Přejít na obsah

VAG/VCDS, kabel Fast KKL - USB,nebo HEX-CAN - diagnostika pro OI


dag

Doporučené příspěvky

Zdravím, chcel by som radu, kamarát kúpil octaviu 1.6 75 kw tusim rok 2005 a chcel by kábel na diagnostiku. Tak by som chcel poradiť, či bude ten VAG 304 fungovať s týmto kablom. http://www.lacneautoalarmy.sk/eshop/autodiagnostika/diagnosticke-kabely/usb-vag-kkl-obd-ii-diagnosticky-kabel-vw-seat-audi-skoda-modry.html

V diagnostike som nováčik, mám formana 1.3 50kw a tam mi veľmi diagnostiku netreba :D, a myslíte, že by to fungovalo aspoň na strýkovej Fabii 1.4 16V 74kw, rok výroby 2004 tam by som to chcel na vymazanie varovania vymeny oleja a ročnej prehliadky, tá sa mu nedá robiť cez ten knoflík v prístrojovke, ale len cez PC, nik nevie prečo to nejde, šprtal som na nete a fórach a malo by sa to dať aj doma cez ten VAG. Vraj sa tam dá nastaviť aj škrtiaca klapka a veľa iných vecí a tiež mazanie chýb. Myslím, že ten VAG COM sa dá zvládnuť, podľa toho čo som čítal vyššie a v iných témach, tak to nieje až tak náročné,  tak by mal asi fungovať, ale chcem si byť istý.

Vopred ďakujem za odpoveď.

 

Odpoviem si sám, kábel funguje.

Editováno: , autor: lycaon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Dobrý den chci se zeptat půjčil jsem si od kamaráda kabel vag-kkl s programem commander chtěl bych si koupit vlastni akorad po napojeni kabelu na auto mi napsalo skutečný stav kilometru 240992 a na budikach mám 240981 to by tak nevadilo jako když jsem to skusil po několikáté tak mi napsalo 699040 to už jsem byl trochu zarazen a dalším pokusu napsalo 1004320 to už jsem neprobral a když jsem to skusil znova a znova tak to napsalo zase 240992 nevím jestli si to mám pořídit nebo ne děkuji za odpoved mám octu 1 r.v01 1.9tdi 81kw nevíte někdo co ústím nebo co to ma znamenat ? Nic jiného jsem u komandru nemackal jen kolonku nacist

Editováno: , autor: lubik85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer, jsem zde nový a prosím o radu zkušené. Začal jsem se zajímat o diagnostiku, jsem naprostý laik a vlastník Octavie r.v. 2000 v kombi 1,9 TDi 81 Kw. Koupil jsem na aukru kabel KKL / UBS na Octavku I, jako bonus byp přibalen VAG COM 409 a VDCS Lite 1,1 a 1,2. Instalace driverů v pohodě, instalace VCDS taky v pohodě, nicméně 409 se nainstaluje ale neotevře. Prošel jsem fora, tam jsem zjistil, že 409 na WIN 7 64 bit nechodí. Kamarád mi montoval tempomat ale prý nešel zapnout ve VAGu. Tak jsem se připojil přes VCDS, tam mi to nahlásilo, že soft není plná verze a bylo vymalováno. Tak znovu forum a našel jsem VAG 208 který kupodivu fungoval a ted jsem u jádra pudla. V řídící jednotce motoru jsem písmena G nenašel, zkoušel jsem login 11463 tuším, někde tady byl psaný a doufal, že ten tempomat nějakým zpusobem aktivuji, nestalo se ovšem. Udělal jsem následující: připojení VAG 208 k jednotce, otočení klíčekme v zapalování, v options jsem nastavil muj COM 2 , hláška found proběhla, následně označil ŘJ motoru a napsal login 11463 a proved,nestalo se nic,

Muzete mi prosim někdo jako laikovi popřípadě lopatě vysvětlit, jakým způsobem tu aktivaci provest, jestli to jdem přes VAG 208, nebo musím mit 309 popř. 409, protože mám WIN 7 64 bit home premium, nemuzu si udělat přímo virtualni prostředí s XP, musel bych to řešit dělením disku a instalaci XP, 

Očekaval jsem rozhraní typu blok tempomat , liknu zatrhnu Yes a je vymalováno, očividně se nekoná.

Díky za fundamenované odpovědi, popřiípadě pokud je někdo v okolí Znojma, stavil bych se s pivem na malé školení

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jedna věc, potřebuju poradit. Kde najdu ve VAG 208,4 blok měřených hodnot. Ve Vag je blok 08 měřené hodnoty, ale podle VIS je možno zkontrolovat tempomat a to tak,že postup dle VIS:

 

nastartovat motor, spojit se s ŘJ motoru 01,měřené hodnoty, skupinu 066,v bloku 2, je hodnota 0000 tempomat deaktivovaný, hodnota 1000 pro aktivovaný, zkoušel jsem měřené hodnoty 08,tam jsem napsal skupinu 066 a napsalo mi to nejde změřit nebo neznámý

 

pak je ve VIS poznámka, pokud je kontrola neuspěšná, pravděpodobně vadný spínač nebo CAN-BUS

 

VAG 208,4 mám plnou verzi, funguje s drivery pod WIN 7, 64 bit

 

co mi pls poradíte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

na win7 lze spustit tak, že program spustíš přes toto: START - OVLÁDACÍ PANELY - PORADCE PŘI POTÍŽÍCH - PROGRAMY: SPUSTIT programy určené pro předchozí verze systému Windows - hodí to hlášku Odstraňování potíží ... dáš DALŠÍ - chvíli to bude pracovat - pak vyjede seznam programů stačí dát Není v seznamu Další - pak si Aplikaci najdeš kde máš uloženou a je to, jen pak musíš testovat jednotlivé ŘJ po sobě, nefuguje ten společný test ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím vás,

 

mám Octavii tour rok 2010 s benzínovým motorem 1,6 MPi 75kW.Bude mi fungovat diagnostika přes kabel OBD 2KKL nebo

už se jedná o Hex-Can?Cena je někde jinde origo je to u Hex-Canu cca 8000,-.Což se mi pro domácí povrtání moc nehodí.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo šikovný s diagnostikou pro octu 1, rok 98, 1.9tdi 66kw agr? Snažím se zjistit takovou tradiční závadu.. Motor ztratil výkon, netáhne, nejde vytočit, jen cca do 3000ot. A dostat se na ně taky trvá. Do kopce 90-100, z něj i tak 120-130. Vyčetl jsem spoustu možností, chtěl bych to nějak vyselektovat. Diky za informaci, tip na někoho ověřeného za rozumnou cenu. Jsem z Příbrami.. Okolí není problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdravim. ted jsem narazil na aukru na tento kabel :http://aukro.cz/show_item.php?item=5982612983&sh_dwh_token=d0b6dd74a8394345128e20d296cb1c5e. a chtěl jsem se zeptat. Zda to opravdu umí vše co tam píšou. Potřeboval bych hlavne kontrolu zaplneni DPF filtru. Kontrolu vstřiků. Plus nějaké to menší kodovaní jako denní sviceni atd. děkuji Mám OII r.v. 2006

Editováno: , autor: thomas680
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravim, mam take mensi problem s o1 r.v.98

Vlastnim balicek s licenci vc Vag-com max 2016 s kabelem hex-can (dual k/can inteligent usb interface. Vag mi nechce nacist r.j motoru. S ostatnim problem nenijen obcas r.j pristrojovky ale po par pokusech to nacte. Jinak ostatni auta bez problemu. Mate nekdo zkusenost popripade odpoved? Jinak diagnostika byla zakoupena u autocomsoft. Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zdravím a pokusím se oživit toto hodně staré téma, rád bych poprosil zkušené a ostřílené borce o rady, případně jak postupovat.

A teď k játru pudla- pořídil jsem si modrý kabel kkl a stáhl si VAG-COM 409, chtěl jsem udělat test kabelu a bez šance. ? Možná důležitá informace, mám notebook na něm WIN10. Ted otázkou jede VAG-COM  vůbec na WIN 10, nebo mám smůlu, případně dá se nastavit aby jel na WIN 10?

Dotaz druhý při testu kabelu musí být samozřejmě zaplé zapalování, nemylím-li se.

 

Všem moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
V 24. 6. 2019 na 10:22, Marass napsal:

Zdravím a pokusím se oživit toto hodně staré téma, rád bych poprosil zkušené a ostřílené borce o rady, případně jak postupovat.

A teď k játru pudla- pořídil jsem si modrý kabel kkl a stáhl si VAG-COM 409, chtěl jsem udělat test kabelu a bez šance. ? Možná důležitá informace, mám notebook na něm WIN10. Ted otázkou jede VAG-COM  vůbec na WIN 10, nebo mám smůlu, případně dá se nastavit aby jel na WIN 10?

Dotaz druhý při testu kabelu musí být samozřejmě zaplé zapalování, nemylím-li se.

 

Všem moc děkuji.

 

V 24. 6. 2019 na 10:23, Marass napsal:

Ještě jedna podstatná věc, je to na fabii I r.v.2001 , 1,4MPI

mám šlapající VAG 304 (českou verzi) na starém netbooku s W10 (ale 32Bit verzi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...