Přejít na obsah

15ti palcová (litá) kola


Saša

Doporučené příspěvky

to je len nudzove riesenie. Mam 15" zimne pneu z O1 - fakt kvalitne Dunlop, ktore boli pouzivane ani nie 2 mesiace a neviem co s nimi...Mozno ich uz tuto "zimu" ani nebudem potrebovat. Dnes bolo cez den 14 stupnov!!!

Ako som uz pisal - jedneho pekneho dna sa stanu z Pallasov zimne disky a na leto pridu 18ky :)

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Ono to tu zaznělo trošku ne moc jasně. Máte zkušenost, že ET 38 na 15´´ kole s pneumatikou 195/65 je úplně v pohodě ? Někdo tvrdí, že je to na hraně, myslí se tím, že v náklonu drhne třeba o lem blatníku nebo nadkolí ? Díky za odpověď, mám v tom hokej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ono to tu zaznělo trošku ne moc jasně. Máte zkušenost, že ET 38 na 15´´ kole s pneumatikou 195/65 je úplně v pohodě ? Někdo tvrdí, že je to na hraně, myslí se tím, že v náklonu drhne třeba o lem blatníku nebo nadkolí ? Díky za odpověď, mám v tom hokej :-)

.. nic, odpovím si sám - pořídil jsem alu 6,5x15´´s ET38, osadil pneu 195/65 a vyzkoušel - vše je naprosto bez problémů i se zatíženým vozem při rychlém projíždění zatáček. Takže odpověď zní - ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím všechny Škodováky. Na OII jsou předepsaný dle TP alu kola 6,5x15 ET 50 s pneu 195/65 15 a já mám alu o rozměrech 6,5x15 ET 35 s pneu 205/60 15. Na ty ET 35 chci nazout pneu 195/65 15 což toto vše OK, ale nebudou ty ET 35 dělat na autě nějaký bordel, jako škrtání o blatníky při velkém náklonu a podobně? Máte někdo tuto kombinaci 6,5x15 ET 35 s pneu 195/65 15 na OII, jak to vypadá vzhledově a jak se to chová v provozu?

Na Elektronech.cz když si vyhledám podobné alu s ET 35, tak uvádí úpravu lemů. Je ta úprava myšlená s širším pneu nebo se 195 také? Díky za kladné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ET 35 skrta az pri sirke disku 8" a pneu 225...

Toto ET vysunie disky o 15 mm oproti orginalu - co nepatrne vylepsi vzhlad, ale pokazi nastavenie geometriu...Ja mam na zimu 6,5x15" ET38 a na jar ju bolo treba nastavovat.

Tak jsem nandal na OII Dezenty alu 6,5/15" ET35 obuté 195/65 15" a bez problémů. Nějak výrazně to z blatníků neleze a v žádném případě to o ně škrtat nemůže. Vypadá to docela dobře. A mám malý dotaz, co jsi nastavoval na geometrii u tohoto ET a myslíš, že když se neudělá geometrie v tomto osazení alu kol, že se budou hodně sjíždět gumy? A vrtá mi hlavou, proč tedy prodávají prodejci alu kol na OII i alu kola v těchto rozměrech jako tady řešíme. Co ty na to? Za odpovědi díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...