Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Mám Octu v sedanu 1.8 20V SLX r.v.98.

A je to cca měsíc co pozoruju ztrátu výkonu. Respektive prostě mi přijde, že jede hůř než před tím. V podstatě cca ze dne na den. Možná je to jen můj pocit, ale dalo by se nějakým jednoduchým testem zjistit jestli mám nějakou ztrátu výkonu nebo ne???? (na VAG nemam kabel, ale už ho dlouho plánuju).

Joooo a ještě (ale to už dělá celkem dlouho) když stojím a mám volnoběžné otáčky, tak občas jakoby poklesnou (je to jen kousínek) a je cíti takové zaškubání motoru...co s tím? Kde je chyba a jak opravit? Najeto přes 250tkm a řekl bych, že bez problémů...jen tohle škubání nevím co je. Jinak bych řekl, že vše OK (až na tlumiče a s tím spojené drobnosti).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

jj...takže myslíš vyměnit váhu vzduchu? To je takový to malý jak tam vedou dva drátky a je to na hadici mezi vzduchovým filtrem a motorem v podstatě skoro hned u toho filtru? A kolik to stojí nový? Kupoval jsi to přímo ve Škodovce nebo jinde?

Předem díky za odpověď.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo to je ono, ale pokud máš jak píšeš r.v. 98, tak tam vedou čtyři dráty.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V značkovým servisu je ta váha za nehoráznou cenu. Já jsem ji kupoval v jednom velkoskladu na vesnici na mladoboleslavsku za necelých 1500 korun. Nejdřiv mi prodali repasovanou ale ta za 3měsíce odešla taky. Pak mi teda dali novou. Koukal jsem ale na netu jsou taky kolem 1500. Někde tady jsou i odkazy na prodejny.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jj...díky. Jinak jsem na ní koukal (respektive jen na konektor), ale drátky jsou ještě v takové umělohmotné hadici (husí krk se tomu taky říká) a nevím kolik je tam drátků, ale je tam 5pinů.

:huh: 1.500,- ???? Za takovej malej čudlík? :D

A nevíš náhodou kde tu najdu ty odkazy na ty prodejny? Jinak to se jen vymění asi, že jo? Nic nenastavuju...jen vyšroubuju ty dva šroubky na tý hadici a vyměnim a jedu dál. Je to tak, že jo?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nová váha (pouze čidlo) se dá pořídit za přibližně 2500,- je tady o tom mraky příspěvků, proč si to nenajdeš?! :angry: Navíc přijde mi to dost nerozumné hned něco měnit bez jistoty, že je to opravdu příčinou problému. :huh: Zkus sehnat poblíž někoho s VAGem (není až takový problém) a podívat se kde je zakopaný pes (tím nemyslím pouze vypsat registr závad).

Editováno na Pike

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě tohle dělal vadný snímač otáček (hallův snímač).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bez Vagu bych určitě nic nekupoval taky. Mě tam tu poruchu váhy našli a dokonce zadarmo. Jinak mě stála 1500 kč (Bosch), ale možná že to byl repas i když r.v.byl aktuální.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se