Přejít na obsah

palubní deska


stoliver

Doporučené příspěvky

Tak dneska jsem při cestě pro manželku do práce myslel, že vyskočím z auta. V autě rachot jak blázen, každou chvilku se plasty ozývaly od jinud. Pak jsem zjistil, že to dělají brýle ve schránce na stropu. Brýle jsem vyndal a bylo ticho. ticho. ticho.

Netušil jsem, že se to může takhle rozléhat po autě.

hmm aha., ja tam ma bryle ve futrale tka ot nerezonuje.m respektive sme ho tma kvuli tomu dal, tka sem asi udelal dobre. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Lancelote:

A uz jsi na neco prisel jak tam upevnit, ten polystyren? ja myslel, ze mi vrzou plasty na tom stredovem tunelu, jak tu nekdo psal, ale zjistil jsem ze je to presne ten polystyren, tak jsem se ptal ve skodovce a ze mi to tam vezmou na reklamaci, ale pokud by uz nekdo vedel jak to spravit, tak sem s tim, at to nemusi delat nejaky ucen v servise diky

Editováno: , autor: Jered
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

K dnešku 29tis.km. Cvrček, haj.l, spíš možná cikáda, čub.a, je zalezlá před řidičem v vlevo u sloupku. Po kostkách a na větčích nerovnostech o sobě dává dost hlasitě vědět. :( Když to tam rezonuje a dám tam za jízdy ruku a mírně přitlačím tak to zmlkne... :) No ale pořád tam ruku mít nemůžu... Je to asi někde hned pod povrchem palubky, takže tam bude asi hóóódně dobrej přístup... Ale chystám se za honzou72 na Maxík a tempomat, tak tam třeba něco bude vidět.

Jinak k různýmu rachtání. Když to začne, vždy se nejdřív leknu, poslouchám a pak je to téměř vždy nějaký cédo, klíče, mobil, propisky atd. Jen jednou to bylo někde zezadu za spolujezdcem. Po dlouhém pátrání to dělala mírně sklopená prostřední sedačka, která v určitých fázích jízy vibrovala, mrc.a :):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda po 15 tis km nemá žádné cvrčky (kle,kllep na dřevo) ale všimnul jsem že krásně vrže ozdobná lišta kolem mřížky chladiče aspoň když se ji snažím naleštit.

A k dvířkům schránky do cca tis. Kč bych do toho šel,ale tahle vymyslím jiné řešení asi nějaký dekor (taková lišta s imitací hliníku by mohla vypadat dobře.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším, že na ten plast pod schránkou stačí nasadit rozstřiženou silonku a je klid. Někde jsem tu o tom už četl. Taky mi to dělá , tak se na to chystám. Mimo to mi vrže i víko u loketky... neví někdo jak se rozebírá? Dík.

B.

Edit:

Jak se rozebírá víko už vím, ale vrzat nepřestalo. Navíc mi začíná vrzat i sedačka :).

Editováno: , autor: Ben
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mi se vrzání objevilo po cca 6 tis. km, teď jsem to byl reklamovat + párájící se sedadlo. Výsledek reklamace: auto týden v servisu (nevím na co tak dlouho). Při vyzvednutí auta (po týdnu čekání) mi sdělili, že závada vrzání se neprojevila (vše je standardní a kdesi cosi...). Po osobní projížďce s technikem uznává vrzání. Pak po 2 hodinové opravě, už snad ok, neměl jsem to čas ještě vyzkoušek. Přitom mi podřeli tapec dveří, nezpravili to sedadlo (prý to nemohli najít), ikdyž minulý přejímací technik to viděl. Tak to budou řešit ještě dále. Celkem jsem z přístupu servisu znechucen :wacko: , nebýt toho poškrábaného tapecu tak už se tam neukážu. Doufám, že mi ho aspoň vymění a nebudou dělat problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, už jsem z vrzání na prášky :help:, v servisu to nemá cenu, tak bych se chtěl zeptat tady. Vrže mi to někde jak je vyznačeno na fotce červeným kroužkem, vydává to takový zvuk jako by tam byl např. nějaký volný drát a bouchal do plastu. Vrže to jakoby uvnitř. Budu vděčný i za sebemenší radu, kdyby to někomu dělalo stejně a už to vyřešil ;) .

post-3034-1219570270_thumb.jpg

Editováno: , autor: M-a-r-e-k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi se vrzání objevilo po cca 6 tis. km, teď jsem to byl reklamovat + párájící se sedadlo. Výsledek reklamace: auto týden v servisu (nevím na co tak dlouho). Při vyzvednutí auta (po týdnu čekání) mi sdělili, že závada vrzání se neprojevila (vše je standardní a kdesi cosi...). Po osobní projížďce s technikem uznává vrzání. Pak po 2 hodinové opravě, už snad ok, neměl jsem to čas ještě vyzkoušek. Přitom mi podřeli tapec dveří, nezpravili to sedadlo (prý to nemohli najít), ikdyž minulý přejímací technik to viděl. Tak to budou řešit ještě dále. Celkem jsem z přístupu servisu znechucen :wacko: , nebýt toho poškrábaného tapecu tak už se tam neukážu. Doufám, že mi ho aspoň vymění a nebudou dělat problémy.

To se nenech a reklamuj to, pokud ti podřeli plasty tak jsi to měl řešit hned aby ti to teď uznali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna reknete ze jsem hluchej ale take jsem si myslel ze to vrzani co jsem mel u sveho auta pochazi z teto oblasti vydechu klimatizace ale nakonec to bylo zrcatko, kdyz jsem ho chytil do ruky prestalo to ale fakt mi to trvalo nez jsem na to prisel...

Editováno: , autor: Matrix.nine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek: Skús vycvaknúť tú krytku vpravo vedľa ovládačov klímy a skús sa pozrieť dovnútra. Teoreticky ak nemáš nič dorábané. by tade blízko nemal ísť žiaden voľný kábel, z výroby sú totiž všetky káble položené v zväzku nižšie a omotané látkovou izolačkou, takže nemali by buchotať ani vŕzgať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už se nějací cvrčkové nastěhovali i ke mně (po 1600km), konkrétně něco drnčí v prostoru levého výdechu klimy, jak při jízdě přes nerovnosti nebo i při přidávání plynu (htp s tím autem docela vibruje), takže ten mam elegenci kde vlevo něco drnčí a vpravo vrže loketka a jsem docela otravenej :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked sa možem pripojit k teme, tak mne sa ozivaju nejake zvuky niekde pod erbegom na pravej strane ako je spolujazdec, ale robi to len ked idem po hrbolatej ceste, nechapem prečo prave pod erbegom... ale to si myslim len ja, asi to može byt aj naprava, alebo neviem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, ako by som to popisal (fotak nemam teraz pri sebe). Pri soferovi je stlpik ( A ?) okrytovany svetlim plastom a spaja sa dole s palubovkou. Je tam mala "fuga" a do tej som to strcil. Predtym som zistil ze ked tam pocas jazdy strcim prst tak to prestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked sa možem pripojit k teme, tak mne sa ozivaju nejake zvuky niekde pod erbegom na pravej strane ako je spolujazdec, ale robi to len ked idem po hrbolatej ceste, nechapem prečo prave pod erbegom... ale to si myslim len ja, asi to može byt aj naprava, alebo neviem..

Tak toto je bohužiaľ jedna (síce z mála, ale predsa) detských chýb FII! Tiež márne pátram po príčine, našťastie to robí len na extra zlej ceste a teda v mojom prípade len zriedkakedy... Je to taký dunivý zvuk, možno hrkotanie niečoho, ozýva sa to niekde zpod prístrojovky za airbagom, možno schránkami? V rámci hľadania závady som ale prišiel na spôsob, ako tento zvuk "nasimulovať" aj pri stojacom aute - stačí buchnúť päsťou alebo dlaňou (decentne, nie moc silno) na mäkký štruktúrovaný plast vedľa pravej záslepky pri klíme /viď foto/, a ozve sa rovnaký zvuk.

post-140-1219864703_thumb.jpg

Editováno: , autor: Igor
Doplnenie foto.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V našem autě zase, když sáhnu na ty stříbrné rámečky kolem výdechů ventilace a plast kolem ventilace, tak to jak kdyby lupe, podobný lupavý zvuk dělá i víko vrchní schránky před spolujezdcem, když se přimáčkne. A na kostkách také rezonuje sluneční clona u spolujezdce, když se přimáčkne, nedělá to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...