Přejít na obsah

VAG/VCDS, kabel Fast KKL - USB,nebo HEX-CAN - diagnostika pro OI


dag

Doporučené příspěvky

Jsem chvíli majitelem Octavia TDi 81 kW ,r.v.2OOO. Chtěl bych se naučit trochu dělat alespoň jednodušší úkony diagnostiky , časem se naučit tohle auto. Jedná se o diagnostiku pro doma , nikoliv abych se tím živil, ale nechci být odkázán pouze na dílny a servisy. Potřebuji tedy poradit co koupit za kabel. Přípojka je na USB . Váhám mezi verzí VAG COM 4O9.O a kabelem od Motordiag http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty/?p=10kabely

OBD II kabel Fast KKL - USB, kompatibilní s VAG-COM, nebo VAG COM 6O7 a kabelem HEX-CAN, od fy autocom soft http://www.auto-diagnostika.cz/. Vzhledem k tomu že to nemám na obživu ale chci to pouze pro sebe ,na výše zmíněný vůz , připadně na jiný vúz koncrenu VW , bude se jednat o programy , které nechci novelizovat , ale budou mi stačit verze , které mám k dipozici. Chci se tedy zeptat , zda má někdo zkušennosti zejména s kabelem Hex Can od zmíněné firmy, a programem VAG COM 6O7, zda to spolu funguje v plné verzi , zda má cenu tento kabel kupovat , nebo případně zda má někdo odkaz na jinou firmu, která nabízí funkční kabel s tímto programem tak, abych nemusel kupovat licenci a mohl použít pouze verzi, kterou budu mít v počítači. V případě že toto je nefunkční , nebo to jede v nějaké osekané verzi , zda má někdo zkušennosti s programem VAG COM 4O9 s kabelem FAST KKL-USB , zejména, zda to spolu chodí, komunikuje , a případné zkušennosti. Jedná se mi o to, jestli Program VAG COM již detekuje airbagy , umí TDI graf , ABS a prostě i jiné věci mimo motoru. Bylo mi známým řečeno, že verze 3O4 je zastaralá, jde s ní dělat pouze motor, a mohl bych s ní snadno něco pokazit, ale se 6O7 se dělá snadno. Jak je na tom tedy ta 4O9 ??? Dělá se s ní jako se 6O7 a rozdíl je jen v počtu kódů???? Za každou radu a zkušennost s kombinacemi programů a kabelů děkuji předem. Živit mne to nebude , ale doposud jsem se snažil na autech dělat co jsem mohl sám a chtěl bych zkusit i diagnostiku. Takže za odpovědi děkuji předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me ti na Octavii I staci kabel Fast KKL ( tedy kabel s rychlou komunikaci a diagnostikou pomoci dvou K linek), Hex-Can je urcen pro novejsi auta koncernu Volkswagen (Octavie II, Golf V atd.) samozrejmne starsi auta s nim jdou take diagnostikovat (KKL podporuje take), ale na O1 je zbytecne drahy, protoze diagnostiku po CANu Octavka 1 "neumi". Co se tyce verze programu..v tom mam trosku disco...takze to ti musi poradit nekdo jiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tuhle firmu sem koukal a premyslel jsem o tomhle: http://www.mtaplus.cz/obchod/index.php?str...vne_provedeni_2

Znamej ma autodilnu, dost aut co mu tam jezdi je koncern VW ale i jiny novejsi auta - potrebuje tedy podporu VAG a OBD2 (EOBD). Jelikoz kabel s CAN je uz dost drahej (a tehle aut mu tam jezdi minimum), nepotrebuje HEX-CAN. No a me poprosil, abych se mu po nejakym kabelu kouknul.. Myslis, ze tenhle kabel pro nej bude dobra volba?

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, díky zatím za odpovědi . Stejný dotaz jsem vznesl na http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=9821 , kde mi rovněž dali nějaká doporučení. Takže to vypadá na VAG 3O4 a .OBD II kabel Fast KKL - USB, kdy je mi doporučován a i na jiných fórech celkem chválen kabel z http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty/?p=10kabely Takže pro mne bude asi tenhle. Zde je v prodeji rovněž kabel HEX-CAN, ale to je už cenově někde jinde . Takže s ohledem na náklady nejspíš vyhraje ta první varianta KKL. S programem jako takovým by problém být nemněl ten se dá stáhnout , nebo sehnat , od známého ale problém je v kabelu a tudíž v ceně za něj. Bez licence je klon HEX CAN pravděpodobně zbytečné riziko , pokud se týče jeho možné likvidace a následné nefunkčnosti. Pro moje auto a starší a kousek novější fy VW by měla dle zjištění stačit ta 304.

Takže zatím díky , samořejmě přivítám i další názory a zkušennosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

rád bych někoho poprosil o radu, jaký software a kabel si mám pořídit na O1 rv. 98 a O2 rv.06. Rád bych aby to umělo vymazávat registr závat, reset jednotky airbagů a aktivaci airbagů. Prolezl jsem hodně stránek a větší guláš v tom mít snad už nemůžu, kdyby se našel někdo, kdo by mi poradil bylo ba to moc fajn, předem moc děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezisi, jake nestastie sa stalo. objednal som si http://www.mtaplus.cz/obchod/index.php?str...vne_provedeni_2

poslali mi to postou na dobierku prilozili cd na ktorom boli rozne programi navody.... bol tam 3x usb driver a ani jedna z tych zloziek neobshovala install ale kazda obsahuje uninstal. je to mozne? neviete to niekto niak spojazdnit? nemate niekto ten usb driver? uz som im mailoval ale neodpisuju :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ten USB driver tam je, když dáš ten kabel do USBéčka, tak ti Wokna řeknou o driver, dáš cestu k driveru na to CDéčko a ono si ho to tam samo najde, samostatná instalace driveru jako takového na CD není, jsou tam jen soubory DLL, INI a SYS

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik uz to fici. prosim vas ludia, nemate linky na niake dobre programceky ktore idu cez kabel OBD II kkl, myslim take s ktorymi by som mohol odblokovat skryte funkcie auta? {octavia 01} -_- a este please nieco na Km lebo jak som zistil tak tacho pro mi niak nejde

Editováno: , autor: danone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus vag com, mám ho taky, pro tebe verze do 4.09, dá se tam dělat dost věcí.

další software najdeš pro inspiraci na : http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty...=./10kabely/010

je tam jenom název na konci stránky, pak to musíš nějak najít, mě to nejde, jelikož mám OBD II kabel HEX-CAN USB a u toho jdou jenom programy, co podporujou USB port, ten co máš ty je lepší,a le zase nejdou přes něj některý věci u novejch auto co komunikujou přes HEX-CAN.

hodně zdaru a něco si tam nerozešteluj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

program na KM (třeba vagtacho usb) je 10%

mít kabel ( k tomu vagtachu usb ) je těch zbylích 90%

a pokud budeš používat např. to vagtacho tak se ti může stát že budíky napíšou FAIL a pokud o tom nic nevíš tak někomu dlužíš budíky

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to se moc omlouvám, ale měl jsme půjčenej ten stejnej kabel, co má dotyčnej a VAG tacho mi šlo v pohodě, jsem to jen testoval a šlo to. osobně teď používám Hex can USB, takže co nepodporuje USB, to mi nejde.

Ještě jednou se omlouvám o tomto problému jsme nevěděl.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teras naozaj nerozumiem. Ten program mi s mojim kablom nepojde? Ja som ho skusal a niak som to nepochopil {neviem po nemecky}. Som v menu dam 6-skoda potom dam 1-octavia potom dam start mit beliebiger taste, potom mi to napise v ciernom okne weiter mit beliebiger taste... to je tam do nekonecna a ked hocico stlacim tak ma to hodi zas naspet do menu :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tachopro má svůj kabel

třeba:http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty/detail.php?p=./40tacho/050

akorát ten rok do 2001 je trochu optimistickej je to spíš do 2000 (octavie před faceliftem)

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...