Přejít na obsah

Antikorózna ochrana


huzicmar

Doporučené příspěvky

Nedávno som kúpil Octaviu 1,9 TDi 66 kW, vyrobená 12/2003, najazdené 112 000 km.

Samozrejme predná kapota má 1000 poškodení od kamienkov ale poškodenia nekoroduju. Naopak na ľavých predných dverách a na konci ľavého podbehu som si všimol dve drobné hrdzavé poškodenia. Rozhodol som sa to opraviť a teda som chcel poškodené miesto vyčistiť. Keď som začal farbu odlupovať, tak som zistil, že na dverách (rám pri skle) som musel očistiť asi 1 cm štvorcový farby, pod ktorou bola hrdza, a na podbehu som musel dať dole plastový podblatník a dať dole farbu s asi 10 cm lemu podbehu, ktorý je pod podblatníkom. Tiež som si všimol drobnučké zvlnenie farby na zadných blatníkoch pri zatváracích okách zámkov zadných dverí. Keď som do toho zaškrabol, zistil som že je pod tým hrdza.

Je hrdzavenie trojročnej octavie normálne ???

Vozidlo určite nebolo havarované, bolo to auto mojej švagrinej, s ktorou sme susedia, takže by som o tom vedel.

Predtým som mal šesť ročnú Fábiu ale tam nebola ani hrdzka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred lakovanim auta prebieha proces odmastovania. Cice hola karoseria zo zvarovne ide cez lazne odmastovacov. Potom ide do tzv. KATAFOREZI. Co je prvy akoze nater / antikorozny/ na karoseriu. Prebieha to ponorenim karoserie do vane s touto latkou. Je to jednosmerny proces. Cize karoseria je - pol a farba je + pol. Pri vypadku usmernovaca tento nater nedosiahne svoju hrubku. A to moze byt pricina hrdzavenia tvojho auta. Naraz prechadza KATOU cca 6 az 12 aut. Cize este niekde je 5-11 aut s tvojim problemom. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno to by mohla byť odpoveď, ale iba keby sa všetky diely jednoho auta takto upravovali spolu. To znamená že karoséria, blatníky, kapota a všetky dvere pre jedno auto idú spolu. Ak sa lakujú nezávisle, tak to bude v niečom inom.

Takže, ako prebieha proces lakovania? Idú všetky diely spolu alebo osobitne a až vrchný nástrek sa robí na zmontovanú karosériu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno to by mohla byť odpoveď, ale iba keby sa všetky diely jednoho auta takto upravovali spolu. To znamená že karoséria, blatníky, kapota a všetky dvere pre jedno auto idú spolu. Ak sa lakujú nezávisle, tak to bude v niečom inom.

Takže, ako prebieha proces lakovania? Idú všetky diely spolu alebo osobitne a až vrchný nástrek sa robí na zmontovanú karosériu?

Ano, ide cela hotova karoseria. Aj s dvermi a kapotou. Komplet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...