Přejít na obsah

přepážka na odpočet DPH


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdarec vespolek,

mám rooma 4 dny, max. spokojenost, ale když jsem otevřel kufr a uviděl tu přepážku tak jsem myslel, že mě raní. Veškerá variabilita zavazadlového prostoru v )( . Díval jsem se do origo příslušensví na webu skodovky a májí tam docela zajímavou položku "Dělicí mříž, DMM770001, 3150,00Kč" tak mě napadlo, že by se s tím ta přepážka dala po většinu času (asi mimo STK) nahradit. Zkusím se na to poptat u prodejce uvidíme co mi na to řekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zbytecnej dotaz na prodejce, tu prepazku ti nevymeni za malou mrizku, ta mrizka nesplnuje podminky pro odpocet dph. Musime se s tim smirit nebo priste pri nakupu sluzebniho vozu ozelet vracene DPH. Je to sprostarna, platime DPH jak mourovaty a kdyz si jednou za cas chce clovek to DPH trochu legalne snizit, tak aby pak skakal na hlave a strihal usima.Ale nebojte, bude hur...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xantrix: Oficiálne ti predajca prepážku nevymontuje, maximálne ti tak predá tú mrežu. Poznám dosť ľudí, ktorý mrežu vyhodili hneď po kúpe auta a jazdia už niekoľko rokov bez problémov... Ale poznám aj jedného, ktorého pri bežnej kontrole chytili, musel zaplatiť pokutu + doplatiť DPH. Už som počul aj o tom, že kontrolujú aj úplne nové autá, ktoré práve opustili predajňu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak říká Igor opravdu prodejce mi klidně prodá dělící mříž, ale demontáž přepážky a náhrada za mříž je čistě na mé riziko nevíc nemá informace, že by to tak už někdo udělal. Nadále si myslím, že při silniční kontrole by to nejspíš prošlo, otázkou zůstává co, nedej Bože, při nehodě. Zatím tam přepážku nechám, uvidím jak moc mi bude překážet a potom se rozhodnu co s tím. Rozhodně dokud ji tam budu mít tak vyhodím zadní plato, protože je tam uplně naprd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xantrix: Áno, s tou nehodou je to pravda - ak N1 voz je účastníkom nehody a bude to riešiť poisťovňa, môže odmietnuť vyplatenie, pretože demontáž mreže je de facto nepovolené prestavba vozidla... Nepovolená prestavba vozidla = vozidlo nespôsobilé prevádzky, porušenie poistnej zmluvy atď atď atď, proste problémy. Každý nech si zváži...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prevest leasing z fyzicke osoby nepodnikatele na firmu neni problem u skofinu jsem za prevod smlouvy zaplatil 3500,- (pred 4 lety) a bylo vymalovano. Bohuzel je tato operace pro firmu krajne nevyhodna, protoze castku za nakup auta od nepodnikatele nelze dat do nakladu. Co se tyce prepazky se obavam, ze dodatecne prevest auto na N1 nebude snadny, ale to nevim jiste, jenom vim, ze kd\yz se maze tak to jde, ale ofiko nevim, nevim. Mela by ti to rict nejaka sikovnejsi ucetni nebo lepe danovy poradce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem rikal, chce si to promluvit s nejakym danovym poradcem, v leasingu aut se delaji nejcasteji chyby a pak ti to muze pekne financak spocitat, budes muset dodanovat plus penale plus pokuticka, proste vopruz. Prober to s odbornikem a pak mozna zjistis, ze ti to za tech par desitek tisic ani nestoji.Kazdopadne si pospes vyresit to do konce roku, pokud bys kupoval novy auto na firmu tak letos muzes mit jeste leasing na tri roky po novym roce uz je minimalni doba pet let, jak leasingu tak odpisu. No a pocitej s tim, ze kdybys to auto (N1) pak chtel zase prodat tak musis zase zaplatit DPH, takze chce si to dobre rozmyslet abys neprodelal kalhoty, nestravil mesic behanim po uradech a nakonec se vztekal, ze mas v aute obludnou mriz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako v CZ, ale u nás platí, že auto sa na odpočet môže použiť len vtedy, ak má od výrobcu v TP napísanú kategóriu N1. Dodatočne nie je možná prestavba na N1 u žiadneho auta, ktoré bolo vyrobené ako M1. Takisto nie je možná prestavba z N1 na M1. Toto sa voľakedy bežne robilo, že sa po odpise autá s mrežov predali, nový majiteľ vybral mrežu a v pohode používal - teraz sa to už nedá, aj keď N1 auto kúpi ako ďaľší majiteľ súkromná osoba, musí v tom aute nechať mrežu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Chci se zeptat mění se při namontování přepážky a změny na N1 v tech.průkaze počet přepravovaných osob z 5 na 4?někde jsem slyšel,že u octavie tour to tak je po změně na N1 jen pro 4 osoby dík

Jo, OI a FI mají po změně 4 místa,ale jen papírově a přestavba na 5 míst není možná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trafika: No auto ako N1 už musí opustiť továreň ako auto kategórie "malý nákladný automobil", teda N1, takže v TP je hneď od výroby napísaný správny počet miest. U Roomsteru je to 5, takisto aj O2. Jedine u O1 a F1/F2 sa počet miest znižuje na 4.

Inak pre zaujímavosť, u nás chytré hlavy zašli ešte do väčšej absurdnosti - uvažuje sa o tom, že mreže nebudú posuvné (čo by sa ako tak dalo vydržať), ale budú plné! To znamená od spodku až po strop pevný plech bez akejkoľvek diery...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
hmm no vidis to me ani nenapadlo. ta ohradka je az na tom koberci a kdyz tam dam tu vanu , tak nebude poradne drzet. a taky ta hrana bude vadit.

mno je tu nekolik oznosti

1. vyriznout tu gumovou vanu - blbost

2. seriznout cca 5mm prouzek ze spodu te ohradky, na u kraje na boku taky -

3. upravit ty zamky v tapecirungu, aby byla ta horadka trohu vijs, ale pritom drzela. - hmm slozite.

4. nedavat tam tu ohradku - blbost

takze ja kto tak vidim ,tak asi upravim tu ohradku, aby sedla na tu vanu.,.,

BTW: resil to uz nekdo nejka? T vanu si chci poriditk narozeninam, takze mam jeste 10 dni to nejak rozmyslet.

mám taky přepážku, a origo vana se tam nevešla, tak jsem ji u prodejce vyhandloval za vanu z fabie a ta je akorát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...