Přejít na obsah

Leštění laku - leštička?!


Liboro

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes konečně vyzkoušel tu svou novou leštičku. Na velký plochy jako je kapota a střecha je to super. Na ty boky je to trochu horší a šlo to taky. Musím to ještě dostat víc do ruky. Taky mi to zezačátku trochu stříkalo. :feve: Tak to zkusím za měsíc asi znovu. :D Ale výsledek je suprovej. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tu 3M bílou a modrou , jedna je taková hrubší a druhá spíš jako leštěnka . Ale zatím jsem s tím dělal jen ručně takový lehký škrábaneček na zadní kapotě od nějakého zkurveného hajzla který asi neměl co jiného zrovna na práci, tak si asi udělal trochu radosti .Asi to docela pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem to poprvé vzal raději voskem. Dokud nemám leštičku v ruce, nerad bych si zničil lak. Máh do docela dobrý. Leštění bude taky v plánu, ale až s ní budu víc umět a napřed to asi zkusím na tátovo služební. lol

Editováno: , autor: KaJe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klucí,jen takový dotaz,máte někdo zkušenost co všechno to rozleští?myslím škrábance jak hluboké a rozstřik barvy jak spolehlivě?někdo mi podřel klíčem dveře a blatník,nechci to dávat do lakovny,chci to jen oblepit a zastříkat,rozleštit bych věděl ale růčo?z toho bolí pacičky,moc bolí!

a jaká by byla dobrá na občasné leštění?třeba ta od filson?stačila by?někde jsem jí ted viděl za 500 kč,teda nikdy jsem to nechtěl že jsem se toho bál kvůli poškození laku ale když to tu chválíte ...,jinak myji ručně,myčky se bojím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš tu kulatou , se dvěma ušima, tak ta škrábance rozhodně nerozleští, to je jen opravdu asi na naleštění auta i když ta co mám (filson), ta snad akorát dokáže vibracema povolit všechny šrouky na autě :D (to je sranda, něco to i vyglancuje), ale spíš ne. Mám obě .

Ta co vypadá jako flexa, ta by mohla, ale aby ses zase při použití nějaké hodně hrubé brusné pasty neprobrousil až tam , kam nechceš. Ta by to mohla zmáknout, ale jestli jsou ty škrábance hlubší (ne zas moc, to už pak jedině přelakovat), tak bych to napřed zkusil vodním šmirglem a za mokra to opatrně přebrousit (ať se neprobrousíš krycím lakem), a pak to tou leštičkou zase vyhladit do původního stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kluci, tak taky shanim lesticku, protoze jsem se dal do lesteni svetel a rucne to nejde dolestit tak, aby nebyly skrabance. Chtel bych tu ala flexa, prijde mi takova vice-profi, i kdyz za ty penize od ni zazraky necekam :) Ale abych dosel k veci - nasel jsem dve za hodne rozumne penize, chtel bych urcite regulaci otacek, takze prvni je Einhell a druha nejakej DWT no-name. Jen me zajima - ta Einhell mi prijde rozumnejsi, ale ma lestici plochu prumer 18 cm - neni to moc veliky? Ta druha ma 12,5 cm. Jake mate zkusennosti? Koukal jsem na profi stroje a ty se delaji taky ruzne veliky. Chci to ted na svetla a pak uz vzdycky na vikendove lesteni celeho auta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tem Einhell se mi zdá taky lepší. Ty kotouče si můžeš koupit kdyžtak samostatně jakou velikost chceš, všecny tyhle leštičky mají asi závit 14 a je to záměné. Je fakt, že ta 18 je na menčí části méně praktická, ale na kapotu a střechu je to zase super. Mám taky 18 a o jinám neuvažuju. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

A nemáte někdo zkušenost s tím nechat si to někde rozleštit? Mě zas nevadí za to dát nějakou tu korunu, ale komu to svěřit? Tady v Praze rozleštění nabízí téměř na každém ručním čištění, ale dá se tomu věřit? Dokonce jsem slyšel, že někde tady je i cosi automatického na způsob myčky, jen to namísto mytí leští. Máte někdo zkušenost s tímto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
A nemáte někdo zkušenost s tím nechat si to někde rozleštit? Mě zas nevadí za to dát nějakou tu korunu, ale komu to svěřit? Tady v Praze rozleštění nabízí téměř na každém ručním čištění, ale dá se tomu věřit? Dokonce jsem slyšel, že někde tady je i cosi automatického na způsob myčky, jen to namísto mytí leští. Máte někdo zkušenost s tímto?

Mě by zase zajímalo jestli je nějaká dobrá firma i v Brně na leštění a ošetření laku.Má někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezná někdo firmu, která nejen rozleští, ale i opraví poškozený lak od kamínků. Už to tak vypadá, že to je přelakovaný a ne moc kvalitně, když to nevydrží kamínky. Haubna by šla do laku celá, ale na vícero místech je na kastli odštípnutý lak + jsou odřený hrany dveří. Nechce se mi to ale dát lakovat celý ...

Našel jsem jen jednu firmu a to Autoglanc z HK, která něco takového nabízí. Dokonce jsem jim i min rok volal a posílal fotky, aby mi udělali odhad ceny za opravu, ale ani po několikeré urgenci z nich nic nevypadlo :-(

post-7169-1216994196_thumb.jpgpost-7169-1216994370_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...