Přejít na obsah

Káblový zväzok a problémy s ním súvisiace


Igor

Doporučené příspěvky

Ahojte,

Tiez sa pripojim ak mozem.Chodim sem len kratko,ale dozvedel som sa tu uz dost zaujimavych a potrebnych veci.Moja fabka vam dakuje;-)Ale k teme. Mam podobny problem so zvazkom motorovej elektriky. Kable som si odmotal az teraz v auguste /mam r.v.2000,som 3.majitel/ a klasika, vytieklo mi odtial dost vody a taky mazlavy sajrajt. Kable chytene, izolacia nabopnana :feve: Riadne som teda odmotal tu pasku vyviazal aby nelezali vo vode a dokladne vysusil fenom. Myslim, ze to trosku pomohlo, ale aj tak tam je riadna paseka.Zistil som, ze niekto uz 4 kabliky opravoval, no a tie spoje zaizoloval asi dost naprd.Neviem ci je dobre davat to este opravovat, ale asi budem musiet.No urcite nie do Skodovky :aggressive:.Neviete o nejakom dobrom fachmanovi ktory by vedel zvazok opravit?Alebo radsej cele vymenit?

PS: hodil som inzerat do bazaru, no zatial nic

Uvitam, akekolvek rady alebo podnety :help:

Dik, majte sa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odkial si ? mne to urobili a dali zaruku ze keby sa nieco vyskytlo. co som bol za jednym co ma dielnu a STK stanicu tak vravel ze ma skoro kazdy tyzden fabiu na ktorej to robi ale nema cas sa s tym babrat tak aj mna odporucil tam kde som bol.

p.s.: tie kable isli trhat ako nitky si podobral prstom a trochu potiahol a puk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odkial si ? mne to urobili a dali zaruku ze keby sa nieco vyskytlo. co som bol za jednym co ma dielnu a STK stanicu tak vravel ze ma skoro kazdy tyzden fabiu na ktorej to robi ale nema cas sa s tym babrat tak aj mna odporucil tam kde som bol.

p.s.: tie kable isli trhat ako nitky si podobral prstom a trochu potiahol a puk.

ahoj

ja som z BA..

kde ti to opravovali, ak sa mozem opytat?

ps: tie kable som radsej ani neskusal natahovat, nemal som odvahu :huh: vyzeraju dost krehko, no pri oprave je to ine..

btw, ako sa ti prejavoval poskodeny zvazok na aute?

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

ja som z BA..

kde ti to opravovali, ak sa mozem opytat?

ps: tie kable som radsej ani neskusal natahovat, nemal som odvahu :huh: vyzeraju dost krehko, no pri oprave je to ine..

btw, ako sa ti prejavoval poskodeny zvazok na aute?

dik

opravovali to v trencine v hi fi car a prejavovalo sa to rozsvietenim kontrolky a vypadkom serva, nasledne sa rozsvietilo EPC a zhasol motor.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
opravovali to v trencine v hi fi car a prejavovalo sa to rozsvietenim kontrolky a vypadkom serva, nasledne sa rozsvietilo EPC a zhasol motor.

Dik za tip no je to pre mna dost daleko. Rozposlal som teda par mailov do vsemoznych elektroservisov v BA a okoli a najviac sa mi pozdavaju dva.

p. Pochlopen z PK, cena cca 3tis za opravu zvazku, neviem ci bude aj zaruka a

AUTOTOP, sidlia na Kopcianskej v Petrzke cena od 2-4 tis za opravu, ale daju aj zaruku.

Cena sa mi zda prijatelna. Mate niekto nejake referencie o tychto servisoch?

Pre ktory by ste sa rozhodli?

to houmr: Dufam, ze auticko fachci bez problemov po oprave zvazku :palec2:

PS: len tak pre zaujimavost, poslal som maila aj do skodovky viac menej zo srandy.. tak za opravu pytaju od 5-10 tis, no radsej vymienaju od 40-60 tis + praca... WTF lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za tip no je to pre mna dost daleko. Rozposlal som teda par mailov do vsemoznych elektroservisov v BA a okoli a najviac sa mi pozdavaju dva.

p. Pochlopen z PK, cena cca 3tis za opravu zvazku, neviem ci bude aj zaruka a

AUTOTOP, sidlia na Kopcianskej v Petrzke cena od 2-4 tis za opravu, ale daju aj zaruku.

Cena sa mi zda prijatelna. Mate niekto nejake referencie o tychto servisoch?

Pre ktory by ste sa rozhodli?

to houmr: Dufam, ze auticko fachci bez problemov po oprave zvazku :palec2:

PS: len tak pre zaujimavost, poslal som maila aj do skodovky viac menej zo srandy.. tak za opravu pytaju od 5-10 tis, no radsej vymienaju od 40-60 tis + praca... WTF lol

ja to mam spravene aj so zarukov, ber aj zaruku na to. 40-60 + robota jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj a dva tyzdne tam budu mat auto lol tam by to dal iba blazon, inak aj v etke pisu cenu sväzku el. instalacie pre motor cca 11tkc cize tak 13tSK stoji novy a kde oni nabrali cenu 40-60 to my chcu povedat ze ho predavaju 5x drahsie :aggressive: jasne ze radsej vymienaju lebo to nie su mechanici ale menici :p

p.s.: klop klop klop zatial auto jazdi bez jedineho zavahania ( za sucha, dazda, snehu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem si asi před 14dny prostudoval tohle téma a neváhal jsem s odmotáním. Trošku jsem doufal, že třeba minulý majitel to nechal spravit ale bohužel. Při odmotávání jsem měl trochu strach, abych ještě nastartoval. Bylo to pěkně nacucaný vodou do ostřikovačů, hlínou a všim možným. Izolace pěkně spuchřelá ale naštěstí nikde neproděravěná. Takže teď to rozmotaný a propláchnutý schne a pak to nastříkam speciálním impregnačním sprejem co se používá na podvozky. Je to dobrá impregnační a izolační hmota a zůstane to pružný ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdravim mam dotaz kdys mi obcas problikne elektrika a tim padem se rozne servo a ja nemam odmotane kabely a odmotam je pomuze to nebo uz je pozde a problem uz se projevil a kabely uz sou na odpis diky za odpoved

Problikne ti elektrika? To myslíš jako kontrolku elektroniky motoru nebo myslíš jako že ti probliknou světla a tak? Tak ani tak to nemusí být tím svazkem, ale může. V tom druhým případě by to spíš vypadalo na čidlo natočení. Ale pokud je to tím svazkem, tak tomu můžeš rozmotáním pomoct ale i ublížit. Ale když to tak necháš, tak se to bude rozhodně zhoršovat. Izolace bude dál a dál chátrat a budeš tam mít jeden zkrat za druhým. Doporučoval bych opatrně odmotat a trochu ty vodiče jakoby od sebe odtáhnout a prohlídnout, jestli neni někde nějakej přetrženej nebo holej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problikne elektrika jako svetla radio zacne jemne mrkat cca 15 vterin kdys se tohle stane tak se rozne servo rizeni to je spusobeno tim ze se do serva nedostava v tu chvili dostatecne mnozstvi el. a vypne se a zacne svitit kontrolka

A jek je starý to auto. Koukni se na téma "Máte problémy s řízením, nefunguje..." Nebo tak nějak se to jmenuje. Možná to je tvůhj problém spíš než kabelovej svazek...Já to čidlo natočení měnil nedávno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas ten kablovy zväzok odmotany ? lebo ak nie tak ho pozri a pokial uvidis na nom ze je vnutry mokry, vlchky tak ziadny snimac G250 ale je to kablovy zväzok.

Pokud ho nemá odmotanej, tak je asi na 98% mokrej a měl by ho stejně odmotat. Ale ta závada si myslím, že je tak na 80% to čidlo, málokdy přesně to samé způsobuje svazek. Nejlepší řešení je, třeba si od někoho vypůjčit to čidlo a zkusit to, chvíli s ním jezdit...A nebo rozmotat svazek, ale tam toho moc k vykoukání není. Ale tak i tak by chtěl rozmotat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jako mnoho ostatních jsem po přečtení tohoto tématu si zkontroloval zda kablový svazek ŘJ je odmotán. Odmotán a zavěšen byl, nicméně po jeho zhlédnutí jsem zjistil, že odmotání asi nebylo dostatečné :o , tudíž jsem izolační pásku odmotal kam to šlo. Výsledek, jak svazek po odmotání vypadal vidíte sami. Chtěl bych se zeptat, bo nejsem eletrikář, vypadají ty kabely v poho, nebo jsou už KO, popř. poradíte mi, čím bych je mohl nenásilně vyčistit, stačí obyčejná voda a fén, jak je zde několiktrát popisováno?

post-16171-1213104062_thumb.jpg

post-16171-1213104088_thumb.jpg

post-16171-1213104111_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevyzerajú zas tak zle a ani izolácia neni "napučaná" takže si urobil dobre, inak moc odmotaný nebol a vyzerá to byť z výroby asi nakoľko ten spodný zhyb bol stále omotaný.

Inak netečie ti hadička ostrekovaču? na poslednej fotke je dosť načatá:)

No môžeš to očistiť aj vodou a potom osušiť, ale neboj, začne pršať a máš ich mokreé znovu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevyzerajú zas tak zle a ani izolácia neni "napučaná" takže si urobil dobre, inak moc odmotaný nebol a vyzerá to byť z výroby asi nakoľko ten spodný zhyb bol stále omotaný.

Inak netečie ti hadička ostrekovaču? na poslednej fotke je dosť načatá:)

No môžeš to očistiť aj vodou a potom osušiť, ale neboj, začne pršať a máš ich mokreé znovu :D

Dík za info, no z výroby to odmotané není. Mám r.v. 2003 a v servisce je zápis, že to dělali 14.2.2005, ale asi nedostatečně(jak jsi napsal). Co se týká té hadičky odstřikovačů, tak pokud myslíš níže zobrazené místo ta je v poho, ono to vypadá, že je načlá, ale spíše je na ní bordel, co byl pod tou páskou. Jak jsem hadičku otřel, tak je nepoškozena.

post-16171-1213106673_thumb.jpg

Editováno: , autor: vrkal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To čo si vyznačil nie je hadička ale kábel napájania interiéru :)

Hadička je to vodorovné hore a napravo je načatá

sypu si popel na hlavu... :wacko: Na tu pravou hadičku k odstřikovačům jsem se nedíval(nevěděl jsem, že to je ona), hned to napravím. Ještě, že tě tu máme Profor, jinak bych udělal víc škody, než užitku. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sypu si popel na hlavu... :wacko: Na tu pravou hadičku k odstřikovačům jsem se nedíval(nevěděl jsem, že to je ona), hned to napravím. Ještě, že tě tu máme Profor, jinak bych udělal víc škody, než užitku. :palec2:

Nevypadá ani tak načatá, jako že spíš při odborném odmotávání v servise do ní někdo trošku zajel nožem, ale jen povrchově... Teda alespoň to tak vypadá ;) Jinak si myslím, že je určitě dobrý ty vodiče omejt, i ten rám pod nima a vičistit tam tu odtokovou dirku. Pak bych ty vodiče vysušil a možná bych je impregnoval nějakym impregnačním olejem, nebo něčím takovým, aby si oddychly od toho sajrajtu ;) (PS: Hlavně ne grafitovým olejem resp. vazelínou :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pánové, jsem rád že jsem zvolil tuto formu řešení svého problému. Kontrolka oleje (maznička) mi píská a bliká i bez nastartování, jen po zapnutí zapalování. Samozřejmě, že jsem kontroloval stav oleje. Dokonce jsem vyměnil čidlo. Kontrolka vesele blikala a pískala i když jsem kontakt odpojil. Po tom co jsem si přečetl je jasné že příčina je v "kabelovém savazku". Byl sice vůz pozván na servisní akci 9737, ale asi to nepomohlo. Značkový servis chci vynechat, ale sám si na to netroufám. Bydlím v Brně a zajímalo by mě jestli by se nanašel v okolí servis, nebo i šikovný mechanik, který by mi pomohl. :help:

ludvik8@seznam.cz

Editováno: , autor: Ludvík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...