú prepážku pevnú. Je však naozaj na mieste otázka, prečo naší skvelí daňováci podmieňujú vrátenie DPH namontovaním prepážky - iné krajiny v EU z toho žiadnu vedu nerobia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nevim proc to tak je, zaprvy to je sine neprakticky a jako podnikatel nemuzu vyuzivat variabilitu interieru auta.nedam tam ani stafle.a za druhy ani sam nejsem tu prepazku schpen posunout sam, tak radci vezmu vzdy vozejk.ach jo vzdy me to nas.re kdyz si na to vzponenu a navic ty nepruhledny zadni okna no hruza

Editováno: , autor: mr.pecoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nevim proc to tak je, zaprvy to je sine neprakticky a jako podnikatel nemuzu vyuzivat variabilitu interieru auta.nedam tam ani stafle.a za druhy ani sam nejsem tu prepazku schpen posunout sam, tak radci vezmu vzdy vozejk.ach jo vzdy me to nas.re kdyz si na to vzponenu a navic ty nepruhledny zadni okna no hruza

no právě, je to dost omezující, navíc jednou jsem ji zkusil posunout a pak mi tam vzadu něco začlo nelidsky vrzat - a to se povolovaly ty šrouby zajišťující tu přepážku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar, navazuji na tema prepazka a moznost jeji upravy tak aby mela vice poloh:

Me treba vadi, ze mezera dole za sedackama je nevyuzita, je to sice jen par centimetru, ale uz se mi nekolikrat stalo, ze bych neco snadnejs nalozil, kdybych je mel.

Uvazoval jsem o nejaky zavitovy tyci a par matkach ;) ale obcas musim tu mriz posunout takze to nemuze zase bejt nejaky moc slozity, uz takhle to trva dost dlouho nez to prehodim. Piste napady pokud o tom taky nekdo uvazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvazoval jsem o nejaky zavitovy tyci a par matkach ;) ale obcas musim tu mriz posunout takze to nemuze zase bejt nejaky moc slozity, uz takhle to trva dost dlouho nez to prehodim. Piste napady pokud o tom taky nekdo uvazuje.

Nieco podobne som chcel riesit, len som zistil ze na tu medzi polohu tam prekaza ten pas pre stredne sedadlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pitt: Never nikomu a proste to zkus, vlastni zkusenost je nejlepsi ;) Zalezi na uhlu pohledu a ten muj je zasadne ovlivnenej moji lenosti ;)

majko: ten pas by mi tolik nevadil a) na prostredni sedacce nikdo nejezdi, B) distanc bych resil o trochu vetsi dole a mensi uprostred, takze nahore by se to moc nezmenilo, pas by jeste vysel gut.

Horsi je to, ze mam zadni sedacky posunute na max dozadu (mam moc dlouhy nohy) takze mi tam vadi ty kovovy drzaky uplne dole na krajnich sedackach. Takze krajnim resenim je flexa ;)

Dalsi extrem by bylo riznout spodni tretinu prepazky a udelat tam panty, jako je to na tech malejch dvirkach uprostred, ale tentokrat by to bylo pres celej spodek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

majko: ten pas by mi tolik nevadil a) na prostredni sedacce nikdo nejezdi, B) distanc bych resil o trochu vetsi dole a mensi uprostred, takze nahore by se to moc nezmenilo, pas by jeste vysel gut.
No neviem aka prepazka sa montuje V CZ ale na SK ked dam sedacky dopredu odskrutkujem mrezu dole a hore a pokusim sa ju posunut smerom dopredu tak hore tomu posunu brani ten pas. Nejde o to zeby bol nefunkcny, ale brani v posunuti tej mreze.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to spíš o cviku,já ten pás napoprvé málem vyškub,odnesla to rodina.A když jsem se uklidnil tak to šlo v pohodě.Mě jde spíš o prodloužení kufru směrem dopředu o 15-20cm,nebo o ty výřezy zadních opěradel.před zadníma sedačkama je místa až až.U Transita sklopím opěradlo a zadní sedačku,a přepážku dojedu k sedačce,tak nemusím sedadlo vyndavat (taky váží metrák).V podobném duchu-sedačku jen sklopit a přepážku k sedačce.Za ty peníze to mohli trochu prokoumat. :rolleyes: ne že budu před obchoďákem rozebírat půlku auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám v autě přepážku, ale připadá mi hrozně nepraktická a hlavně je s ní zdlouhavá práce při posouvání, vydělával ji již někdo? Někde jsem četl, že s tím sem tam byly problémy na hranicích... Jak vůbec může policajt poznat, že ji má vůz mít, když v malém TP je napsáno pouze skříňový a ne N1. Je mi však jasné, že na technickou za 4 roky bych ji musel namontovat zpět, ale jinak tam dosti zavazí...Díky za info! B)

ahoj

Když jsem přepážku poprvé uviděl, tak jsem myslel, že mě vomejou. Hlavně jde o to, že se snížila variabilita kufru a posuvných sedaček. Vytáhnout ji úplně mám strach , tak jsem ji trochu upravil- kompletně celý spodek jsem uřezal, a připevnil jsem ji na zývající dva držáky , které jsou v úrovni opěradel sedadel. na ně jsem ještě navařil cca 15 cm.dlouhé pásoviny a udělal díry se závitem. přepážku drží orig.matky na které nepotřebuješ klíč- takže v případě jo odděláš za půl minuty. Netřepe se a myslím že to projde i techniclkou-kdyby ne tak tam ten spodek naboduju. jestli chceš, pošlu foto.Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omi: zni to dobre, foto napovi ;)

Je to proste paskvil (myslim nutnost mit prepazku pokud chci uplatnit odpocet DPH) Jako firma platime pomerne velky castky na DPH takze koupi roomstera se sice castka odvodu dph snizila ale rozhodne ne natolik aby nam neco vraceli :( Proste nechapu, ze kdyz je nekdo platce DPH a odvadi dan ze vseho tak proc z auta to nejde bez nutnosti poridit si prepazku ktera nakonec vlastne omezuje uzitkovost toho uzitkoveho auta. Dalsi auto do firmy bude pravdepodobne FII a na prepazku se vyXeru. Stejne pri cene 30kkc za prepazku je to u maly ceny auta sulnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechapu, ze kdyz je nekdo platce DPH a odvadi dan ze vseho tak proc z auta to nejde bez nutnosti poridit si prepazku
No myslim, ze skutocny dovod je asi zneprijemnit vyuzivanie firemnych aut na sukromne ucely. Ale je to trhnute.....

K odrezaniu, pripadne vymontovaniu N1 prepazky asi tolko, ze v technicaku je napisane, ze sucastou auto je neodmontovatelna prepazka. A vyhlaska hovori o tom, ze tam ta spodna cast byt musi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zde jsou fotky, úprava mě plně vyhovuje, ale je to jedna z možností - byla by bomba jak jsem to viděl u volva, kde se mřížka vyklápí do střechy a k vzhledem k výšce roomstru by to bylo ideální řešení.Roman

post-7325-1178178923_thumb.jpg

post-7325-1178178933_thumb.jpg

post-7325-1178179057_thumb.jpg

post-7325-1178179068_thumb.jpg

post-7325-1178179079_thumb.jpg

Editováno: , autor: omi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omi: pěkně vyřešeno :palec2:, akorát bych si teď sakra hlídal mazání RZ na fotkách co sem dáš ;) Jsou tu totiž i uživatelé pracující pro státní instituce, kterým by se to nemuselo líbit...;)

Ale vykoumaný to je super! :palec2::)

hmm myslim, ze kazdej rozumnej clovet tohle bude brat, nicmene je pravda, ze na vola se da narazit vzdycky. Na druhou stranu pochybuju, ze existuje nejaky skoleni na ot jak v kterym aute ta prepazka vypada.

jen jedna vec koukal, sem jak tam mas pavouken prichyceny tu lekarnu a hasicak, nebylo by lepsi si tam za 45 kč koupit ty ohradky?

jinak je to ale super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omi: pěkně vyřešeno :palec2:, akorát bych si teď sakra hlídal mazání RZ na fotkách co sem dáš ;) Jsou tu totiž i uživatelé pracující pro státní instituce, kterým by se to nemuselo líbit...;)

Ale vykoumaný to je super! :palec2::)

hmm myslim, ze kazdej rozumnej clovet tohle bude brat, nicmene je pravda, ze na vola se da narazit vzdycky. Na druhou stranu pochybuju, ze existuje nejaky skoleni na ot jak v kterym aute ta prepazka vypada.

jen jedna vec koukal, sem jak tam mas pavouken prichyceny tu lekarnu a hasicak, nebylo by lepsi si tam za 45 kč koupit ty ohradky?

jinak je to ale super.

hasicak je přišrouben v držáku a tu gumu tam mám pro sichr aby náhodou nedrncal a jinak máš pravdu (s lékárnou) a vůbec jsem nezjišťoval co a za kolik se dá koupit do kufru, takže díky za typ.R

Editováno: , autor: omi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
mam v kufri gumeny koberec a teraz mi ta priehradka nesedi dobre :( nemozem ju kvoli kobercu dotlacit uplne dole na doraz. nemate na to daky grif?

hmm no vidis to me ani nenapadlo. ta ohradka je az na tom koberci a kdyz tam dam tu vanu , tak nebude poradne drzet. a taky ta hrana bude vadit.

mno je tu nekolik oznosti

1. vyriznout tu gumovou vanu - blbost

2. seriznout cca 5mm prouzek ze spodu te ohradky, na u kraje na boku taky -

3. upravit ty zamky v tapecirungu, aby byla ta horadka trohu vijs, ale pritom drzela. - hmm slozite.

4. nedavat tam tu ohradku - blbost

takze ja kto tak vidim ,tak asi upravim tu ohradku, aby sedla na tu vanu.,.,

BTW: resil to uz nekdo nejka? T vanu si chci poriditk narozeninam, takze mam jeste 10 dni to nejak rozmyslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...