Přejít na obsah

Can-bus


Jered

Doporučené příspěvky

Dokáže mi někdo vysvětlit, co všechno se ovládá u rádia přes can-bus?

Budu mit totiz neorigo radio za ktere jsem daval pred 2ma rokama 12tis je to blaupunkt acapulco MP52 a dnes jsem ho nesl do skodovky at mi ho namontuji do rumika a ten technik rekl ze to bude problem ze to nema can-bus, ze to budou muset predelat.

Nemam tam ovladani pod volantem na radio ale ve vybave je maxi dot. Radio umi komunikovat s externim displejem ale pry se k tomu musi dokoupit nejaky prevodnik.

jsou dve moznosti bud me ten technik chtel dotlacit k tomu abych si koupil origo radio a nechtelo se mu to delat a nebo se to fakt nehodi.

A co treba regulace intenzity podsviceni palubni desky bude fachcit i regulace intenzity svitu radia? Podle me by mela ne? Kdyz to predelaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha jeste jsem nasel neco na strankach blaupunktu

http://www.blaupunkt.cz/products/Cenik_Bla...od_1_3_2007.pdf

je to na strance 12 a je to interface pro sbernicove systemy a hned prvni Univerzalni Can-interface.

Potom jsem nasel neco dal ale to je pro vozy s fakra-konektorem

Podotykam ze v roomikovi nemam ovladani pro radio pod volantem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím.O to jsem se nezajímal.Jinak od toho Blaukpuntu to bude fungovat,ale jen,jak píšou,nikoli s maxidotem.

Takže jestli to chapu je to jedna polovina rebusu. pres tohle by se dali posilat signaly z roomstra do radia

Ted jeste nejit neco pres co by se mohly posilat signaly z radia do maxidotu

(Ten blaupunkt podporuje ext. displeje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
Takže jestli to chapu je to jedna polovina rebusu. pres tohle by se dali posilat signaly z roomstra do radia

Ted jeste nejit neco pres co by se mohly posilat signaly z radia do maxidotu

(Ten blaupunkt podporuje ext. displeje)

Bohužel, zatím žádný převodník který by uměl převádět údaje na maxidot neexistuje, ani u Blaupunktu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dobry den,

chcel by som sa spytat, ci potrebuje originalne autoradio DANCE okrem komunikacie CAN H a CAN L este nejaku inu komunikaciu.

Ide mi o to, ze som kupil Fabiu II s pripravou pre radio, ale s dvomi ISO konektormi. Cez redukciu som zapojl fakra konektor na DANCE

aj oba CAN kable. Vsetko funguje v pohode, radio komunikuje, ale negunguje funkcia GALA.

Na radiu je este jeden konektor oznaceny hviezdickou, ktory nemam zapojeny, lebo neviem, ktory zo zvysnych troch kablov z ISO konektoru nan zapojit.

V servise mi ppvedali, ze GALA nepojde, lebo mam fabiu po facelifte. Nevie mi niekto poradit, v com je problem?

Da sa to spojazdnit, pripadne ci sa da domontovat parkovaci asistent so zobrazovanim na radiu?

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu měli pravdu, radio Dance je určené pro FI do mr 2011 a komunikuje po sběrnici CAN 1.6 a nebude korektně fungovat v FL. měl bys použít Swing

Parkovací asistent se nechá domontovat obrať se na uživatele Jaster, umí ho za dobrou cenu, ale ukazovat bude pouze na Swing neb Amundsen... :palec2:

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu měli pravdu, radio Dance je určené pro FI do mr 2011 a komunikuje po sběrnici CAN 1.6 a nebude korektně fungovat v FL. měl bys použít Swing

Parkovací asistent se nechá domontovat obrať se na uživatele Jaster, umí ho za dobrou cenu, ale ukazovat bude pouze na Swing neb Amundsen... :palec2:

J.

Dakujem za odpoved, aj ked ma velmi nepotesila.

Chcel by som sa este spytat, ci si nemam dat vymenit tie dva ISO konektory za jeden co ide priamo do radia FAKRA. Ja som nove auto kupoval prave stymito monektormi, pretoze tam bolo neoriginalne radio.

Konektor FAKRA by mal byt v originalnej vybave a nie pripojeny cez redukcie.

Nerozumiem, preco to urobili prave takto. MOzno by stacilo len vypichovat konektory von z ISO zdierok a napichat ich na FAKRA konektor

a malo by to byt v pohode, lebo sa mylim? Neoriginalne autoradio v aute neplanujem mat, tak neviem preco by som mal mat originalny konektor az po redukcii.

Zrejme sa poohliadnem po swingu, ked dance nekomunikuje korektne

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu měli pravdu, radio Dance je určené pro FI do mr 2011 a komunikuje po sběrnici CAN 1.6 a nebude korektně fungovat v FL. měl bys použít Swing

Parkovací asistent se nechá domontovat obrať se na uživatele Jaster, umí ho za dobrou cenu, ale ukazovat bude pouze na Swing neb Amundsen... :palec2:

J.

Dakujem za odpoved, aj ked ma velmi nepotesila.

Chcel by som sa este spytat, ci si nemam dat vymenit tie dva ISO konektory za jeden co ide priamo do radia FAKRA. Ja som nove auto kupoval prave stymito monektormi, pretoze tam bolo neoriginalne radio.

Konektor FAKRA by mal byt v originalnej vybave a nie pripojeny cez redukcie.

Nerozumiem, preco to urobili prave takto. MOzno by stacilo len vypichovat konektory von z ISO zdierok a napichat ich na FAKRA konektor

a malo by to byt v pohode, lebo sa mylim? Neoriginalne autoradio v aute neplanujem mat, tak neviem preco by som mal mat originalny konektor az po redukcii.

Zrejme sa poohliadnem po swingu, ked dance nekomunikuje korektne

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ISO je proto neboť sis objednal přípravu pro aftermarket rádia, která mají povetšinou ISO připojení, pokud by sis objednal přípravu pro rádio orig. měl bys tam fakru, samozřejmě je nejjednodušší a i nejčístší řešení vypíchat ISO a dát fakru ten husí krk je jen zdroj případnejch poruch.

Pokud můžu doporučit, sežeň SWING krom toho že má daleko lepší citlivost než DANCE tak svítí černobíle a tím i lépe zapadne designově¨. No jo člověče ale teď mě napadlo , že pokud to byl aftermarket tak máš asi jen jednu anténu ne ??? na SWINGA potřebuješ 2 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu měli pravdu, radio Dance je určené pro FI do mr 2011 a komunikuje po sběrnici CAN 1.6 a nebude korektně fungovat v FL. měl bys použít Swing

Parkovací asistent se nechá domontovat obrať se na uživatele Jaster, umí ho za dobrou cenu, ale ukazovat bude pouze na Swing neb Amundsen... :palec2:

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu měli pravdu, radio Dance je určené pro FI do mr 2011 a komunikuje po sběrnici CAN 1.6 a nebude korektně fungovat v FL. měl bys použít Swing

Parkovací asistent se nechá domontovat obrať se na uživatele Jaster, umí ho za dobrou cenu, ale ukazovat bude pouze na Swing neb Amundsen... :palec2:

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu měli pravdu, radio Dance je určené pro FI do mr 2011 a komunikuje po sběrnici CAN 1.6 a nebude korektně fungovat v FL. měl bys použít Swing

Parkovací asistent se nechá domontovat obrať se na uživatele Jaster, umí ho za dobrou cenu, ale ukazovat bude pouze na Swing neb Amundsen... :palec2:

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ISO je proto neboť sis objednal přípravu pro aftermarket rádia, která mají povetšinou ISO připojení, pokud by sis objednal přípravu pro rádio orig. měl bys tam fakru, samozřejmě je nejjednodušší a i nejčístší řešení vypíchat ISO a dát fakru ten husí krk je jen zdroj případnejch poruch.

Pokud můžu doporučit, sežeň SWING krom toho že má daleko lepší citlivost než DANCE tak svítí černobíle a tím i lépe zapadne designově¨. No jo člověče ale teď mě napadlo , že pokud to byl aftermarket tak máš asi jen jednu anténu ne ??? na SWINGA potřebuješ 2 :palec2:

je to tak mam tam len jednu antenu, ale v servise s tym asi poradia.

Tiez som za riesenie vypichat konektory a prehodit ich na FAKRA, akurat napajaci konektor ISO je plne zapojeny bez jedneho konektora

a na FAKRU nie su cez redukciu spojene vsetky kontakty, niektore su prazdne, dokonca CANy idu zo samostatnych konektorov

takze zostavaju mi zapojit rti kable z auta, ktore neviem kam by na FAKRU bolo treba zapojit

a este jedna vec mi celkom nesedi: konektory na FAKRU su s dvomi poistnymi packami a konektory na ISO su len s jednou poistnou packou proti vytiahnutiu.

Nemal vy to byt problem, lebo rozmerovo su zhodne, len tie packy nie su zhodne. Dal by som si to vymenit v servise, ale podla mojich skusenosti by nad tym urcite mavli rukou

Chme sa len uistit, ci sa moze zamenit bez rizika chyby

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přehodit je to bez problémů a ještě Ti pár drátů zbyde které do Fakry nepatří.... S-kontakt, osvětlení,gala-signál o rychlosti teda jestli to fecelifty ješte vůbec mají lol Do Fakry patří pouze 2x +12V svorka 30 Kostra 31 a CAN-BUS infotaimentu OrH-OrZ :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přehodit je to bez problémů a ještě Ti pár drátů zbyde které do Fakry nepatří.... S-kontakt, osvětlení,gala-signál o rychlosti teda jestli to fecelifty ješte vůbec mají lol Do Fakry patří pouze 2x +12V svorka 30 Kostra 31 a CAN-BUS infotaimentu OrH-OrZ :palec2:

Ďakujem za vysvetlenie, veľmi mi to pomohlo. Tie zvyšné tri kontakty teda nebudem potrebovať?

Osvetlenie mi funguje cez CANBUS, GALA mi zatiaľ nefunguje , ale zrejme ani zapojením sa to nespraví, je potrebné rádio s CAN BUS 2.0

Neviem načo slúži S-kontakt? Ani neviem, načo tam tie tri káble sú, keď ich nepoužívam, ani na aftermarket radiu neboli pripojené, ani na fakru nie sú použiteľné

ďakujem za všetky odpovede

Peter F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S-kontakt je signál o odemčení zámku volantu..... objeví se 12V a začne hrát aftermarket rádio :palec2: U origo rádia jsou všechny tyto a mnohé jiné informace ukryté právě v CANu.....

už mi to začína byť jasné...

len ak všetky funkcie sú ovládané cez CAN, tak neviem načo slúži kontakt 13 na FAKRA most konektore svorkovnice A pri rádiu DANCE

na rádiu je označený tento kontakt hviezdičkou ako riadiaci signál?

Pýtam sa na to preto, lebo ja tento kontakt zapojený nemám

a ide mi všetko vrátane podsvietenia. Jediná funkcia, ktorá mi nejde je práve GALA, rovnako nemám zapojený ani kontakt 14 označený ako vňejší ovládání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

S-kontakt je signál o odemčení zámku volantu..... objeví se 12V a začne hrát aftermarket rádio :palec2: U origo rádia jsou všechny tyto a mnohé jiné informace ukryté právě v CANu.....

Rád by som vedel na čo slúži pin č.13 - riadiaci signál na autorádiu DANCE?

Ja mám Dance vo Fabii II a tento kontakt zapojený nemám, (mal som pôvodne aftermarket prípravu autorádia)

Pritom, rádio komunikuje cez CAN. Zapína sa, vypína sa, podsvietenie funguje

Je pravda, že z pôvodnej prípravy mám nezapojené 4 káble, jeden z nich by mal byť k-line, ale elektrikár to neriešil a nezapojil.

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...