Přejít na obsah

Vadné zapalovací cívky 1.2 HTP


Spiol

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

no mne odpalilo z piatku na sobotu cievky v noci bolo -25 C a rano som startoval na jeden valec z 3och na mojej 1.2 6V. Podobne sa mi stalo pred rokom ked bolo -20 C vtedy mi tiez rano odpalilo ale len jednu cievku. Inak cievky co odpalilo povodne 14-rocne 219.000 km vydrzali...

 

su nejake nazory/skusenosti na vyrobcov cievok ako TESLA, BERU, NGK ? Existuju nejake zasadne rozdiely?

Editováno: , autor: swift
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

mam jeden dotaz:

 

mam na novom (skutocne 0 km mal motor) motore 1.2 6V 40 kW najazdene takmer 70.000 km, tlaky su v poriadku, ale aj tak mi motor trasie hlavne ked rano nastartujem vtedy vibruje citelne aj na volnobeh trasie, moze mat na to vplyv aj cievka?

 

cievky mam 3 rozne, menil som vzdy kus za kus ked odisla teraz mam 1x TESLA, 2x original VW ale kazda je ina. Sviecky som menil 5.000 km dozadu za DENSO vsetko ok, kupil som teraz do rezervy BERU aj sviecky aj cievky. Povodne cievky maju od 30.000 km do 225.000 km (od 1.5 roka do 14 rokov), moze mat vobec cievka vplyv na trasenie motora alebo vobec nie? otazka je ci cievka funguje na baze bud ide alebo nejde alebo vekom/kilometrami degraduje a teda nezdpoveda stavu ked bola nova, ako to teda je?

 

 

IMG_20170408_182213.jpg

IMG_20170408_182629.jpg

IMG_20170408_182851.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Prosím o radu. Chci zkusit vyměnit cívky a jelikož si nejsem jist, jestli se můj problém vyřeší, nechce se mi kupovat originál za 1300,-. Je nějaký jiný výrobce, který by originál plnohodnotně nahradil? Teď mám v autě 03D905115D bremi a na aukru jsem našel prodejce, který prodává nové NGK za 550,-. Koupit je nebo raději jiného výrobce? Děkuji moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš origo svíčky

https://www.cc-autodily.cz/svicka-brisk-dox-15-le?brand=SKODA&model=FABIA

a tady i cívky origo žádná náhrada

https://www.cc-autodily.cz/civka-zapalov-s-kabel-1_1?brand=SKODA&model=FABIA

Výměň oboje a máš klid ,je to vše originál cena velmi přijatelná.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, za tuto cenu bych do toho šel, ale jsou cívky vhodné i pro 1.2 htp 40kw? Píšou tam CIVKA ZAPALOVACI ORIG.
FABIA  1,2/47KW +1,4/55+59+74KW /FABIA 2+ROOMSTER 1,2/51KW+1,4/63KW+1,6/77KW

 

Já bych asi potřeboval tuto za 1400,-

https://www.cc-autodily.cz/civka-zapalov-s-kabel?brand=SKODA&model=FABIA

 

Editováno: , autor: gloomik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, tu teslu jsem taky našel, ale někde tady jsem četl, že zdejšímu členovi tesla cívka vydržela přesně 200km.

Nu, zkusím tedy nejdříve ty svíčky. Mám doma již několik let sadu svíček NGK ZFR5P-G, tak je zkusím vyměnit a uvidím.

Před 2 lety se dělal motor, hned na to se podělala lambda a teď zase při větší akceleraci auto ztrácí tah a objevuje se závada P0302. Po přehození cívek mezi 2. a 3. válcem se závada objevila na P0302, ale i na P0303. Stačí vypnout a zapnout motor a zase je vše ok. Dokonce pak ani diag tuto závadu nenajde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Určitě! Při cestě do Chorvatska a najeto 130000km motor cuká vrtulník svítí. Přijel servis že Svitav vyměnil a povídá " Nechcete vyměnit i další dvě?" Nechtěl jsem ale jednu rezervní jsem koupil. No a v Pohořelicích motor cuká vrtulník svítí a vona druhá KO! Při vytahování jsem ji přetrhl a ještě že jsem měl kleště s dlouhými čelistmi tak šla vytáhnout. Mám v garáži ještě dvě náhradní cívky po F1 1.2 HTP 47kW jedna bude asi OK a ta druhá nevím jedině vyzkoušet. Dám zadarmo ale jen osobní odběr v HK!

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodně, když mi kdysi na jedničkové Fábce odešla první, bylo to když jsem odjížděl do práce a stalo se to cca 3km od baráku, tak jsem se otočil a dokulhal zpět (ale byl to výkon, protože ten kopeček co mě čekal jsem na samém vrcholku dokulhával už na dvojku). Po této zkušenosti jsem již vozil jednu náhradní sebou a asi po 20t km od té první zase při cestě z práce odešla druhá. To jsem dojel asi 200m na zastávku a jal se měnit. Byl na výběr ze dvou válců, samozřejmě jsem vyměnil na funkčním, takže jsem musel proceduru výměny zopáknout a za 15min jsme fičeli dál a samo jsem hned dal další do zásoby. No a třetí odešla za hodně dlouho a to jsem z kruháče, kde to přestalo jet musel dobelhat 100m na benzínku, ze které jsme za 10min odjížděli zase s funkčním autem. U Rooma, kde máme taky HTP motor vozím cívky také sebou, ale klep klep, najeto asi 270t km a jsou pořád origo. Takže cívku/y rozhodně sebou, je to věc, která se dá při troše dobré vůle vyměnit bez asistence

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna odešla ve 175.000 a teď mám 200.000 a ještě jsem další nemusel vyměnit, ale vozím si náhradní Tesla, raději častěji měním svíčky. Junior 1.2HTP 40kw 2005

 

U Rapida 1.0tsi/2019 mě klekla první cívka už při 30.000km! 100km od domu. Využita záruka ve 4 roce a záruka mobility. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...