Přejít na obsah

Výměna nárazníků za RS nárazníky


Marios

Doporučené příspěvky

tak jsem je včera měnil a nebylo vůbec nic třeba měnit krom tedy svorkovnic na mlhovky,vše pásne bez problémů tak jak má,jen je potřeba zadělat něčím otvory v místě kde je nárazníky přišroubován zevnitř pod lištou jelikož rsový tam šrouby nemá a teklo by tam

Mohu mít ještě dotaz? Cosby píše,že se ještě na předních musí měnit boční úchyty?Měnil jsi je? no ještě se musí trochu rozbrusem zkrátit přední výztuha,prý kvůli držákům mlhovek a ostřiků....Já se na to taky teprve chystám,ještě tedy sonduji,jak je to s těma předníma držákama.

Black

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, dnes jsem si koupil origo zadní RS nárazník na mou O2 combi a rovnou v barvě. Jako bonus má už i parkovací senzory + nějakou kabeláž, což jsem ani nečekal. Prohledal jsem fórum, ale jsem asi slepej nebo nevim, ale nikde jsem tu nenašel, jak lze tyto senzory připojit. Údajně by snad někde v levém podběhu měl být nějaký konektor, do kterého se to jen zapojí, repráček by měl být ve sloupku levých dveří, ale nevím jestli to tak skutečně je. Než se pustím do výměny, rád bych v tom zapojení měl jasno. Máte někdo tušení jak to s tím je, případně co bude třeba ještě dokoupit? Když už to tam je, nechci to nechat nezapojený. Jde o OII, Elegance, combi, r.v. 2006. Jestli se to tady někde už řeší, tak fakt sorry, ale prostě jsem to nenašel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kromě toho, že ani boha netuším co to je nevím ani jak to poznat :(

pokud nemáš ve svém starém nárazníku čidla parkováku (tak jako v novém RS) tak tam nic nemáš a vše musíš sehnat ;)

takže potřebuješ:

- ŘJ parkováku

- pípák

- napajecí kabeláž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podle toho co píše,tak nemá asi nic. potřebuješ jednotku a kompletní kabeláž k ní.taky ten pípák vepředu. a někoho kdo to natáhne,zapojí a nakóduje VAGem.

Tak nějak jsem si to myslel, ale jsi si na 100% jistý? Nerad bych nakoupil věci, který už tam třeba jsou, byť je to nepravděpodobný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud nemáš ve svém starém nárazníku čidla parkováku (tak jako v novém RS) tak tam nic nemáš a vše musíš sehnat ;)

takže potřebuješ:

- ŘJ parkováku

- pípák

- napajecí kabeláž

Předpokládám z této suverénní odpovědi, že víš o čem mluvíš, takže jsi si jistý.... Ok....nějaký tip kde to sehnat, jak se to přesně jmenuje, kolik to může stát??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám z této suverénní odpovědi, že víš o čem mluvíš, takže jsi si jistý.... Ok....nějaký tip kde to sehnat, jak se to přesně jmenuje, kolik to může stát??

Jak to není v autě zapojené, tak tam žádnou přípravu nehledej..tedy že by tam něco z toho bylo. Jinak zkus se na fóru juknout do bazaru..ťuším, že tam někdo nabízel právě i kompletní parkovací instalace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak fotky ještě nemám,ale hromadí se dotazy a spekulace ohledně výměny nárazníků za RSkové.

tak začnu popisovat výměnu,kdyžtak mě někdo opravte.

Výměna zadního nárazníku:

připravíte si kompletní RS nárazník, doporučuju sehnat boční plechové držáky,pokud je už nemáte koupené spolu s RS nárazníkem

demontujete vnitřní tapecírung kufru,demontujete zadní světla,odpojíte kabeláž světel,popřípadě kabeláž parkovacích senzorů.sundáte krytky zadního nárazníku pod světlama

vytáhnete kabeláž parkovacích senzorů vč. gumové průchodky

odšroubujete všechny šrouby držící zadní nárazník, t.j. okolo všechny hvězdičkové, a zevnitř kufru 4 x M6 zatmelené silikonem.

odpáčíte zboku tmelem přilepený nárazník.

silikonem omáznete 4 boční plochy okolo šroubů držící nárazník

protáhnete kabeláž parkovacích senzorů vč průchodky

napasujete nárazník na místo a přišroubujete zpět šroubama z původního nárazníku.

naklapneta platové krytky pod světlama

namontujete světla, připojíte kabeláž

dopasujete tapecírunk kufru vč. krycí lišty

v případě montáže zadních zástěrek to chce nepatrně násilí a převrtání jednoho otvoru v zástěrce

Výměna předního nárazníku:

připravíme si kompletní přední nárazník vč. mlhovek a mřížek

ddále potřebujeme 2 x konektor na pření mlhovky RS, doporučuji koupit vč. dutinek, jinak jsou kontakty nepatrně jiné, sice se nechají použít,ale musíte nepatrně upravit vnitřky nových konektorů...

demontujete přední světla, odšroubujete všechny šrouby držící přední nárazník

odpojíte mlhovky, odpojíte přední ostřiky světel,popř. přední park.senzory

sundáte nárazník

pomocí rozbrusky zkrátíte spodní část výztuhy nárazníku cca o 5 cm na každé straně, opatříte nátěrem

pak buď vyměníte horní platové držáky nárazníku ( takové ty plasty pod spodní hranou světla) a nebo rozbruskou vyříznete cca 15 cm x 3 cm zapuštění na držáky mlhovek a ostřiků

vyměníte konektory mlhovek

připojíte mlhovky,ostřiky světel a parkovací senzory

namontujete nárazník,použijete původní šrouby a plastové příchytky ( 2 šrouby vám zbydou)

namontujete světla

a je hotovo

vše se nechá udělat na ulici s běžným nářadím. pracnost pro ty kdo to dělá poprvé cca +- 3 hod/ nárazník, podruhé už by to asi bylo za hoďku

přeji všem dalším mnoho úspěchů

Editováno: , autor: black007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbornej popis celková výměna nás s kámošem vyšla asi na 3 hodiny včetn všeho. Myslím tím sundání původních nasazení RS jestli sedí, pak sundání rs nasazení původních a pak po lakování zase sundání původních a nasazení RS. Největší poděl je první zkouška a bez flexy bychom asi umřeli:o(. Takže hodně zdaru při výměně.

PS: zadek je podle mě největší nájezd na nervy, ani zaboha jsem nemohl zasunou ten tapecírung v kufru zpět do původní polohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upozornění pro některé nováčky..podruhé (Vojinrajen a Zrcadlo) jsem zde v příspěvcích mazal citaci celého návodu. Pokud se k němu někdo chce vyjádřit, popř. doplnit jej svým postřehem, jde to určitě i bez citace..pak se všichni diví, že se nedá na fóru nic nalézt a že se stává nepřehledným

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslím,že né... odrazky jsou tam jen zacvaknuté. mřížky,mlhovky a ostřikovače demontuješ bez problémů,jen čidla bude asi větší pakárna dostat ven a pak je tam namontovat,,hlavně se musí láknout jen tenkou vrstvou barvy....

Odrazky se tam nacvakávaji a nejsou součástí zadního narazniku-museji se objednat zvlášt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...