Přejít na obsah

Převodovka


Warcraft

Doporučené příspěvky

Zdarvím chtěl bych se zeptat,jestli nemáte někdo zkušenost s doděláním,přidáním šestého převodového stupně.

Mám OI 2003 1.9TDi 81kW a uvažuji o tom.

Našel jsem i firmu,která to montuje,EuroTuning a vychází to na nějakých 34000.

Budu rád když se podělíte o své zkušenosti nebo názory.

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přemýšlel jsem i o originálním řešení z PDčka,ale třeba na zmiňované stránce

http://www.skodaoctavia.cz/motornavody/6tikvalt.htm se s originální převodovkou měmí také poloosy,spojka,startér vše z PD.

A myslím,že šestka by se využila nejen na dálnici.

ale za tych 15-20 mas uz vsetko

tam mas uz ktomu prisposobene aj 1-4 a nie len 5ka je skratena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A šla by 6ti kvalt i do mé 1.6tky? To by byla parádička, i když to asi moc nevyužiju ... to by se mi snad mohla teoreticky zvednout maximálka, že?  :smich:

No taky bych bral 6ti kvalt, ale já si nechám jen prodloužit 5...hlavně kvůli spotřebě na dálnici...

To mě zajímá... kdo to dělá? Popřípadě kolik za to chtějí? To stačí udělat 5ku s více zuby a pasuje to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A šla by 6ti kvalt i do mé 1.6tky? To by byla parádička, i když to asi moc nevyužiju ... to by se mi snad mohla teoreticky zvednout maximálka, že?  :smich:

No taky bych bral 6ti kvalt, ale já si nechám jen prodloužit 5...hlavně kvůli spotřebě na dálnici...

To mě zajímá... kdo to dělá? Popřípadě kolik za to chtějí? To stačí udělat 5ku s více zuby a pasuje to?

Jenom jsem zjišťoval jestli to jde a bylo mi řečeno že jo, musí se vyměnit soukolí 5.stupně, zatím mi syn toho člověka co to dělá zjišťuje co a jak, takže momentálně ještě nevím...a doufám že to půjde bez demontáže převodovky, snad to půjde bokem... Je to jeden z opravdu dobrejch převodovkářů, dělá převodovky i do závoďáků...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kdyby jsi věděl nějaké podrobnosti,tak dej vedět.docela o tom uvažuju,mám tedy tdi.

třeba firma Eurotuning dělá ekonomickou verzi bez demontáže převodovky z vozu změnou pátého stupně a přidáním šestého.

Jj, o tom vím, ale za ty peníze ať si to strčej někam...To si radši koupím celou převodovku s jinejma převodama... :D Zjistil jsem že je asi 6 možnejch variant převodovek do mojí Octy už z výroby, jsou rozdílný 5.kvalty a třeba taky stálej převod je jinej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A šla by 6ti kvalt i do mé 1.6tky? To by byla parádička, i když to asi moc nevyužiju ... to by se mi snad mohla teoreticky zvednout maximálka, že?  :smich:

No taky bych bral 6ti kvalt, ale já si nechám jen prodloužit 5...hlavně kvůli spotřebě na dálnici...

A utahlo by to vubec 6gang ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A šla by 6ti kvalt i do mé 1.6tky? To by byla parádička, i když to asi moc nevyužiju ... to by se mi snad mohla teoreticky zvednout maximálka, že?  :smich:

No taky bych bral 6ti kvalt, ale já si nechám jen prodloužit 5...hlavně kvůli spotřebě na dálnici...

A utahlo by to vubec 6gang ?

6-ti kvalt by utáhla v pohodě, na dálnici a ještě by byla pěkná spotřeba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A šla by 6ti kvalt i do mé 1.6tky? To by byla parádička, i když to asi moc nevyužiju ... to by se mi snad mohla teoreticky zvednout maximálka, že?  :smich:

No taky bych bral 6ti kvalt, ale já si nechám jen prodloužit 5...hlavně kvůli spotřebě na dálnici...

A utahlo by to vubec 6gang ?

6-ti kvalt by utáhla v pohodě, na dálnici a ještě by byla pěkná spotřeba...

No nevim 1,6 je na 5tku docela mrtva na zrychleni treba od 130 a ma malej kroutak....asi urcite by to jelo ale zadna slava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A šla by 6ti kvalt i do mé 1.6tky? To by byla parádička, i když to asi moc nevyužiju ... to by se mi snad mohla teoreticky zvednout maximálka, že?  :smich:

No taky bych bral 6ti kvalt, ale já si nechám jen prodloužit 5...hlavně kvůli spotřebě na dálnici...

A utahlo by to vubec 6gang ?

6-ti kvalt by utáhla v pohodě, na dálnici a ještě by byla pěkná spotřeba...

No nevim 1,6 je na 5tku docela mrtva na zrychleni treba od 130 a ma malej kroutak....asi urcite by to jelo ale zadna slava...

Záleží jakou máš převodovku, já mám krátkou a při 130 mi točí asi 4tis.(stačí sešlápnout a jede hodně slušně, možná taky proto že jezdím na V-Power 99) a chci 5tku prodloužit aby měla asi tak při 130 necelý 3,5tis. a možná ještě míň...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom jsem zjišťoval jestli to jde a bylo mi řečeno že jo, musí se vyměnit soukolí 5.stupně, zatím mi syn toho člověka co to dělá zjišťuje co a jak, takže momentálně ještě nevím...a doufám že to půjde bez demontáže převodovky, snad to půjde bokem... Je to jeden z opravdu dobrejch převodovkářů, dělá převodovky i do závoďáků...

Tak pak dej info protože to by mě docela zajímalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...